17.12.2011 22:00 CET
2 : 6
(0:3)

Sevilla FC - Real Madrid 2:6

A pak že dvakrát do jedné řeky nevstoupíš! Situace z letošního května se v souboji Sevilly s Realem Madrid opakovala, hosté znovu vyhráli vysoko 6:2. Cristiano Ronaldo zaznamenal hattrick, po jednom gólu pak přidali Callejón, Di Maria a Altintop. Ze Sevillu se už za rozhodnutého stavu trefili Navas a Negredo. Real přezimuje na prvním místě, jeho náskok na druhou Barcelonu činí tři body.

José Mourinho překvapil postavením José Callejóna na úkor Özila i Kaká. Callejón se postavil na svůj obvyklý post pravého křídelníka a na pozici špílmachra se přesunul Di Maria. A hned několikrát ukázal svou genialitu, o tom však až později. Ve středu zálohy dostal Diarra přednost před Khedirou, na hrotu útoku zase Benzema před Higuainem. Sestava Sevilly vypadala tak, jak se čekalo. A začalo se hrát...

Domácí se hned o začátku museli pořádně otáčet, už během první desetiminutovky řešil Varas tři nepříjemné střely ze střední vzdálenosti, postupně pálili Callejón, Benzema a Di Maria. Co ale nevyšlo do té doby, napravil Bílý balet (dnes v červeném) v desáté minutě, kdy se zaslouženě dostal do vedení. A to už se dostávám k oné zmíněné genialitě v podání Di Marii, Argentinec vymyslel nádhernou přihrávku šajtlí na rozběhnutého Ronalda, který z prvního dotyku bezpečně překonal Varase.

Už o dvě minuty později ale mohlo (a jednoznačně mělo) být vyrovnáno, když Navasův střílený centr pustil Negredo k úplně volnému Manu del Moralovi, jehož střelu z malého vápna zázračně vytáhl Casillas na tyč. Šlo o opravdu neuvěřitelný zákrok, všichni na stadionu (včetně hráčů Realu) už takřka počítali se stavem 1:1. Kapitán španělské reprezentace chytal fantasticky, v první půli vytáhl ještě rány Trochowskiho, Navase a hlavičku Spahiče. Ve třicáté sedmé minutě ale podruhé udeřil Real a znovu u toho byl skvělý Di Maria. Ten tentokrát poslal krásný pas za obranu na Callejóna, jenž míč jen lehce tečoval mimo dosah Varase a bylo to 0:2.

A ještě do poločasu to bylo o tři góly, Benzema posunul balón k volnému Ronaldovi, který si ho připravil na pravačku a nádhernou prudkou ranou vymetl pavučinky ze šibenice Varasovy brány. Komplikace pro hosty přišla minutu před přestávkou, Pepe ve sprinterském souboji udeřil loktem do obličeje Negreda, uviděl přísnou červenou kartu a oslabil tak svůj tým pro druhý poločas.

Hrál se skvělý fotbal, oba celky měly šance ke skórování, nakonec to však vyšlo až v šedesáté šesté minutě. Sevilla pomalu začínala otevírat hru a nechávala mezery v obraně, do kterých vnikali hosté pomocí rychlých protiútoků. A jeden takový skončil čtvrtým úspěšným zásahem, Benzema uviděl na levé straně rozběhnutého a nikým nestíhaného Di Mariu a ten svůj samostatný nájezd bezpečně proměnil.

Domácí snížili v devětašedesáté minutě. Campana byl na hřišti teprve minutu, když se dobře zapojil do kombinace a kapitán Jesus Navas využil jeho přihrávky ke vstřelení gólu na 1:4. Rozhodnuto bylo šestnáct minut před koncem, Manu del Moral totiž korunoval svůj špatný výkon hloupým faulem zezadu a i on musel předčasně do šaten. A Real dal ještě další dvě branky. Nejprve byl v pokutovém území faulován Benzema a následnou penaltu proměnil Ronaldo, po skvělé přihrávce Xabiho Alonsa se pak do prázdné branky prosadil Altintop.

Ve druhé minutě nastavení padl ještě jeden gól, další Campanův chytrý pas zužitkoval Negredo ke kličko Casillasovi a snížení skóre na konečných 2:6. Real je o tři body v čele a do jarní části sezony vstoupí jako vedoucí tým Primera División, Sevilla zatím zůstala pátá.

Autor: Michal Hruška