04.10.2008 22:00 CET
6 : 1
(5:1)

Barcelona rozprášila Atlético

V atraktivním duelu 6. kola Primera División smetla domácí Barcelona madridské Atlético po výsledku 6:1. Z duelu argentinských talentů vyšel vítězně Lionel Messi, který zastínil svého soka Kuna Agüera. O vítězství Barcelony rozhodla první půlhodina, v které vstřelila pět gólů.

Barcelona postupně nabírá na obrátkách, tentokrát to odnesl jeden z jeho rivalů, Atlético Madrid. Červenobílé zklamala zejména obrana, jež vykazovala povážlivé trhliny. Barcelona se vyhoupla po sobotě na druhé místo La Ligy.

Domácí trenér Guardiola udělal v sestavě několik změn. Místo Alvese na pravé straně obrany zaskočil kapitán Puyol, na jeho místo na stoperu nastoupil Piqué. V záloze dostal přednost Gudjohnsen před Keitou. Kouč Atlética Aguirre neudělal v základní jedenáctce žádné změny.

Barcelona se do Atlética obula už od prvních minut. Ve třetí minutě otevřel skóre hlavičkou Márquez po Xaviho rohovém kopu. O dvě minuty později fauloval Ujfaluši v pokutovém území Messiho a desítku bez problémů proměnil Eto'o. Tragickou desetiminutovku pro Atlético uzavřel v 8. minutě Messi, který chytře využil špatně postavené zdi červenobílých ke vstřelení třetího gólu.

Za madridský celek odpověděl ve 13. minutě bombou Maxi, který vymetl roh Valdésovy branky a snížil. Radost Atlética netrvala dlouho. Nejprve se zranil Maxi a v 18. minutě po pěkném pasu Xaviho zpracoval míč Eto'o, obelstil Ujfalušiho i Coupeta a stanovil gólový rozdíl opět na tři branky.

Debakl a potupný "bůr" následoval ve 28. minutě po průniku Iniesty, který přešel přes Ujfalušiho a Antonia Lópeze, jeho střela se odrazila od tyče a do prázdné brány ji dorazil Gudjohnsen.

Utkání již bylo rozhodnuto, Barcelona však chtěla i nadále útočit a bavit diváky. Naopak Atlético se sesypalo a horko těžko se bránilo. V 31. minutě opět po průniku Iniesty se míč odrazil od tyče, ale ani Messi ani Eto'o ho do sítě nedopravili.

Ve 40. minutě se rozběhl od poloviny hřiště Messi, prošel přes Antonia Lópeze a Ujfalušiho a oblouček přes Coupeta olízl tyč. Do konce prvního poločasu již k žádné výraznější příležitosti nedošlo.

Brankostroj Barcelony se ve druhé půli zastavil, přesto šance nechyběly. V 53. minutě nastřelil zeď z přímého kopu Márquez. V 55. minutě se před Coupetem objevil Eto'o, ale gólman Atlética zachránil. O pět mimo později hlavičkoval přes branku Atlética Márquez. O dalších pět minut později škrtla hlavička Puyola roh Coupetovy branky.

V 68. minutě se blýskl patičkou Xavi, nacentroval na Gudjohnsena, ale Coupet zachránil. Na opačné straně se předvedl dalekonosnou střelou Pernía, po rohu hlavičkoval Ujfaluši. Šestý gól Barcelony vstřelil střídající Henry, po krásné kombinaci s Xavim a Bojanem.

Další střídající Bojan vypustil krátce po svém příchodu na branku Atlética dělovku, kterou Coupet s námahou zneškodnil. Poté se až do závěru utkání žádný z týmů do větší šance nedostal. Debakl Atlético odsoudil na sedmé místo, Barcelona je prozatím na místě druhém.