Granada CF Španělsko - Granada CF - Zprávy

Granada jede do Budapeště s dvougólovým náskokem, který hodlá udržet

Molde naprosto šokovalo postupem do osmifinále Evropské ligy, když senzačně vyřadilo německý Hoffenheim a to i přesto, že v úvodním zápase s ním prohrávalo už 1:3. Ovšem náročný dvojzápas dotáhlo do vítězného konce a nyní si chce vyšlápnout na dalšího favorita. Španělskému celku se na ligové scéně daří podobně jako v uplynulém ročníku a famózní sedmé místo ještě klidně může obhájit.

Granada překvapivě porazila Real, tři body vybojoval Sánchez

Real Sociedad odjíždí z Granady bez bodů, protože za domácí je všechny vybojoval obránce Germán Sánchez. Granada díky tomuto vítězství postoupila na současné osmé místo LaLigy, zatímco Real Sociedad nevyužil možnost aspoň na chvíli předskočit Sevillu.

Unavená Granada se po pohárech pokusí nastartovat v lize s Realem Sociedad

Skvěle rozjetý tým trenéra Imanola Alguacila pokračuje v plnění svých pohárových ambicí a v neděli odpoledne se mu dostane střetu s týmem, který si Evropskou ligu momentálně sám užívá. La Real totiž jede do Andalusie, aby porazil domácí Granadu.

Granada zaslouženě skolila Molde a je čtvrtfinále Evropské ligy blíže

Granada potvrdila roli favorita v tomto souboji a do odvety, která se bude konat v Budapešti, si přiveze za týden hned dvougólový náskok. Molde v Andalusii o svých kvalitách úplně nepřesvědčilo, především v ofenzívě nepůsobilo dobrým dojmem, a žádné branky se tak nedočkalo. Naopak muselo skousnout jedno vyloučení v rámci druhé pětačtyřicetiminutovky.

Kdo zaznamená další historický úspěch v EL? Granada v osmifinále vyzve Molde

Pakliže můžeme hovořit o největších překvapeních dosavadního průběhu Evropské ligy, zmínit musíme bezpochyby právě Granadu nebo Molde, jež los svedl do osmifinále. Jeden z nich tak bude moci slavit další historický úspěch, proklouzne totiž mezi osm nejlepších. Roli favorita každopádně bude plnit španělský celek, byť trpí poměrně velkou marodkou.

Athletic porazil Granadu a poskočil na osmé místo

Čerstvý finalista Copa del Rey Athletic si poradil ve večerním utkání s Granadou 2:1 a ještě vykřesal naději skončit v tabulce na pohárových místech. Domácí měli bleskový nástup a už ve třetí minutě vedli zásluhou Asiera Villalibreho, nicméně soupeř srovnal a ještě v devadesáté minutě držel nerozhodný výsledek, než v nastavení rozhodl Álex Berenguer. Athletic také neproměnil pokutový kop, konkrétně zkušený Raúl García.

Bilbao i Granada chtějí zaútočit na evropské poháry

V neděli večer se na San Mamés utkají dva týmy s pohárovými ambicemi - Athletic Bilbao a Granada. Zvláště domácí udělali po příchodu kouče Marcelina řadu výtečných kroků a úspěchů, ovšem v LaLize se zatím nedaří chytit úplně optimální tempo, o čemž nejlépe svědčí až desáté místo. Granada je osmá, ale i ona na evropské poháry ztrácí.

Puertas rozhodl o vítězství Granady nad Elche CF

Po postupu v Evropské lize přes Neapol si Granada poradila i v domácím zápase LaLigy s Huescou, kterou porazila gólem Puertase deset minut před koncem 2:1. Opatrné utkání příliš šancí nenabídlo a Granada v podstatě z minima příležitostí vytěžila maximum.

Granada po postupu v Evropské lize změří síly s Elche

Granada si ve čtvrtek zajistila postup v Evropské lize a teď se zase musí koncentrovat na ligu, kde to poslední dobou není úplně optimální. Šest kol v řadě už nevyhrála a na evropské poháry ztrácí sedm bodů. V neděli by to ale klapnout mohlo, protože přijede předposlední Elche.

Neapol vyhrála, ale dál jde Granada

Neapol svůj úkol nezvládla a v Evropské lize předčasně končí! Může za to především fakt, že dnes inkasovala rozdílový gól. Partenopei sice doma vyhráli, ale dali jen dvě branky a to jim k postupu nemohlo stačit.

Neapol musí dát Granadě doma aspoň dvě branky

Neapol čeká v Maradonově stánku hodně těžká práce. Hraje sice doma a některé opory se jí do hry vrací, ale před sebou má těžký úkol dvougólového manka. V Granadě totiž jednak nedala gól ani jeden a naopak sama dva dostala. Forma navíc není na její straně.

Huesca v první půli přejela Granadu třemi góly a nakonec zvítězila

Celkem pět branek a vítězství domácí Huescy bylo k vidění na El Alcorazu. Hosté sice rychle vedli, ale ještě v první půli je smetla ofenzivní lavina a dvoubrankovou ztrátu už do konce zápasu nedohnali.

Granada chce na hřišti poslední Huescy navázat na výkon z Evropské ligy

Granadě se přestalo v LaLize dařit, ale čtvrteční výsledek proti Neapoli v Evropské lize je důkazem, že to může jít. Aktuálně devátý tým soutěže nastoupí na půdě poslední Huescy, jejíž výkony se navzdory posledním dvěma porážkám lepší.

Granada zaskočila Neapol a k postupu má blíže

A to poměrně hodně. Výsledek 2:0 je pro odvetu ze strany Granady naprosto ideální. Španělský celek měl skvělý začátek a během dvaceti minut vstřelil oba góly. Nejprve se prosadil Herrera a po něm i Kenedy. Neapol dnes nebyla dostatečně aktivní ani efektivní a v odvetě bude mít co dělat.

Jižanský souboj v EL. Granada hostí Neapol

Granadě se aktuálně v domácí soutěži vůbec nedaří, což přišlo ve velmi nevhodnou dobu. Přichází totiž vyřazovací fáze Ligy mistrů a na její úvod velmi těžký soupeř v podobě Neapole.