08.04.2012 21:30 CET
0 : 0
(0:0)

Bezgólová remíza Realu s Valencií oživuje boj o ligový titul

Real se ve šlágru 32. kola rozešel s Valencií doma bez branek. Bílý balet má tak na druhou Barcelonu náskok už jen čtyř bodů. Valencia byla po celou dobu vyrovnaným soupeřem a chvílemi sahala po vítězství.

Utkání na Santiago Bernabéu bylo dramatické a nic mu až na góly nechybělo. Několikrát jim zabránila v cestě branková konstrukce nebo výborné zákroky brankářů. Boj o ligového vítěze se tak podstatně zdramatizoval.

Domácí nastoupili s několika změnami, Varaneho nahradil Albiol a místo Di Maríi nastoupil Higuaín. I v základní sestavě hostí došlo k alternativám, za Mathieua si zahrál Piatti, na pravém beku naskočil Ricardo Costa a na špici Soldada nahradil Aduriz.

První střelu na branku zaznamenal Cristiano Ronaldo, ale ve 4. minutě minul. O čtyři minuty nato napálil Portugalec další střelou tyč a na druhé straně ho napodobil Feghouli, jehož pokus rovněž škrtl brankovou konstrukci. Svižné tempo pokračovalo, Ronaldo pálil z přímého kopu opět vedle. Jeho další pokus po kombinaci s Özilem a Benzemou lapil Guaita.

Další šanci měl Portugalec po centru Higuaína, ale hlavičkoval nad. Nádhernou střelu předvedl v 25.minutě Tino Costa, Casillas vyboxoval před sebe a Ricardo Costa trefil z dorážky hlavou tyč. Za domácí odpověděl Özil pokusem těsně vedle. Obrovskou šanci měla Valencia ve 34. minutě. Feghouli vymotal obranu Realu, přihrál Piattimu, ale jeho střelu mezi nohama Arbeloy skvěle vyrazil Casillas.

Dvě minuty nato zachránil po akci Ronalda a ráně Özila včasným zásahem Jordi Alba. Poslední pokus první půle měl Benzema, ale přestřelil.

Po přestávce se předvedl střídající Di María, který přihrál Ronaldovi, ale toho skvěle vychytal Guaita. Po deseti minutách vyslal úžasnou bombu levačkou Tino Costa, kterou orazítkoval spojnici břevna a tyče. Další střelu Di Maríi chytil nadvakrát Guaita. Kuriózní situace nastala v 67. minutě, když Pepe po souboji uštědřil kopanec spoluhráči Arbeloovi.

V 73. minutě se hnal do protiútoku vystřídavší Mathieu a jeho pokus olízl tyč Casillasovy branky. Další šanci měl chvíli nato Aduriz, ale hlavičkoval nad branku. Trojici příležitostí měli mezi 77 - 79. minutou domácí, ovšem nejprve Guaita skvěle vytáhl ránu Di Maríi, Benzema pálil vedle a stejně se vedlo jeho dorážce o minutu později.

Poslední desetiminutovka byla rovněž dramatická. Nejprve se probil do šance Pablo Hernández, ale otřel střelu o Marcela a břevno. V 85. minutě vychytal Casillas tváří v tvář Jordi Albu. Pak zbytečně promarnil šanci Di María, který se prohnal kolem Ricarda Costy, ale volil nepřesnou střelu místo přihrávky.

Závěrečnou šanci rozhodnout v nastaveném čase měl opět Di María po pasu Kaká, nicméně mu chyběla síla v zakončení a Guaita zachránil. Boj o titul mistra Španělska tak nabírá na obrátkách. Valencia ziskem bodu uhájila třetí místo před Levante.

Autor: Jaroslav Smrž / marca.es