Real Madrid   -   CA Osasuna

2 : 0 (1:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.42 - 5.15 - 7.55

Real Madrid jde do čela, Osasunu porazil o dva góly

Španělská LaLiga před víkendem opět mění svého lídra a na prvním místě tentokrát stanul Real Madrid. V souboji dvou neporažených proti Osasuně dokázal dvakrát skórovat, zatímco nováček ani jednou. Aktuální prvenství Realu vystřelili Vinícius Júnior a Rodrygo.

Ještě minulý týden byl Real kritizován za špatný herní projev a porážku od PSG v Lize mistrů, nyní je ale vše jinak. Svěřenci Zinedina Zidana si po vítězství nad Sevillou a teď nad Osasunou vybojovali aktuální vedení a to po pěkně dlouhé době.

Real byl v souboji dvou neporažených týmů velkým favoritem. Přestože se Osasuně daří, pořád jde o nováčka soutěže, který mohl na Santiago Bernabéu jenom překvapit.

Utkání nezačalo v nijak velkém tempu, Real trpělivě vyčkával, až se mu naskytne vhodná příležitost a ta skutečně přišla po osmnácti minutách. Obránce Raúl Navas si málem vstřelil vlastní gól, balón ale napálil do svého brankáře a od něj pak Luka Jović trestuhodně minul branku. První velká šance Bílého baletu nedopadla, ta druhá už však ano. Vinícius Júnior z hranice šestnáctky nádherně vypálil a Martínez se natahoval marně.

I ve druhém poločase měl Real více ze hry, ale Luka Jović ani v 50. minutě neprotrhl střeleckou smůlu a před Martínezem znovu trestuhodně zaváhal a branku přestřelil. Když už se domácí útočník dočkal gólu, nebyl mu kvůli těsnému ofsajdu uznán.

V 71. minutě vyběhl na trávník debutant v dresu Realu Rodrygo a hned o minutu později se poprvé prosadil. S balónem u nohy pronikl do vápna a přesnou střelou skrz obránce zvýšil na 2:0. Tím byl odpor Osasuny definitivně zlomen. Rodrygo dokonce mohl vstřelit ještě jednu branku, na zadní tyči ale v pádu netrefil branku. Real Madrid po Seville porazil i Osasunu a jde do čela celé LaLigy.