29.08.2011 21:00 CET
5 : 0
(2:0)

FC Barcelona - Villarreal CF 5:0

Barcelona vstoupila do nové sezóny více než velkolepě. Stejně jako Real Madrid i ona v druhém kole La Ligy rozstřílela svého soupeře, kterým byl ambiciózní Villarreal, a úspěšně tak nakročila k další obhajobě titulu. Pod pětibrankovou kanonádu se postupně podepsal mladý Thiago Alcantara, letní posila z Arsenalu Cesc Fábregas, nedávný hráč Udine Alexis Sánchez a dvěma góly přispěl Lionel Messi.

V neděli Real Madrid vypráskal Zaragozu 6:0, přičemž tři góly obstaral nejgólovější muž loňské sezóny Cristiano Ronaldo, a tak se napnutě čekalo, jak se v pondělním zápase povede jejich úhlavnímu soupeři. Pepe Guardiola do základní sestavy poslal oba své nové hráče, jak Cesca Fábregase, tak Alexise Sáncheze, a tohoto tahu rozhodně nemusel litovat. Naopak neúčinnou se ukázala být taktika Juana Carlose Garrida, který v útoku vsadil na osvědčenou dvojici Guiseppe Rossi-Nilmar. První velká šance zápasu vznikla v 6. minutě, kdy pálil Alexis Sánchez, ale Diego Lopez bravurním zákrokem zabránil otevření skóre.

V 17. minutě domácí znovu zahrozili. Pedro poslal míč Messimu a Diego Lopez musel vyrazit jeho střelu, která směřovala k bližší tyči. Z následného rohu se poté dostal k hlavičce Sergio Busquets, ten ovšem orazítkoval pouze břevno.

Úvodní gól Barcelony přišel ve 25. minutě, kdy si míč vzal záložník Thiago, bez odporu doběhl až k brance a levou nohou poslal míč přesně k pravé tyčce.

O vyrovnání se dvakrát pokoušel Guiseppe Rossi. Jeho první prudká střela nebyla daleko od gólu, ale mnohem nebezpeční se ukázala střela z 38. minuty. Tu totiž Valdes nedokázal na první pokus zcela zkrotit, a míč tak poskakoval po brankové čáře, dokud ho barcelonský brankář nelapil definitivně. Veškeré vzrušení však bylo zbytečné, neboť zvednutý praporek postranní rozhodčího signalizoval, že i kdyby míč doskákal do brány, kvůli ofsajdu by se skóre zápasu neměnilo.

Druhý gól zápasu přišel těsně před koncem prvního poločasu a zásluhu na něm měli dva hráči, kteří spolu kdysi hrávali v mládežnických kategoriích Barcelony. Messi si totiž všiml nabíhajícího Fábregase a poslal mu mezi obránci milimetrovou přihrávku přímo do běhu. Ten si zkušeně obešel vybíhajícího Lopeze a již z poměrně ostrého úhlu poslal míč do prázdné brány.

Hned z úvodu druhého poločasu padl třetí gól zápasu a zásluhu na něm měla další z letních posil. Thiago našel krásným centrem úplně volného Alexise Sáncheze, který doběhl k bráně a měl již moc problému prostřelit bezmocného Diega Lopeze.

V 51. minutě na tabuli již svítilo skóre 4:0. Iniesta totiž podobnou přihrávkou jako Messi u druhého gólu vyslal právě argentinského útočníka, který si, stejně jako Fábregas, kličkou položil brankáře a poslal míč do prázdné brány.

Fábregas sklidil mocné ovace, když odcházel z trávníku za Jonathanem Dos Santosem, ale ještě bujařejší jásot propukl po druhém gólu Messiho. Ten nejprve přihrál Thiagovi, který chvíli počkal, a pak mu míč poslal zpět přímo před bránu. Messimu již stačilo pouze kopnout do míče, což také udělal, a stanovil tak konečný výsledek 5:0.

Villarreal se ještě snažil dát alespoň jeden gól, ke kterému měl blízko Javier Camuňas, ale Valdes byl pozorný a s jeho střelou si poradil.

Po prvním odehraném kole španělské velkokluby Real Madrid a Barcelona ukázaly, že i letos se budou s největší pravděpodobností prát o titul, zatímco pro ostatní týmy budou zbývat příčky další.Pokud ovšem bude chtít Villarreal znovu usilovat o čtvrtou či lepší příčku, bude se muset rychle oklepat z této drtivé porážky.

Autor: Jan Michálek / soccernet.com, goal.com