2 : 1
(0:0)

Konferenční liga (© scdnipro1.com.ua)

Šokujúci záver na Slovane, slovenský majster zdolal Jerevan

Bratislavský Slovan v neuveriteľnom závere strhol vedenie na svoju stranu a nielen, že zdolal Pyunik Jerevan 2:1 (0:0), ale po domácom zaváhaní Bazileja sa dostal na prvé miesto tabuľky svojej skupiny Európskej konferenčnej ligy UEFA.

Domáci boli od úvodu lepším a hlavne aktívnejším tímom. Prvú väčšiu šancu si vytvoril Čavrič, ktorý sa dokázal uvoľniť v prehustenom priestore a pred bránkou hľadal Kucku. Ten však na loptu nedosiahol, no bol jasne stiahnutý za dres a mala sa kopať penalta. O chvíľu to z veľkej diaľky skúsil Lovat. Gólman Jerevanu mal veľké šťastie, že lopta išla priamo naňho, pretože aj tak s ňou mal veľké problémy a sotva ju vyrazil na roh. Obrana domácich si s niekoľkými pokusmi o prechod súpera do útoku poradila, návštevy Pyuniku na strane Slovana boli sporadické. Obrane hostí mohol dvakrát spôsobiť problémy Zmrhal. V 14. minúte najskôr Jurčenkovi vypadla jeho prudká strela zo strednej vzdialenosti. O chvíľu český legionár z niekoľkých metrov nepremenil dobrý center; bola to ďalšia tutovka. Slovan napokon v prvom dejstve súperovu obranu neprelomil. Polčas skončil bez gólov.

Belasí aktívne vstúpili aj do druhého polčasu. V priebehu necelých piatich minút sa dostali do dvoch veľkých šancí. Ako prvý to skúsil Zmhral. Brankár Jerevanu jeho strelu vyrazil. Nasledovala nahrávka na Weissa na päťke a Vlado minul bližšiu tyč. Ďalšia veľká príležitosť sa skončila rohovým kopom. V 55. minúte Chovana zblízka preveril Dašjan. O chvíľu brankár domácich po malej domov od Abenu stratil loptu a stiahol striedajúceho Diopa. Hlavný rozhodca odpískal penaltu a udelil Chovanovi žltú kartu. Pokutový kop premenil Cociuc - 0:1. Veľkú šancu nevyužil Čavrič po centri Lovata. O vyrovnávajúci gól sa z vnútra šestnástky po zemi postaral Kašia, keď mu pekne nabil Medveděv. Potom kiksol Jurčenko, keď zľuftoval odkop a striedajúci Ramírez hlavou doklepol loptu do brány. Domáci vydržali veľký tlak súpera v nadstavenom čase a po hektickom závere vyhrali 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk