1 : 0 (0:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 5.01 - 3.81 - 1.77

Barcelona padla v Madridu, výhru Getafe vystřelil z penalty Jaime Mata

Radost hráčů Getafe (© AFP)

Sobotní hrací den přinesl velká překvapení a mezi ně můžeme zařadit i porážku Barcelony na půdě Getafe. Katalánci měli šance na lepší výsledek, ale nebyli efektivní a vaz jim nakonec zlomila penaltová situace, kterou ztrestal Jaime Mata.

Úvodních dvacet minut dějství nenabídlo nic, co by alespoň trochu stálo za zmínku. Až po uplynutí této doby přišla pěkná akce Barcelony a střela Lionela Messiho, která skončila na tyči. V přípravě této akce měla prsty i dvě překvapení v sestavě - Pedri s Destem. Ronald Koeman vsadil od začátku na útočný trojzubec Messi, Griezmann, Dembélé, což znamenalo, že ve formě hrající Ansu Fati zůstal jen na lavičce náhradníků.

Po půlhodině hry si Barca vypracovala druhou vloženku a Antoine Griezmann měl trestat, protože postupoval prakticky sám na brankáře Soriu a branku přestřelil. Tím byl výčet všech důležitých okamžiků v průběhu prvního poločasu vyčerpán.

Druhá půle začala beze změn a v 55. minutě došlo ke klíčovému okamžiku celého utkání. Getafe si vytvořilo po rohovém kopu nápor, který skončil přistrčením Dakonama de Jongem a odpískáním pokutového kopu. Jaime Mata penaltu bezpečně proměnil a Getafe vedlo nad Barcelonou 1:0.

Katalánci měli na vyrovnání ještě spoustu času a trenér Koeman se rozhodl pro očekávaný tah, když na plac poslal Coutinha i s Fatim. Opticky měla Barcelona stále navrch, ovšem vepředu nebyla tak nebezpečná, jak se očekávalo. Madridský celek se v závěru soustředil na obranu a rychlé kontry a jeden z nich mohl skončit gólem. Cucho Hernández však zakončil do břevna a naděje Barcelony stále žily. A žily i v 89. minutě, kdy měl Hernández další tutovku, ale samostatný postup na Neta nezvládl.

V nastavení čekaly Getafe ještě krušné časy. Barcelona si vytvořila tlak a nejprve ve čtvrté minutě střílel vedle Messi a po něm centroval Dest a obránce Dakonam si s velkým štěstím nedal vlastní gól, když hlavičkoval do břevna. Getafe přežilo nemožné, ale přežilo a může slavit velké vítězství.
Autor: Ondřej Linhart / onlajny.com, football-espana.net