15.01.2012 21:30 CET
4 : 2
(2:1)

FC Barcelona - Real Betis 4:2

Až nečekaně hodně se dnes nadřela Barcelona, nakonec však po boji přehrála fantasticky hrající Betis a snížila svou ztrátu na první Real na pět bodů. Barca rychle vedla 2:0, ovšem hosté dokázali vyrovnat a pořádně zdramatizovali závěr zápasu. Po vyloučení Maria ale Blaugranas přecijen dokázali dvakrát udeřit a nakonec zaslouženě zvítězili 4:2.

Betis nezačal vůbec špatně, nedostal se pod tlak a v sedmé minutě měl navíc obrovskou šanci dostat se do vedení. Castro vymyslel geniální přihrávku na Molinu, ten se ale dostal příliš blízko k Valdésovi, kterého následně nastřelil. Z rohového kopu pak hlavičkoval na přední tyči Dorado, Valdés musel rychle reagovat a vytěsnit mimo.

V desáté minutě už ale bylo všechno podle očekávání, Alexis prostrčil nádhernou uličku na rozběhnutého Fábregase, který ještě trefil jen tyč, ovšem dorážce Xaviho už nestálo nic v cestě. Běžela teprve dvanáctá minuta a Barca vedla už 2:0, Iniesta posunul balón doleva Alexisovi, ten připravil svým centrem gólovou pozici Messimu a nejlepší hráč světa za rok 2011 zblízka nezaváhal.

Messi poté vysunul Iniestu do samostatného úniku, barcelonská osmička ale nečekaně dlouho otálela se zakončením, a tak nakonec o míč přišla. Iniesta si chtěl předešlou situaci vynahradit o chvilku později, když se snažil překvapit Casta střelou z obrovské vzdálenosti, hostující gólman ale balón lapil.

Betis se zmohl na krásnou akci zakončenou zajímavou střelou Caňase, ta však branku přeletěla, a tak mohli Blaugranas i nadále ovládat hřiště. Přesto hosté nečekaně snížili, Sevillův pokus totiž dopravil za Valdésova záda Ruben Castro. Pro Barcelonu to byl vůbec první obdržený gól na Nou Campu v letošní ligové sezoně.

A ve dvaapadesáté minutě bylo vyrovnáno, rychlou akci rozjel Santa Cruz, míč se k němu na hranici šestnáctky vrátil a paraguayský útočník krásnou střelou srovnal. Zpět strhnout vedení na stranu Barcelony mohl Messi, jeho prudká přízemná rána ale skončila v rukavicích Casta.

Po hodině hry uvolnil Alexis do šance Messiho, tomu se však vrhnul do zřejmě gólového zakončení Dorado. Sedmdesátá minuta přinesla pro Betis výraznou komplikaci, Mario po faulu na Messiho v blízkosti šestnáctky uviděl druhou žlutou kartu v zápase a musel předčasně pod sprchy. Prakticky okamžitě mohl přesilové hry využít Alexis, z úhlu ale Casta nepropálil.

V pětasedmdesáté minutě už se ovšem Alexis dočkal, to si naběhl na přihrávku Messiho a tvrdou ranou na přední tyč se štěstím překonal hostujícího gólmana. Čtyři minuty před koncem normální hrací doby už bylo definitivně rozhodnuto, ránu Abidala zblokoval Dorado rukou a nařízenou penaltu chladnokrevně proměnil Lionel Messi.

V poslední minutě se ještě jednou musel předvést Valdés, když vyrážel nepříjemnou ránu Castra. Barca ještě mohla přidat i pátou branku, jenže Adriano mířil těsně mimo. Barcelona porazila Betis v pohledném utkání 4:2 a podle očekávání stáhla náskok Realu znovu na pět bodů.

Autor: Michal Hruška