23.03.2008 19:00 CET
2 : 3
(1:1)

Valencia veze překvapivé tři body z Madridu

Real Madrid na domácí půdě podlehl Valencii 2:3 a pokračuje v jarní mizérii, náskok Merengues na čele na druhou Barcu se ztenčil na čtyři body. Rozhodující gól vstřelil až minut před koncem Arizmendi.

První šanci si vytvořil Wesley Sneijder, holandský reprezentant přinutil Hildebranda k prvnímu zákroku. Utkání se každou minutou rozjíždělo, další střelou se prezentoval Baptista, Hildebrand byl opět na místě. Na druhé straně o sobě dal vědět David Villa, z dobrých 25 metrů mířil těsně vedle.

Úvodní branku vsítila Valencia. Ve 34. minutě Real ztratil míč blízko vlastního pokutového území, David Silva skvěle vyslal do šance Villu a ten se v zakončení nemýlil. Vedení Netopýrů však mělo jepičí život, o minutu později se Raúl po centru Robinha odpoutal od svého strážce a přesně mířenou hlavičkou vyrovnal. Krátce před poločasovým hvizdem mohl Robinho poslal domácí do vedení, ale pas Baptisty neusměrnil hlavičkou do branky.

Do druhého dějství vstoupil lépe Real, po přihrávce Gutiho dal druhou branku v utkání Raúl. Vstřelený gól Real posadil na koně, Hildebrand se musel v brance ohánět. Sneijder a Guti na brankáře Vale nevyzráli, nepochodil ani Ramos s hlavičkou z malé vzdálenosti. Když se zdálo, že Real kontroluje hru, Cannavaro fauloval v pokutovém území Davida Silvu a sudí nařídil penaltu. Exekutor David Villa se nemýlil, v 67. minutě se opět začínalo odznova.

Posledních patnáct minut se odehrálo ve velkém tempu, pro oba týmy byla vítězná branka důležitá z odlišných důvodů. Real bojuje o titul, zatímco Valencia se trochu namočila do bojů o udržení. Hildebrand se v závěru utkání činil, vychytal Sneijdera i Robinha. Ve stoprocentní šanci selhal náhradník Higuain

Gól visel na vlásku, ale nikdo nečekal, že třetí trefu zaznamenají hosté, kteří se po celý zápas bránili. Arizmendi si naběhl z pravého křídla na přihrávku, obešel Cannavara a z úhlu postupoval na Casillase, který udělal trestuhodnou chybu a výrazně ulehčil Arizmendimu rozvlnit síť. V nastaveném čase mohl srovnat Raúl, ale vynikající Hildebrand, jednoznačně hrdina zápasu, se zasloužil o to, že madridský útočník hattricku nedosáhl.

Autor: David Kubáň