předkola - play off - nemistrovská část - 1. zápasy
23.08.2023 18:30 CET
1 : 1
(0:0)

Šanca, ktorá sa už nemusí opakovať, Trnava iba remizovala s Dniprom

V úvodnom zápase play off o skupinovú fázu Európskej konferenčnej ligy nepomohlo Spartaku Trnava prečíslenie v závere až o dvoch hráčov a s Dniprom 1 iba remizoval 1:1 (0:0).

V piatej minúte hosťujúci Sarapij ako posledný hráč stiahol prenikajúceho Djuričina a najprv dostal iba žltú kartu. Situáciu začal skúmať VAR, ku ktorému sa čoskoro pridal aj hlavný arbiter. Ten Sarapija zaslúžene poslal pod sprchy. V 33. minúte Daniel poslal pas na biely bod. Procházka vo veľkej šanci nezakončil k žrdi a pokusom po zemi nechal vyniknúť brankára Kinarejkina. V nadstavenom čase prvého polčasu sa o dlhé vhadzovanie z pravej strany postaral Koštrna. Lopta sa odrazu ocitla pri Djuričinovi, ktorý z dvoch metrov trafil gólmana hostí a vzápätí Kinarejkin chytil aj jeho druhú dorážku. Trnavu tento moment neskôr veľmi mrzel, hoci dobrých šancí si vypracovala viac.

V 55. minúte prihrávku na pravú stranu dostal Ofori, ktorý to za pomoci teču napálil od brvna do siete - 1:0. Asistenciu si pripísal Erik Daniel. V 67. minúte bola nariadená penalta pre ukrajinský celok. Loptu si na biely bod postavil Pikhaljonok a vybral si inú stranu ako gólman Takáč - 1:1. Bola to veľká škoda, pretože Trnava mala po celý zápas viac z hry a navyše hrala presilovku. V 69. minúte mohol Štefánik prihrávať Danielovi, a zvolil si Oforiho. Legionár si zasekol brániaceho hráča a z dobrej pozície vystrelil. Jeho pokus na roh zblokoval Kravets. V 78. minúte Daniel napálil do brvna hosťujúcej bránky. V 88. minúte Kohut za faul na Štetinu dostal druhú žltú kartu a bol vylúčený. Trnava dohrávala duel v dvojnásobnej početnej výhode. Vo ôsmej nadstavenej minúte Štefánik centrom nabil Danielovi, ktorý úplne osamotený z voleja prestrelil bránku. Spartak Trnava nevyužil celozápasovú presilovku, v závere dokonca o dvoch hráčov a v prvom stretnutí play off Konferenčnej ligy s Dniprom 1 iba remizoval 1:1 (0:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu