28.01.2012 22:00 CET
0 : 0
(0:0)

Villarreal CF - FC Barcelona 0:0

Sedm bodů dělí po dvacátém kole španělské nejvyšší soutěže první Real Madrid a druhou Barcelonu. Náskok Bílého baletu totiž dnes dovolili Katalánci o dva body zvýšit, když si ze hřiště Villarrealu přivezli pouze bod. Hosté byli jasně lepší, ovšem gól dát ani jednou nedokázali a titul se jim tak vzdálil.

Jak jsem před nějakými dvěma hodinami zkritizoval výkon Realu, musím stejně tak učinit i u Barcelony. Jenže Merengues z tohoto souboje musí vyjít vítězně, jelikož narozdíl od svého soka dokázali zvítězit. Barca pochopitelně znovu držela míč více na svých kopačkách, měla i pár dobrých příležitostí, ovšem Diega Lópeze ani jednou překvapit nedokázala.

Přitom už ve třetí minutě se to mohlo podařit Daninu Alvesovi, když si zaběhl na skvělý pas Fábregase, z úhlu ale domácího gólmana nepřekonal. V deváté minutě měl velmi slušnou možnost Villarrealu Cani, ten ale Valdése nepřekonal. Pak poslal Dani Alves dokonalou přihrávku za obranu Messimu, který byl najednou úplně sám před Lópezem, kterého přehazoval, jenže těsně minul levou tyč.

Na druhé straně dobře hlavičkoval Gonzalo a za špatně vyběhnutého Valdése musel celu situaci na brankové čáře zachraňovat Piqué. Villarreal se s přibývajícím časem zlepšoval a v závěru poločasu už hrál s favoritem vyrovnanou partii, Senna dokonce pohotově pálil z hranice šestnáctky, jenže skvělý reflexivní zákrok Valdése znamenal pouze roh. Gonzalo pak dokonce dal po hlavičce Rubéna gól, ten však nebyl pro ofsajd uznán.

Druhý poločas nenabídl příliš vzrušení, zlepšení hry hostů přinesl až střídající mladíček Tello. Ten také asistoval u největší šance celého utkání, když utekl po levé straně a přihrál pod sebe Fábregasovi, jeho tečovanou ránu ale zastavilo břevno. Když pak rozhodující branku nedali ani Messi a znovu Fábregas, remizovala Barcelona s Villarrealem na jeho stadionu 0:0.

Žlutá ponorka se ziskem cenného bodu posunula na šestnácté místo, proti první sestupové pozici však má k dobru jediný bod. Barcelona si naopak zkomplikovala cestu za další obhajobou titulu, i tato ztráta jí může v konečném zúčtování velmi mrzet.

Autor: Michal Hruška