23.12.2017 13:00 CET
0 : 3
(0:0)

Svátky bílé nebudou, Barcelona na Bernabéu zvítězila

Katalánský velkoklub si podmanil sobotní veledůležité utkání a ze stadionu Santiaga Bernabéua si odváží tři body za výhru 3:0. O tu se postaral svými zásahy Luis Suárez společně s Leem Messim a Aleixem Vidalem. Sváteční El Clásico bylo jak pro Barcelonu, tak Real Madrid posledním zápasem tohoto kalendářního roku a jednoznačně ho sledoval celý fotbalový svět.

Zásluhou fanoušků po celém světě se navíc uskutečnilo v netradiční po polední čas. Mnohem větší tlak byl před tímto střetem na straně domácích, kteří museli vyhrát, aby alespoň teoreticky zvýšili své šance na titul v lize. Před začátkem jejich ztráta činila jedenáct bodů na lídra Laligy, se kterým se střetla. Zinedine Zidane nastavil taktiku svého týmu hodně útočně.

Už od první minuty zápasu Real působil velmi aktivně a snažil se o vysoké napadání, které nutilo hosty k chybám. Běžela 2. minuta a po rohu Toniho Kroose se k hlavičce dostal Raphaël Varane, který nalezl Cristiana Ronalda, jenž se ocitl za všemi hráči a zakončil do branky barcelonského týmu. V momentu zakončení však byl v ofsajdovém postavení a branka nemohla být uznána.

Opticky měli madridští výhodu, ale do žádné další tutovější příležitosti se nedostávali. Zajímavá akce proběhla v 10. minutě, kdy Ronaldo ve velké šanci na hranici vápna promáchl. Až od 30. minuty se oba týmy do sebe více pustily. Leo Messi poslal luxusní přihrávku na Paulinha, který ostře pálil na bránu Keylora Navase. Ten však úspěšně s vypětím všech sil zakročil.

V následné akci musel ter Stegen chytat střelu Ronalda. Před koncem prvního poločasu se ještě ukázal Navas, který se znovu musel vytáhnout proti střele Paulinha. Jen o několik minut později německému gólmanovi musela pomoci levá tyč po hlavičce Karima Benzemy. I po této šanci šly oba týmy do šaten bez branek.

Od druhé poloviny hráči Realu už nebyli tak aktivní, nepochopitelně dali prostor katalánského celku, kteří začali hrát o mnoho lépe. Výsledek utkání otevřel Luis Suárez, který dostal luxusní příhru od Sergi Roberta a bez zaváhání proměnil. O většinu práce se zahájením akce se postaral Sergio Busquets a Ivan Rakitić. O osm minut později se děly velké věci v pokutovém území domácích.

Dani Carvajal dostal červenou kartu a Messi skóroval z pokutového kopu. Rozhodčí poslal hráče Realu Madrid předčasně do sprch, jelikož obránce úmyslně vyrazil střelu Paulinha rukou. V 79. minutě se ještě snažil něco udělat střídající Garteth Bale, ale jeho pokus lapil ter Stegen, i když nadvakrát.

O čtyři minuty se ještě v tutové šanci ocitl Sergio Ramos, ale jeho střelu těsné blízkosti ramenem vyrazil znovu německý brankář, který stále držel čisté konto. Výsledek utkání nakonec zpečetil střídající Aleix Vidal, který se objevil na hřišti v závěrečných minutách. Musíme přiznat, že zápas mohl skončit úplně jinak, kdyby Real využil svých příležitostí.

Vynikající utkání odchytali oba brankáři. S vysokým vítězství na Santiagu Bernabéu tedy Barcelona končí rok 2017 úspěšně a zvýšila svůj náskok na Real Madrid už na 14 bodů. Pro loňského mistra ligy je letošní titul zřejmě ztracený, ale výchozí pozice pro Barçu je naopak velice slibná.

Autor: David Kvapil / onlajny.com, goal.com