5 : 3
(2:0)

FC Barcelona - Granada CF 5:3

Fotbalisté Granady slibovali před úterní předehrávkou ofenzivní koncert a to se jim opravdu povedlo. Odjíždějí sice z Nou Campu s prázdnou, ovšem za svůj výkon se rozhodně nemusejí stydět. Barcelona se díky výhře zatím přiblížila vedoucímu Realu Madrid na rozdíl pěti bodů, ovšem ten má stále duel k dobru. Granada zůstává patnáctá se sedmibodovým náskokem na záchranu.

Diváci se po celou dobu museli bavit fotbalem a osm branek je určitě potěšilo. V samém závěru sice utkání trochu zkazil svým vyloučením Dani Alves, který musel ze hřiště po druhé žluté kartě. Domácí šli během úvodní čtvrthodiny do vedení 2:0, ovšem hosté během sedmi minut poločasu druhého senzačně vyrovnali. Jenže pak opět úřadoval Lionel Messi, který vsítil hattrick. Hosté už dokázali pouze snížit v poslední minutě z penalty.

Barcelona se dostala do vedení už ve 4. minutě, kdy po centru z levé strany na kraj vápna hlavičkoval Messi zpětně do středu pokutového území a tam se do míče opřel z voleje Xavi, který zamířil do levého dolního rohu. V 17. minutě skóroval sám Messi, když Isaac Cuenca prošel na levé straně vápna a odcentroval skrz až k Messimu, který z voleje pokořil gólmana Júlia Césara povedeným angličanem.

Hosté snížili deset minut po přestávce, když po přímém volném kopu Carlose Martinse vyskočil nejvýše Mainz a hlavou zamířil do vzdálenějšího horního rohu. O pět minut později přidržel Dani Alves ve vápně Beníteze a vyfasoval první žlutou kartu, sudí ukázal na pokutový kop. Ten s přehledem do protipohybu Valdése proměnil po zemi Guillherme Siqueira a bylo srovnáno. Za dalších pět minut se však zrodila paráda Barcelony, nicméně gól padl z ofsajdu.

Po lobu Alvese byl Messi v ofsajdu, poté předvedl nádherný padáček, který zapadl přímo do branky a pomezní nechal pokračovat - 3:2. Osm minut před koncem uklidnil Barcelonu Christian Tello. Po krásné kolmici do vápna centroval před branku Messi, gólman César vyrazil pouze k Tellovi, který placírkou po zemi poslal míč k tyči. A to nebylo vše, hattrick Messi zkompletoval v 86. minutě.

Po další nádherné kolmici Alvese do vápna tentokráte unikl Messi ofsajdové pasti, obešel brankáře a zakončoval do prázdné branky. Alves ale o dvě minuty později zařídil i druhou penaltu hostů a byl vyloučen. Po centru Beníteze do vápna zahrál rukou a sudí ho poslal předčasně do sprch. Siqueira proměnil penaltu ještě s větším přehledem, než v prvním případě a stanovil konečný výsledek 5:3 pro Barcelonu.

Autor: Viktor Sandev / goalsarena.com