Další články

Trenér Hřebík věští devatenáctce velkou budoucnost

Česká reprezentace do 19 let se dnes odpoledne vrátila domů z úspěšného mistrovství Evropy a trenér Jaroslav Hřebík den po smolné finálové porážce od Španělska 2:3 po prodloužení opět ocenil výkon svých svěřenců. Ti podle něj dokázali, že jsou výjimečným týmem a že každý z hráčů má před sebou slibnou budoucnost.

Hřebík: Ubývaly nám síly, hráči tak už nemohli důsledně plnit své úkoly

Čeští fotbalisté do 19 let na titul mistrů Evropy nedosáhli. V dnešním finále sice dvakrát vedli nad favorizovaným Španělskem po gólech Ladislava Krejčího a Patrika Láchy, nakonec však prohráli 2:3 po prodloužení.

Češi byli blízko, mistry Evropy však jsou Španělé

Čeští mladíci do devatenácti let nestačili ve finále mistrovství Evropy na favorizované Španělsko, prohráli 2:3 po prodloužení a získali tak "jen" stříbrné medaile. Češi dvakrát vedli zásluhou branek Krejčího a Láchy, jenže Španělé v obou případech dokázali vyrovnat a ve 115. minutě rozhodl svým druhým gólem v utkání Paco Alcácer. Španělští fotbalisté jsou novými šampiony starého kontinentu.

Devatenáctka může pro ČR získat historicky druhý titul z ME

Český fotbal může v pondělí dosáhnout na svůj druhý titul z evropských šampionátů. Na historický úspěch reprezentace do 21 let z roku 2002 může navázat výběr do 19 let, který ve finále ME v Rumunsku změří síly s favorizovaným Španělskem.

Hřebík o devatenáctce: Tohle je nejlepší tým, jaký jsem kdy vedl

Za nejlepší tým, jaký kdy vedl, označil trenér Jaroslav Hřebík své svěřence z reprezentace do 19 let, které dovedl do finále mistrovství Evropy. Ačkoli působil v několika ligových celcích včetně Sparty, Slavie či ruského Dinama Moskva, nikdy se mu prý nepracovalo lépe, než nyní. I proto považuje postup do finále ME za největší úspěch své kariéry.

Finále? 50 na 50, říká o souboji se Španělskem Jeleček

Semifinále se Srbskem bylo podle obránce Tomáše Jelečka zatím nejnáročnějším zápasem českého týmu na mistrovství Evropy fotbalistů do 20 let. Svěřenci Jaroslava Hřebíka v něm téměř prohospodařili vedení 3:0, ale nakonec utkání především zásluhou velmi dobré soudržnosti zvládli.

Hřebík: Finále je pro nás za odměnu

Čeští fotbalisté se poprvé v historii probojovali do finále mistrovství Evropy hráčů do 19 let. V dnešním semifinále porazili Srbsko 4:2 a v pondělním finále narazí na lepšího z druhého semifinálového duelu mezi Španělskem a Irskem.

Devatenáctka je ve finále mistrovství Evropy

Česká devatenáctka zůstane na rumunském mistrovství Evropy až do konce - v Mogosoaii vedla již po devatenácti minutách 3:0, nerozhodilo ji však ani rychlé srbské snížení na rozdíl jedné branky a po Skalákově brance z první minuty nastavení zvítězila 4:2.

Devatenáctka dnes svede bitvu o postup do finále ME

Čeští reprezentanti se dnes pokusí o historický postup do finále mistrovství Evropy hráčů do 19 let. Semifinálovou překážkou svěřenců trenéra Jaroslava Hřebíka jsou Srbové, kteří ve třech duelech na turnaji porazili jen Turecko a remizovali s Belgií, což jim stačilo na postup z druhého místa skupiny B.

Mistrovství Evropy U19 - třetí hrací den

Základní skupiny evropského šampionátu devatenáctiletých jsou za námi, známe už všechny čtyři semifinalisty. Kromě Česka si o medaile zahraje také Irsko, které v posledním utkání uhrálo potřebný bod proti domácímu Rumunsku. Ve skupině B včera zářili Turci, kteří rozdrtili první Španěly, na postup to přesto nestačí, díky lepšímu vzájemnému zápasu jdou dál Srbové.

Česká devatenáctka bez ztráty bodu postupuje do semifinále

Česká reprezentace do devatenácti let zvládla i své třetí vystoupení na evropském šampionátu a s devíti body bez problémů postupuje do semifinále, kde se nejspíše utká se Srbskem. Dnešní vítězství nad Řeckem v poměru 1:0 zařídil nádherným gólem Tomáš Přikryl.

Mistrovství Evropy U19 - druhý hrací den

Druhý hrací den evropského šampionátu devatenáctiletých přinesl další čtyři zápasy. A také českou radost z druhého vítězství, které znamená přiblížení se postupu. V druhém utkání skupiny A podlehli domácí Rumuni Řecku, ve skupině B se zrodila remíza Turecka s Belgií, prvním semifinalistou se pak po kanonádě se Srbskem stali favorizovaní Španělé.

Čeští mladíci otočili i duel s Irskem a jsou na dosah semifinále

Česká reprezentace do devatenácti let porazila Irsko a po druhé výhře ve skupině pravděpodobně oslaví postup mezi nejlepší čtyři týmy Evropy. Irové sice od desáté minutě vedli, během tří minut druhé půle se však trefili Brabec a Lácha a zařídili české vítězství.

Mistrovství Evropy U19 - první hrací den

Na čtyřech stadionech v Rumunsku byl dnes odstartován evropský fotbalový svátek devatenáctiletých, hrály se všechny úvodní zápasy obou skupin. Duel největších favoritů ze Španělska musel být přerušen, ve zbylých utkáních zvítězily týmy Srbska, Irska a hlavně také Česka.