04.10.2009 21:00 CET
2 : 1
(1:0)

První porážka Realu přišla od Sevilly

Ve šlágru 6. kola La Ligy podlehl Real Madrid na hřišti Sevilly 1-2 a připsal si první prohru v letošním ročníku. Domácí předvedli výborný výkon v prvním poločase, hosté měli převahu v dějství druhém. Sevilla tak dala rázně najevo, že se s ní musí počítat v boji o titul.

Horká půda stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuana se stala osudným pro Bílý balet. Dosavadní lídr soutěže prohrál těsně 1-2, když skóre otevřel v první půli za domácí výborný Navas. V druhém poločase vyrovnal Pepe, nicméně o výhře Andalusanů rozhodl Renato.

Domácí nastoupili v základě místo Kanoutého s Negredem, patrně kvůli zvýšené motivaci bývalého hráče Bílého baletu. Real nemohl počítat s Ronaldem, Lassem ani Gagem, proto ve středu zálohy nastoupil Diarra s Xabi Alonsem, útočnou čtyřku vytvořili Guti, Kaká, Raúl a Benzema.

Sevilla vlétla na hosty hned o začátku. Vědět o sobě dávala zejména ostrá křídla Navas a Perrotti. Zejména Španěl přiváděl k šílenství Marcela, nicméně pozadu nezůstával ani Argentinec s Ramosem. Útoky Sevilly se valily zejména kraji, kde křídlám vypomáhali krajní beci Konko a Adriano.

První avízem byl v 5. minutě roh, po kterém hlavičkoval mimo zcela volný Konko. O minutu později zachránil Casillas vyběhnutím proti střele Navase. Brankář Realu zásáhl i proti dvěma střelám Fabiana. Real odpověděl dvěma nepřesnými střelami Kaká a Marcela. Ve 23. minutě se zranil Seville stoper Squillaci, kterého nahradil Konko, na jehož místo se posunul vystřídavší Fernando Navarro.

Chvíli nato měl gól na kopačce Benzema po pěkné přihrávce Raúla, ale nezakončil. Poté se krásně prokličkoval Negredo přes Pepeho a Diarru a jeho nebezpečný centr odvrátil Ramos. Ve 33. minutě se projevila laxnost Marcela. Brazilský krajní bek podcenil centr Navarra, zezadu si naběhl Navas a netradičně hlavičkou překonal Casillase.

Na opačné straně se pak mírně žlutilo po potyčce mezi Gutim a Zokorou, prvně jmenovaný poslal přímý kop do zdi a následnou pohotovou střelu Xabiho Alonsa zlikvidoval Palop. O chvíli později pálil baskický středopolař výrazně hůř a přestřelil. V protiútoku naservíroval Navas centr Fabianovi, ten ale hlavou těsně minul.

Agilní Navas na sklonku poločasu pálil vedle a poté nastal skvostný okamžik Ikera Casillase, který se po přihrávce Navase dokázal přemístit přes polovinu branky a zlikvidovat zakončení Renata. Real do poločasu odcházel do kabin poprvé v sezóně poprvé za nepříznivého stavu.

Na počátku druhé půle se situace z konce první takřka opakovala. Přihrávajícím byl tentokrát Negredo, zakončujícím Perrotti a zachráncem opět Casillas. Pak ale zafungovalo pravidlo nedáš-dostaneš a ve 49. minutě po přímém kopu Gutiho hlavičkoval do sítě Pepe.

Real se pak výrazně zlepšil a domácí zatlačil do defenzívy. O chvíli později hlavičkoval po rohu a přiťuknutí Ramose mimo Diarra. Následně střílel vedle Fabiano a na opačné straně taktéž bez výsledku Ramos.

V 66. minutě došlo k rozhodující akci zápasu. Po přímém kopu zakončil opět hlavičkou do sítě zcela volný Renato. Na vině byla opět laxní defenzíva Bílého baletu, konkrétně Raúla, který odstoupil od brazilského záložníka v poslední chvíli. A o pět minut poté mohlo být i hůř, ale Kanouté, který přišel za Negreda, pálil do tyče.

Real se vrhl do útoku, ale nejprve střílel po přihrávce náhradníka Higuaína vedle Raúl, pak po krásném uvolnění Ramose po přihrávce Xabiho vykopl nebezpečný centr z ohniska nebezpečí Dragutinovič. Ani nové posily do útoku Realu Granero a Van der Vaart nepřinesly zvrat a paradoxně na opačné straně musel tvrdou střelu výborného Zokory, zneškodnit Casillas. V poslední minutě zápasu měl vyrovnání v rukou Ramos, ale sám před Palopem mířil vedle.

Sevilla po napínavém průběhu porazila Real a dotáhla se na něj v celkové tabulce, kterou vede s plným počtem bodů Barcelona.