Villarreal CF Španělsko - Villarreal CF - Zprávy

Panathinaikos našel bojovou morálku příliš pozdě. Morales potrestal nesmyslnou hrubku

Fotbalisté Villarrealu zvítězili v pátém kole skupiny F Evropské ligy nad Panathinaikosem 3:2. Domácí si v prvním poločase vytvořili pohodlný polštář v podobě dvoubrankového náskoku, který navýšil krátce po změně stran po obrovské hrubce Řeků José Luis Morales. Hosty však dostala zpět do hry úspěšná dorážka po neproměněné penaltě, která jim dodala potřebné sebevědomí pro vytvoření závěrečného tlaku. Toho ale Trifylli využili jen jednou, a tak je příště čeká přímý souboj o Konferenční ligu s Maccabi Haifou. Na druhou stranu Žlutá ponorka si zajistila účast ve vyřazovacích bojích.

Villarreal se pokusí dotáhnout na čelo skupiny proti řeckému Panathinaikosu

Villarreal byl před hlavní fází Evropské ligy považován za největšího kandidáta na přímý postup do osmifinále a zatím si nevede úplně špatně, ovšem se šesti body mu náleží druhá pozice a za francouzským lídrem z Rennes zaostává o tři body. Na kontě má dvě výhry a jednu porážku, oproti dvěma úhlavním rivalům o postup však ještě disponuje dohrávkou 3. kola s izraelským outsiderem Maccabi Haifa, který ho čeká příští středu.

Matadorovi Villarrealu návrat staronového kouče svědčí, Morales hattrickem uzemnil Osasunu

Villarreal zvítězil ve 14. kole LaLigy nad Osasunou 3:1 a po čtyřech po sobě jdoucích ztrátách konečně naplno bodoval před zraky vlastních fanoušků. Žlutou ponorku k triumfu nasměroval po změně stran hrdina nedávného pohárového duelu José Luis Morales, jenž překonal své dvougólové vystoupení a hattrickem přihrál svému týmu důležitý triumf. Již 36letý útočník se tak od příchodu staronového kouče trefil celkem pětkrát.

Villarreal hostí Osasunu

Villarreal a Osasuna. Dva celky, které k sobě mají v dosavadním průběhu sezóny možná blíže než kterékoli jiné. Oba v minulé sezóně dokázaly uzmout jednu z příček zajišťující místo v evropských pohárech a oba se nyní velmi trápí a jejich hra je za očekáváním. Okupují třinácté, respektive patnácté místo a potřebují se nutně zvednout. Nyní je k vzájemnému utkání svede čtrnácté kolo, který ze soupeřů se s náročným střetnutím popere lépe?

Villarreal má staronového trenéra, po sedmi letech se vrací Marcelino

Celým jménem Marcelino García Toral podle očekávání znovu povede Villarreal. Osmapadesátiletý trenér se "Žlutou ponorkou" podepsal smlouvu do roku 2026...

Villarreal nepřipravil staronovému kouči půdu ideálně. Obrat Atlétika dirigoval Griezmann

Atlético Madrid otočilo duel 13. kola LaLigy a zvítězilo před vlastními fanoušky nad Villarrealem 3:1. Hosté se dostali do vedení už ve 20. minutě, s odpovědí však v nastavení první půle přispěchal Axel Witsel, jemuž poslal míč před prázdnou bránu Antoine Griezmann. Sám francouzský reprezentant pak v závěru vstřelil vítězný gól.

Nakopne Villarreal opětovné odvolání trenéra? V Madridu se mu do cesty postaví Atlético

Poslední utkání před repre pauzou obstarají v Madridu celky Atlética a Villarrealu. Zatímco Indiáni se vzpamatovávají z překvapivé porážky z Kanárských ostrovů, Žlutá Ponorka má za sebou další výměnu trenéra a bude chtít navázat alespoň na povedené výkony z Evropské ligy, kde si minule poradila s Maccabi Haifa.

Léčba Pachetou nezabrala, Villarreal má pozvednout navrátilec Marcelino

Letošní sezona je teprve ve své třetině a Villarreal stihl už podruhé vyměnit trenéra. Začátkem září byl trochu překvapivě propuštěn Quique Setién a nyní odchází i jeho nástupce Pacheta.

"Žlutá ponorka" se vynořila v pravou chvíli a předvedla skvostný obrat. Haifě nestačila ani kouzla Kaiufa

Haifa ve čtvrtém kole skupiny F Evropské ligy podlehla Villarrealu 1:2. Povedený první poločas domácích, ve kterém se prosadil Abdoulaye Seck, korunoval chycenou opakovanou penaltou brankář Sharif Kaiuf. Mladý Izraelec dlouho držel naděje Maccabi na bodový zisk. V závěrečné desetiminutovce ale dvakrát kapituloval, když vítěznou trefu vsítil Alexander Sörloth, jenž se tak zasloužil o famózní obrat a výhru španělského celku. Ten se díky tomu vyhoupl na druhou příčku tabulky a výrazně se přiblížil postupu.

Maccabi v kyperském azylu procitne po měsíci nečinnosti k životu

Izrael teď poutá pozornost celého světa z mimo fotbalových důvodů, ale ve čtvrtek večer se fotbal do této země alespoň pomyslně vrátí. Výjimečně v kyperském azylu se totiž odehraje duel "domácího" Maccabi s Villarrealem a oba kluby potřebují tohle utkání zvládnout.

Bilbao se nechalo ukolébat tříbrankovým náskokem, zběsilý finiš Villarrealu však přišel pozdě

Athletic porazil ve 12. kole LaLigy domácí Villarreal 3:2. Po dlouhou dobu jednoznačné utkání rozhodl atraktivní první poločas, ve kterém se prosadili oba bratři Williamsové, pro mladšího Nica Williamse šlo navíc o první gól v sezoně. Jednu z branek si připsal i Iňigo Ruiz de Galarreta, který dokonce vsítil premiérovou trefu v dresu Los Leones. Baskové tak odčinili předchozí ztráty, domácí naopak po dvou soutěžních triumfech ztratili i přesto, že se v závěrečných minutách duelu dokázali ještě dvakrát střelecky prosadit.

Bilbao chce proti Villarrealu odčinit půl roku starý debakl

V neděli večer se na Estádio de la Ceramica odehraje jeden z nejzajímavějších zápasů dvanáctého kola, Villarreal přivítá Athletic Bilbao. Oba tyto týmy se v týdnu odehrály utkání v rámci Copa del Rey; Villarreal v prvním kole soutěže porazil Chiclanu 5:0 a Athletic rovněž postoupil do druhého kola díky výhře 2:1 nad Rubi.

Na velikosti nezáleží. Čtyři malá města, která se proslavila v Evropě

Nejslavnější kluby na starém kontinentu má člověk mnohdy spojené s velkými městy. Vzpomeňme například na Madrid, Barcelonu, Milán, Manchester, Paříž nebo třeba Mnichov. Existují však i kluby sídlící v malých městech, které na fotbalových mapách také dokázaly velké věci. Španělská redakce Livesport Zpráv se podívala na některé z nich.

Villarreal vytěžil z divokého poločasu v Andalusii tři body, Granada ve stíhací jízdě neuspěla

Villarreal porazil v 11. kole LaLigy nováčka z Granady 3:2. "Žlutá ponorka" k vítězství výrazně nakročila během první půlhodiny zásluhou dvougólového Gerarda Morena a Alexandera Sörlotha, jenž nejprve přihrával svému kolegovi na branku a poté sám jednu vstřelil. Nazaríes náskok soupeře ještě před koncem první půle stahovali, ale vyrovnání se nakonec nedočkali. Andalusané tak zůstali předposlední, zatímco jejich soupeř po ukončení pětizápasové ligové série bez vítězství od sestupového pásma odskočil.

Granada i Villarreal potřebují zabrat

Zlepšit svoje postavení v tabulce budou chtít v pondělní dohrávce Granada i Villarreal. Ani jeden z nich na tom není dobře a zejména u Žluté ponorky je to zarážející. Účastník Evropské ligy slavil výhru v domácí soutěži jen dvakrát a potácí se hluboko ve druhé polovině tabulky.