24.03.2012 20:00 CET
5 : 1
(3:1)

Real rozdrtil San Sebastian a udržel šestibodový náskok

Bílý balet se vymanil z menší krize a uštědřil na vlastním hřišti "bůra" San Sebastianu. Hosté prakticky nekladli odpor, a tak Real dokázal udržet svůj náskok před Barcelonou. Jubilejní trefy si připsali Higuaín a Cristiano Ronaldo.

Přes mírně obměněnou sestavu, kde vynikl zejména mladý Varane na stoperu a útočná dvojice Higuaín - Benzema, mocně podporovaná Cristianem Ronaldem, Bílý balet odolal tlaku vyvolanému dvěma remízami proti Málaze a Villarrealu a poradil si bez potíží se baskickými "txuri-urdin".

Domácí se do útoku opřeli hned od začátku a po šanci Benzemy otevřel v 6. minutě skóre Higuaín, který využil nezištnou přihrávku právě Benzemy a přízemní střelou k tyči nedal Bravovi šanci a mohl slavit svůj stý ligový gól. Další příležitost měl Varane, leč hlavičkoval nad. Na opačné straně vyběhl včas Casillas proti Agirretxemu, jemuž pěkně naservíroval míč Griezmann.

Tlak Realu pokračoval, hosté se přesto odvažovali k nesmělým výpadům. V 28. minutě se Cristiano Ronaldo dostal po pasu Higuaína před Brava, ale jeho střelu levačkou gólman zneškodnil. Portugalec vzápětí hlavičkoval mimo po centru Ramose, nicméně v 32. minutě se už Cristiano Ronaldo dočkal. Ke skórování ho vybídl přesným pasem Kaká a funchalský rodák mohl slavit po ráně na zadní tyč stý gól ve španělské lize.

Živé tempo zápasu pokračovalo a vyústilo v 40. minutě ve třetí branku Bílého baletu. Dalekonosnou přihrávku Xabiho převzal Benzema a graciézním obloučkem překonal Brava. Takřka vzápětí Real Sociedad snížil, poté co Xabi Prieto využil přihrávku Griezmanna a z rohu šestnáctky vyslal táhlou střelu, kterou hlavou načechral Ramos přímo do šibenice Casillasovy branky.

Druhá půle začala příležitostí pro Ronalda po akci Higuaína, kterou ovšem Portugalec zakončil špatně. Ve 48.minutě ale stadion už aplaudoval Benzemovi, který využil nahrávky Khediry a vstřelil svůj druhý gól v zápase. Za hosty zahrozil v 54. minutě Griezmann, ale Casillas jeho střelu lapil. Z protiútoku, který rozjel Varane, zatáhl míč až k soupeřovu vápnu Higuaín a jeho milimetrový pas našel přesně Cristiana Ronalda - 5:1! Portugalec se dotáhl touto trefou na Messiho v tabulce střelců.

Zbytek rozhodnutého zápasu se odehrál v již poklidném tempu, na trávník se dostal v dresu Realu po dlouhé době Nuri Sahin, nikotinový hříšník Coentrão a debutoval odchovanec Jesé. Z šancí Benzemy, Griezmanna, Higuaína, Coentrãa ani Varaneho se již žádná branka neurodila. Real Madrid si tak udržel svou šestibodovou rentu na druhou Barcelonu, Real Sociedad zůstává na 14. místě.

Autor: Jaroslav Smrž / marca.es, as.com