St. Mirren FC Skotsko - St. Mirren FC - Zprávy

Preview: St. Mirren FC - Hamilton Academical

Těžko říci, kdo by měl být v utkání mezi St. Mirrenem a Hamiltonem považován za favorita, ani jednomu klubu se totiž nedaří a pro oba bude boj o záchranu ještě hodně obtížný. První krok k udržení však může přijít právě v tomto utkání.

Kilmarnock FC - St. Mirren FC 1:1

I muži mají své dny. Slogan z reklamy každému známý, ovšem vzhledem k formě Kilmarnocku se dá říci, že tentokráte jeho muži svůj den neměli. Proti podceňovanému St.Mirrenu sice dlouho vedli, jenže jak už je zvykem, houževnatý sok opět zapnul v závěru zápasu a dokázal osm minut před koncem vyrovnat. Rozdíl mezi oběma soky proto zůstal čtyřbodový, St.Mirren je desátý, Kilamrnock se nachází o příčku výše.

Preview: Kilmarnock FC - St. Mirren FC

Kilmarnock se vžil do role sto let staré zaprášené knihy na půdě rozpadajícího se domu. Té si totiž také všimne někdo náhodou až za dlouhou a teprve postupem času se z ní stává neocenitelný drahokam, který vynášejí všichni odborníci do nebes. Kilmarnock se ještě před změnou kouče pral pouze o záchranu a vypadalo to, že není úniku. Jenže nyní je situace jiná. Několik vítězství za sebou dalo Killie šanci na účast v nejlepší šestici.

St. Mirren FC - Dundee United 1:2

Dundee United si v sobotním utkání proti St. Mirrenu připsalo důležité tři body, i přes nevýrazný výkon zvítězilo 2:1. Domácí přitom šli do vedení gólem Higdona, v posledních deseti minutách se ale hráči United nadechli k obratu a zápas skončil vítězstvím Dundee.

Preview: St. Mirren FC - Dundee United

St. Mirren bojuje o záchranu, v sobotu ho ale nečeká lehký soupeř, do Paisley totiž přijede čtvrtý Dundee United. Ani hostující tým však není bezchybný, což se příkladně ukázalo v posledním odehraném kole.

St. Mirren FC - St. Johnstone FC 1:1

Souboj dvou skotských Saints skončil spravedlivou remízou. Nováček ligy St. Johnstone byl lepší v první půli, po které vedl zásluhou premiérové trefy Dava MacKaye. V 71. minutě však Graham Carey, zapůjčený St. Mirrenu na hostování ze Celticu, nacentroval přesně na Higdona, jenž srovnal na 1:1.

Preview: St. Mirren FC - St. Johnstone FC

Souboje o záchranu jsou vždy velmi vyhrocené, některé i hodně sledované. Ale hlavně nikdy nechybí bojovnost. Žádný celek v tomto duelu nejde předem na popravu, dobře ví, že prohraná bitva by mohla v konečném důsledku znamenat i prohranou válku. Oba výběry sice nejsou přímo ohroženi sestupovou zónou a hrají spíše o střed tabulky, neúspěch v tomto klání se ale netoleruje. Pokud zabodují hosté, měli by mít do konce roku relativně klid.

Hibernian FC - St. Mirren FC 2:1

Štěstí se na paty lepí fotbalistům Hibs. Ti totiž dokázali v druhém duelu po sobě vsítit branku v nastaveném čase a získali proto další dva bodíky navíc. K tomu si hosté dokonce dali branku sami, což je pro ně v tomto těžkém období další krutá rána. Přitom se St. Mirren dostal do vedení díky rychlé vlastní trefě navrátilce z Afrického poháru národů Sola Bamby, jenže nad jejich tradiční hrou "na remízu" tentokráte sklapla past.

Preview: Hibernian FC - St. Mirren FC

Asi málokdo si před tímto utkáním může myslet, že fotbalisté Hibernianu by mohli po minulém senzačním vítězství na půdě Celticu přijít o body doma se St. Mirrenem. Ne že by ten byl v úplně špatné formě a neuměl překvapit, ale Hibs si chtějí udržet třetí místo a při troše štěstí se třeba i přiblížit druhému Celticu, což by byla skutečná senzace.

St. Mirren FC - Rangers FC 0:2

Vedoucí celek skotské Premier League Rangers si po lehkém vítězství 2:0 na hřišti St. Mirrenu vytvořili na čele tabulky už desetibodový náskok na druhý Celtic. Vítězství Rangers zajistili svými brankami Davis a Novo.

Preview: St. Mirren FC - Rangers FC

Vedoucí celek tabulky Rangers, čeká ve středu zápas na hřišti St. Mirrenu, který momentálně okupuje osmou ligovou příčku. Od Rangers se samozřejmě očekávají tři body, naopak domácí mohou jen překvapit.

Motherwell FC - St. Mirren FC 2:0

Saint Mirren potvrdil pozici jednoho z nejhorších týmů na soupeřových stadionech a Mottherwellu tak dovolil odskočit na šest bodů. Po přestávce o výhře domácích rozhodli Murphy a Sutton.

Preview: Motherwell FC - St. Mirren FC

Fotbalisté Motherwellu by se stejně jako loni rádi dostali mezi šest nejlepších a i když začátek sezóny dával týmu větší ambice, tento cíl je v současnosti rozhodně prvotním úkolem. Nyní bude mít klub šanci odskočit na této pozici opět o nějaký ten bodík, přivítá totiž St. Mirren. Ten je na osmém místě o tři body zpátky a plným bodovým ziskem může Motherwell tohoto soupeře minimálně na další kolo eliminovat.

Heart of Midlothian - St. Mirren FC 1:0

Heart of Midlothian po dnešním dni prodloužili svoji ligovou neporazitelnost už na šest zápasů, na vlastním hřišti porazili St. Mirren 1:0. Vítěznou branku utkání vstřelil ve 24. minutě z pokutového kopu Michael Stewart.

Preview: Heart of Midlothian - St. Mirren FC

V dalším sobotním zápase 20. kola SPL se proti sobě postaví týmy Heart of Midlothian a St. Mirrenu. Hearts se po zpackaném startu sezóny vrací do popředí tabulky, ovšem St. Mirren v posledních zápasech vítězil.