Mistrovství Evropy do 19 let - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy do 19 let - kvalifikace 2014 - zprávy

Další články

Devatenáctka porazila Itálii a přiblížila se ME

Čeští fotbalisté do 19 let výrazně zvýšili své naděje na postup na mistrovství Evropy. V úvodním duelu závěrečné části kvalifikace v Bulharsku porazili favorizovanou Itálii 1:0, když využili toho, že soupeř už v 8. minutě dostal červenou kartu. I Češi dohrávali v oslabení a přečkali bez úhony pokutový kop.

Devatenáctka bude v Bulharsku bojovat o Euro

Čeští fotbalisté do 19 let budou v následujících šesti dnech v závěrečné fázi kvalifikace bojovat o postup na mistrovství Evropy. Výběr trenéra Pavla Hoftycha nastoupí ve Slivenu proti domácímu Bulharsku, Itálii a Švédsku. Na červencové Euro v Maďarsku projde pouze vítěz skupiny.

Koubek kvůli termínovým kolizím končí u devatenáctky

Trenér pražské Slavie Miroslav Koubek po vzájemné dohodě s Fotbalovou asociací ČR končí u národního týmu do 19 let. Důvodem jsou budoucí termínové kolize klubu a reprezentace. V tiskové zprávě o tom informovala asociace.

Devatenáctka si druhou výhrou zajistila postup

Čeští fotbalisté do 19 let zvládli i druhý zápas v kvalifikaci mistrovství Evropy a po vítězství 3:0 nad Gibraltarem v Ostravě postoupili s předstihem do další fáze. Stejně jako v prvním utkání proti Kypru skórovali Mašek a Buchvaldek, autorem třetího gólu byl Schick.

Devatenáctka na úvod kvalifikace ME porazila v Opavě Kypr 4:1

Reprezentanti do devatenácti let porazili Kypr vysoko 4:1, úspěšně tak zahájili první část kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Český tým kopal v Opavě hned tři penalty, první dvě proměnil v úvodní desetiminutovce Mašek, třetí pak v nastaveném čase Buchvaldek. Jedinou branku domácích ze hry dal v prvním poločase Matoušek.

Devatenáctka zahájí první fázi evropské kvalifikace

Česká reprezentace do devatenácti let ve čtvrtek vstoupí do úvodní fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy v příštím roce. Svěřenci trenéra Miroslava Koubka se ve skupině střetnou s Chorvatskem, Kyprem a Gibraltarem. Zápasy se hrají od 17. do 22. října v Opavě a Ostravě - Vítkovicích.