CA Osasuna Španělsko - CA Osasuna - Zprávy

Betis doma udržel šňůru neporazitelnosti. Naděje Osasuny na body zlomil kouzelník Isco

Fotbalisté Betisu zvítězili v 11. kole LaLigy nad Osasunou 2:1, a zůstali tak v letošní sezoně doma stále neporaženi. Divácky nepříliš atraktivní první půli rozčísl úvodní brankou nejlepší střelec domácího celku Willian José. Když už to několik minut před závěrečným hvizdem vypadalo, že po brance hostujícího Rubéna Garcíi dospěje utkání k dělbě bodů, zvrátil vývoj na stranu zelenobílých Isco, jenž tak k asistenci z první půle přidal také vítězný gól.

Osasuna zavítá do Sevilly, kde se utká s Realem Betis

Nedělní program jedenáctého kola španělské LaLigy otevře zápas tabulkových sousedů, tedy Betisu a Osasuny. Oba celky se pro tuto sezónu kvalifikovaly do evropských pohárů, Pamplona ale nedokázala projít přes čtvrté předkolo, kde padla s Bruggami, a tak se již může plně soustředit na domácí ligu, potažmo pohár.

Fanoušci Osasuny konečně zažili radost z domácího vítězství, Granadu sestřelil Budimir

Osasuna porazila v 10. kole LaLigy hosty z Granady 2:0 a zapsala si první domácí vítězství v aktuálním ročníku. Ráz utkání určila již 11. minuta, kdy se Ante Budimir dostal sám před gólmana a nekompromisním zakončením otevřel skóre. Chorvatský útočník potvrdil pozici dlouholeté střelecké opory Zrzků také po změně stran druhým zásahem z penalty. Hosté tak nenavázali na zlepšující se výkony z minulých týdnů, přičemž před reprezentační pauzou obrali o body i dosud neporaženou Barcelonu, a nadále mají na kontě jedinou výhru.

Granada chce po remíze s Barcelonou obrat o body i Osasunu

V pátek se ve španělské LaLize hraje jen jedno utkání a zhostí se ho domácí Osasuna s návštěvou z Granady. Zatímco ta zažila v minulém kole velký úspěch, tak domácí Osasuna se léčí z hodně těžkého debaklu od Realu Madrid.

Osasuna schytala v Madridu čtyřgólový výprask. Bellingham překonal Ronaldův rekord

Real Madrid porazil v devátém kole LaLigy Osasunu 4:0 a zůstal na zrekonstruovaném stadionu neporažen. Na špičku tabulky vrátil Bílý balet ve formě hrající Jude Bellingham, jenž si svým sedmým a osmým zásahem v ročníku upevnil pozici nejlepšího střelce soutěže. Madriďanům se vysoká částka utracená za anglického záložníka vyplácí, jelikož osm gólů v úvodních osmi představeních v LaLize v dresu Realu nezaznamenal ani v roce 2009 Cristiano Ronaldo, jenž se za stejný počet utkání prosadil sedmkrát.

Trápící se Osasuna čeká na výhru nad Realem už 12 let. Dočká se v sobotu?

Real Madrid má před sebou v rychlém sledu další utkání, tentokrát doma uvítá Osasunu. A jeho cíl je jediný - vyhrát a prodloužit svou sérii výher na číslo čtyři. Osasuna se má na co těšit, protože její soupeř bude možná trochu unavený, ale jeho ofenzivní schopnosti jsou stále evidentnější.

Osasuna po měsíčním strádání zvítězila, Alavés se nedokázal vypořádat s dlouhým oslabením

Osasuna zvítězila v osmém kole LaLigy na hřišti Deportiva Alavés 2:0. Souboj týmů, které po reprezentační přestávce z první poloviny září čekaly na ligové vítězství, nabídl i kvůli dlouhé početní nevýhodě domácích góly pouze v jejich síti. O rozhodující trefu se ještě v čase vyrovnaných sil na trávníku postaral ve 36. minutě José Manuel Arnáiz, jenž se po letním přesunu zpět do nejvyšší španělské soutěže prosadil poprvé. Celek z Pamplony tak neprohrál osmé vzájemné klání v řadě, hned v sedmi z nich dokonce získal všechny body.

Alavés kontra Osasuna, komu se podaří zapsat tři body?

První říjnový den svede dohromady také Deportivo Alavés a Osasunu, tedy aktuálně čtrnáctý, respektive patnáctý tým tabulky. Oba soupeři mají co vylepšovat a především Osasunu nezachytil začátek sezony v optimálním rozpoložení.

Osasuna madridský komplex nezlomila. Griezmann se po derby veze na střelecké vlně

Atlético Madrid navázalo v sedmém kole LaLigy na úspěch v madridském derby a ze hřiště Osasuny si po výsledku 2:0 odvezlo všechny body. O rozhodující trefu se postaral ve 20. minutě dorážkou z takřka nulového úhlu Antoine Griezmann, který si po víkendovém souboji s Realem zapsal vítěznou branku v druhém utkání po sobě. Domácí byli zejména ve druhé půli aktivnějším celkem a téměř dokázali vyrovnat, zásahu Davida Garcíi však předcházel faul. Los Colchoneros tak potvrdili, že se jim proti týmu z Pamplony daří, když jej porazili už 11krát v řadě.

Osasuna se pokusí zaskočit Atlético

Hráči Osasuny se ve čtvrtek večer představí domácímu publiku v souboji s favorizovaným Atléticem a konečně chtějí získat tři body. Atlético je ale nabuzeno výhrou v madridském derby, navíc se mu proti Los Rojillos dlouhodobě daří.

Osasuna sebrala mrákotné Seville další body. Andalusané balancují nad sestupovými vodami

Sevilla v šestém kole LaLigy pouze remizovala v Pamploně 0:0 a zůstala těsně nad sestupovými vodami. Andalusané, kteří prožívají hororový start do sezony, nenavázali na svůj tříbodový úspěch z minulého duelu, ke kterému tentokrát neměli vůbec blízko. Prakticky veškeré ofenzivní akce měla v režii Osasuna, ta však své šance také nevyužila. Domácí alespoň prodloužili svou soutěžní neporazitelnost proti Seville, jež trvá od října 2021.

Osasuna chystá comeback proti unavené Seville

Sevilla má za sebou náročné utkání Ligy mistrů, které navíc nezvládla podle představ. Moc ráda by se konečně vrátila na vítěznou vlnu a proto bude chtít vytěžit co nejvíc bodů z výjezdu do Pamplony. Tamní Osasuna by zase ráda ukončila špatnou sérii.

Osasuna neukončila 15leté trápení, nečekané přestřelce vládli Srbové v barvách Getafe

Fotbalisté Getafe zvítězili v pátém kole LaLigy nad Osasunou 3:2, pět gólů přitom vzájemný souboj nabídl naposledy v roce 2008. Skóre utkání otevřel domácí stoper Stefan Mitrovič, tým z Pamplony však srdnatě bojoval a nadvakrát se vrátil do zápasu. Potřetí se mu to ovšem nepovedlo, a autorem vítězné branky se tak stal další Srb Nemanja Maksimovič. Hosté tak na půdě Azulones nezískali všechny body už po jedenácté v řadě. Rozhodujícímu momentu z 86. minuty již přihlížel přímo z trávníku také Mason Greenwood, jehož příchod z Manchesteru United uvítali domácí fanoušci s až nepochopitelně otevřenou náručí.

Osasuna načne nedělní program proti Getafe

Úvodní zápas nedělního programu pátého kola obstarají mužstva Osasuny a "Azulones”, kteří se představí před domácím publikem. A stejně jako celek z Pamplony se i Getafe bude chtít po reprezentační pauze co nejdříve naladit na vítěznou notu, utkání minulého kola totiž ani jednomu ze soupeřů příliš nevyšlo.

Osasuna po krátkém pohárovém intermezzu padla s mistrem. Barce pomohla přísná penalta

Osasuna podlehla ve čtvrtém kole LaLigy úřadujícím mistrům z Barcelony 1:2. Úvodní gól vstřelil těsně před koncem prvního dějství stoper Jules Koundé, pro něhož se jednalo o druhou ligovou trefu v dresu katalánského celku od loňského přestupu ze Sevilly. Zrzci sice dokázali odpovědět ve druhém poločase zásluhou Chimyho Ávily, ale Xaviho svěřencům nakonec zařídil vítězství gólem z diskutabilně odpískané penalty Robert Lewandowski.