24.09.2011 22:00 CET
5 : 0
(3:0)

FC Barcelona - Atlético Madrid 5:0

Barcelona si na závěr sobotního programu Primera División pohrála s Atléticem, uštědřila mu manitu. Tři góly dal fenomenální Messi, jednou se trefil Villa a jeden gól si dalo Atlético samo.

Hned ve třetí minutě mělo Atlético obrovskou šanci na vedoucí gól, z pětadvaceti metrů nádherně vypálil Tiago, Valdés se jen ohlédl a viděl, jak ho zachránilo břevno. Na konci deváté minuty však udeřilo na druhé straně, vedoucí branku zápasu vstřelili domácí Blaugranas. Xavi krásným přenesením našel na kraji pokutového území Villu, který si pohrál s Mirandou a bezpečně proměnil - 1:0.

Barca byla i nadále lepší, Xavi geniálně za obranou našel Pedra, ten si ale nepřesně míč zpracoval a z těžké pozice levačkou minul. Po čtvrthodině hry bylo prakticky rozhodnuto. Xavi byl při chuti, tentokrát patičkou narazil balón Pedrovi, tomu přenechal míč v ofsajdu stojící Messi, sám si přitom naběhl na následný pas Pedra. Akci nezakončil ideálně, Courtois předvedl výborný zákrok, ke smůle Atlética však kulatinu putovala od hostujícího gólmana do Mirandy a následně do brány.

Běžela šestadvacátá minuta a válec jménem Barcelona vedl o tři góly. Messi si v rohu hřiště dvakrát vyměnil balón s Pedrem, obešel tři toporné protihráče a bez sebemenšího problému našel prostor mezi Courtoisem a tyčí - 3:0. Pět minut před přestávkou měl míč nějakých čtyřicet metrů od branky na kopačce Fábregas, když v tom si všiml vyběhnutého Courtoise a snažil se ho přehodit, bohužel pro domácí nádherným lobem trefil jen břevno.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupilo Atlético o něco lépe, Barca sice i nadále byla lepší, ovšem alespoň jednou za čas se na delší úsek dostali k míči také hosté. Přesto Blaugranas kralovali, na Fábregasovu nabídku si naběhl Messi, jenže zblízka Courtoise nepřekonal.

V šedesáté sedmé minutě znovu ukázal svou genialitu Messi, když vyslal nádhernou kolmici na úplně volného Villu, ten však nedal. Messi kouzlil i dál, dvacet minut před koncem přesprintoval s míčem přilepeným na noze téměř celé hřiště, aby ho však na hranici šestnáctky fauloval poslední bránící hráč, Perea. Následnou standardní situaci zahrával sám Messi, ovšem branku netrefil.

Diváky na Nou Campu bavil i Thiago, který si ve středu pole nádherně pohrál s dvojicí soupeřů. Ale na Messiho v současnosti nemá nikdo. V osmasedmdesáté minutě prošel obranou Atletů jako nůž máslem a s přehledem uklidil míč k tyči. Poté měli ojedinělou příležitost také hosté, proti Ardovi však skvěle vyběhl Valdés a dorážka Gabiho mířila mimo.

V devadesáté minutě padla ještě jeden gól a hvězdný Messi díky němu dokonal manitu a hattrick. To si narazil postupně s Thiagem a Villou a z úhlu propálil Courtoise. Barcelona rozdrtila Atlético 5:0 a posunula se na druhou příčku za Betis, hosté zůstávají osmí. Messi se hattrickem dostal před Cristiana Ronalda v tabulce střelců, dal už osm branek.

Autor: Michal Hruška