27.08.2012 22:00 CET
4 : 0
(2:0)

Atlético Madrid - Athletic Bilbao 4:0

Svou domácí premiéru madridské Atlético zvládlo nadmíru dobře, když přehrálo Athletic až nezvykle snadno 4:0. Hlavní podíl na vysoké výhře měl kanonýr Falcao, jenž zaznamenal hattrick.

Do zápasu vstoupily oba týmy poměrně opatrně. Také proto lze za gólovou příležitost počítat maximálně tak Gabiho dalekonosný projektil, který letěl přesně do středu brány, kde zrovna operoval připravený gólman Iraizoz.

Mnohem lépe si počínal po dvaceti minutách hry Radamel Falcao. Kolumbijský reprezentant prošel z levé strany do pokutového území, využil nedůslednosti hostujících zadáků a z poměrně ostrého úhlu přesně zakončil - 1:0. Falcao ovšem řádil i nadále. Už o devět minut později byl blízko druhému gólu, když se nikým nehlídán dostal k hlavičce, jenže míč nakonec poslal těsně nad břevno.

Atlético bylo téměř po celý první poločas nebezpečnější, a proto určitě nikoho příliš nepřekvapilo, že před přestávkou přidalo ještě jeden zásah. Také ten měl na svědomí Falcao, který tentokrát dostal od Godína přesný centr na zadní tyč, odkud neomylně zakončil - 2:0.

Hosté z Bilbaa toužili po změně stran ještě zabojovat minimálně o vyrovnání, avšak už v devětapadesáté minutě inkasovali potřetí. Carlos Gurpegi zahrál ve vlastním pokutovém území rukou a nařízenou penaltu proměnil s obrovským přehledem Falcao - 3:0.

Domácí byli po třetím gólu na koni a několikrát dokázali nebezpečně zahrozit: Falcaa ovšem bravurním způsobem vychytal brankář Iraizoz, Suárez pro změnu orazítkoval pouze brankovou konstrukci. Vytouženého čtvrtého zásahu se tak Atlético dočkalo až v závěrečné desetiminutovce, kdy se sražený míč dostal k Tiagovi a ten nádhernou dalekonosnou střelou pod břevno uzavřel gólový účet zápasu.

Autor: Tomáš Honajzer