St. Mirren FC Skotsko - St. Mirren FC - Zprávy

St. Mirren FC - Hibernian FC 0:1

Fotbalisté Hibs zažívají návrat ze záhrobí a díky výhře na půdě jednoho z úhlavních rivalů se oddálili zóně sestupu jíž na čtrnáct bodů a nechávají souboj o titul právě St.Mirrenu a Hmailtonu. Hosté zvítězili potřetí v řadě a ukázali, že by se ještě rádi poprali o nejlepší šestku.

Preview: St. Mirren FC - Hibernian FC

V Paisley se bude v neděli opakovat souboj ze začátku měsíce, druhé utkání v krátkém časovém rozmezí čeká domácí St. Mirren a Hibernian. V minulém vzájemném měření sil byl úspěšnější Hibernian, ale podaří se mu výsledek zopakovat?

St. Mirren FC - Inverness Caledonian 3:3

V utkání trápících se St. Mirrenu a Invernessu bylo sice k vidění značné množství zajímavých momentů a šest branek, na každé straně však padlo po třech a svoji sérii bez vítězství si tak oba soupeři prodlužují i po tomto utkání.

Preview: St. Mirren FC - Inverness Caledonian

Inverness se pokusí odvést si ze hřiště St. Mirrenu tři body, čímž by si udržel svoji pátou příčku. Domácí mají naopak stále problémy se záchranou, jejich náskok před posledním Hamiltonem nyní čítá čtyři body.

Hibernian FC - St. Mirren FC 2:0

Derek Riordan a David Wotherspoon svými trefami ukončili jedenáctihodinové čekání Hibernianu na vstřelený gól a zároveň rozhodli o jeho vítězství nad St. Mirrenem, jenž díky tomu přeskočili v tabulce.

Preview: Hibernian FC - St. Mirren FC

Středeční program SPL nabízí také jeden souboj o záchranu, ani jednomu celku se příliš nedaří. Ovšem hůře jsou na tom Hibs, kterým se nevede celou sezónu a stále nemohou prolomit mizérii. Od samého začátku se nacházejí v dolní polovině tabulky a nic jiného než boj o záchranu je zřejmě nečeká.

St. Mirren FC - Dundee United 1:1

Dundee United má v letošní sezóně jeden velký problém. Nedokáže vyhrávat zápasy a velmi často remizuje. A ani utkání na půdě St. Mirren Parku nebylo výjimkou. Saints vedli od 38. minutě, jenže Dundee jakoby po 85. minutě nastartovalo raketový pohon a minutu před koncem normální hrací doby opět dramaticky srovnalo na konečných 1:1.

Preview: St. Mirren FC - Dundee United

Desátý St. Mirren čeká domácí utkání proti Dundee United, kteří se momentálně nachází na sedmé příčce tabulky. Pro United bojující o nejlepší šestku je jasným cílem zisk tří bodů, St. Mirren však již v minulém vzájemném měření sil obou klubů dokázal, že se s ním počítat musí.

St. Johnstone FC - St. Mirren FC 0:0

Ve vzájemném střetnutí Saints se v podstatě o ničem nerozhodlo. V nezáživném utkání bez branek se diváci rozhodně nemohli kochat nijak obzvlášť hezkou hrou a oba výběry se spíše v ofenzívě trápily. Mírně lepším celkem byli domácí, pro které je asi zisk jednoho bodu ztráta, na druhou stranu se určitě počítá. St. Johnstone totiž zůstává na osmé pozici se ziskem třiadvaceti bodů a stále je od bojů o záchranu celkem daleko.

Preview: St. Johnstone FC - St. Mirren FC

V derby Saints opět půjde o hodně, tentokráte však body určitě více potřebují hosté. V minulém vzájemném střetnutí na tom byly celky stejně, nyní se ale St. Mirren nachází těsně nad zónou sestupu, na jedenácté pozici. Poslední Hamilton ztrácí už jen čtyři body a má k tomu duel k dobru. St. Johnstone se nachází na osmé příčce s dvaadvaceti body a loňský nováček se začíná pomalu přibližovat i k nejlepší šestici, o záchranu se nyní starat nemusí.

Aberdeen FC - St. Mirren FC 2:0

Aberdeen by se snad v konečném účtování přeci jen nemusel prát jen o záchranu. Po úspěšném začátku přišlo dlouhé, naprosto mizerné období bez jediné výhry, nyní ale Dons získali deset bodů ze čtyř utkání a vyhoupli se deváté místo tabulky. V přímém souboji na spodku tabulky totiž Aberdeen zdolal St.Mirren 2:0 a s dvaceti body mu nyní do nejlepší šestku chybí jen pět bodů. A to se při současné formě dá dohnat.

Preview: Aberdeen FC - St. Mirren FC

V rámci utkání 22. kola Skotské Premier League přivítá probouzející se Aberdeen o záchranu bojující St. Mirren FC.

St. Mirren FC - Kilmarnock FC 0:2

Kilmarnock získal v St. Mirrenu už sedmé vítězství z deseti zápasů a pokračuje tak ve skvělé formě. O jeho výhře rozhodly dva góly z druhé půle utkání. Hosty poslal do vedení krátce po hodině hry Liam Kelly a v 79. minutě zvýšil na konečných 2:0 Craig Bryson.

Preview: St. Mirren FC - Kilmarnock FC

Na pondělním programu je ve skotské nejvyšší soutěži jediný zápas, v němž předposlední St. Mirren přivítá čtvrtý Kilmarnock. Domácí nutně potřebují každý bod v boji o záchranu, hosté jsou však v dobré formě a stoupají tabulkou vzhůru.

St. Mirren FC - Heart of Midlothian 0:2

Hearts se vrátili na vítěznou sérii, hlavně díky dalšímu skvělému výkonu Davida Templetona porazili St. Mirren na jeho hřišti 2:0. Domácí byli po většinu zápasu nebezpečnější, ovšem krátce po hodině hry dostal Hearts do vedení Templeton a vítězství hostí osm minut před koncem zápasu ještě podtrhl z penalty Kevin Kyle.