13.03.2011 21:00 CET
1 : 1
(0:1)

Sevilla FC - FC Barcelona 1:1

V zřejmě nejzajímavějším zápase 28. kola španělské Primera División uhrála Sevilla na svém stadionu Ramóna Sáncheze Pizjúana remízu 1:1 s Barcelonou. V prvním poločase se do vedení dostali hosté zásluhou Bojana Krkiče, jenže na začátku druhého poločasu se o vyrovnání postaral hlavičkou Jesús Navas. Sevilla se tak bodově dotáhla na sedmé Atlético Madrid, zatímco Barcelona zúžila svůj náskok před Realem Madrid na pět bodů.

Jak se před zápasem očekávalo, byli to hosté, kteří se hned ze začátku chopili otěží zápasu a drželi míč převážně na svých kopačkách. A právě tato převaha v držení míče vedla k prvního gólu utkání, který padl již v 8. minutě. Lionel Messi se postavil k přímému kopu a dokázal míč umístit do rohu brány.

Jenže fanoušci Barcelony propukli v jásot pouze na chvíli. Rozhodčí totiž viděl v pokutovém území faul Busquetse, a tak gól neuznal. Chvíli na to se mohli radovat naopak příznivci domácího celku, ale Ivan Rakitič, zimní posila Sevilly ze Schalke, ze své šance gól vytěžit nedokázal.

Barceloně zápas zkomplikovalo brzké zranění ofenzivního hráče Pedra. Ten si poranil stehno, a musel tak být vystřídán mladým Bojanem Krkičem.O chvíli později založil další akci Busquets, který po levém křídle vyslal Adriana, ten ale ztroskotal na Federicu Faziovi, který zastavil jeho postup.

Zabránit gólu se už ale Seville nepodařilo ve 30. minutě, když Andrés Iniesta křižnou přihrávkou našel skvěle postaveného Daniho Alvese, který v pokutovém území ještě přihrával Bojanovi, který již bez problémů dopravil míč i sebe do prázdné brány.

A Barcelona se dostávala do dalších šancí. Dvě z nich měli Messi a Villa, ale ani jednomu z nich se nepodařilo navýšit skóre. O pár minut později se snažil prosadit znovu Messi,který odhlavičkoval Xaviho centr směrem na bránu. Míč ale skončil pouze na břevně.

I další šance patřila argentinskému hráči. Ten se totiž znovu postavil k přímému kopu, tentokrát ale jeho pokus vychytal Javi Varas. Těsně před koncem ještě Jesús Navas vybízel k vyrovnání Diega Capela,ten ale na jeho přihrávku nedosáhl, a tak skončil první poločas 1:0 pro Barcelonu. A ačkoli v prvním poločase nechyběly zajímavé momenty, byla to především druhá pětačtyřicetiminutovka, který nenechala diváka vydechnout.

Už po čtyřech minutách hry se do ve velké příležitosti dral Alváro Negredo, který se ale dostal z ideálního střeleckého úhlu, a tak odcentroval míč směrem před bránu, kde si na něj dokázal naskočit Navas, který tak hlavičkou překonal Valdése i zaskakujícího Abidala. O 3 minuty později se do další šance po chybě Adriana dostal znovu Negredo, který tentokrát stihnul vystřelit, ale jeho rána letěla velmi mimo.

Barcelona pomalu začínala ztrácet kontrolu na hřišti, a tak se snažila vstřelit gól, aby srazila rostoucí sebevědomí domácích hráčů. Jenže to neměla vůbec lehké. Musela hrát do plných, a tak její akce připomínaly spíše házenou než fotbal. Naopak Sevilla vsázela na rychlé protiútoky, které vedl především Perotti po levé straně.

V 73. minutě se měla pískat penalta ve prospěch Barcelony,neboť Bojan byl pokutovém území faulován Navasem. Rozhodčí však nechal hru plynout dále. V 75. minutě se iniciativy chopil Perotti, který se po skvělém uvolnění ocitl zcela sám na levé straně. Jeho následná přihrávka pokutovým územím našla Navase, který vypálil, ale Valdés skvělým zákrokem nohou zachránil Barcelonu před inkasováním druhé branky.

V 78. minutě přihrával do pokutového území znovu Perotti, Kanouté ale levačkou netrefil branku. O dvě minuty později se útočník Mali pokoušel ještě jednou prostřelit Valdése, ten ale jeho prudkou ránu pod břevno ukryl v rukavicích. Až v 82. minutě se do další vážnější šance dostali hosté. Bojan Krkič přihrával zprava před bránu, ve skluzu se ale k míči včas nedostal Villa.

Ten byl v 85. minutě vystřídán, na trávníku ho nahradil Seydou Keita, ale ani ten se nedostal do žádné velké šance. V té se ale o minutu později objevil Andrés Iniesta, jehož střela zpoza pokutového území skončila, stejně jako Messiho hlavička na břevně.

Na konci zápasu Barcelona zatlačila své protihráče a snažila se vstřelit vítězný gól, ke kterému měl v 91. minutě blízko znovu Andrés Iniesta. Messi obešel několik hráčů, vystřelil, míč se odrazil přímo na nohu Iniesty, a ten překonal Varase. Bohužel pro Katalánce ale míč na brankové čáře dokázal odvrátit Gary Medel, který tak definitivně pojistil remízu 1:1.

Autor: Jan Michálek / soccernet.com