Rangers FC Skotsko - Rangers FC - Zprávy

Fanoušci oživovali Paula Ferreiru

Neobvyklý zážitek mají za sebou fanoušci fotbalového klubu Glasgow Rangers, kteří cestovali do Portugalska na dnešní zápas čtvrtfinále Poháru UEFA se Sportingem Lisabon. Na letišti v Lisabonu se ve středu potkali s obráncem Chelsea Paulem Ferreirou, a když se s ním fotili, portugalský bek z ničeho nic omdlel. Příznivci skotského klubu byli natolik duchapřítomní, že Ferreirovi poskytli první pomoc a přivedli ho k vědomí.

Sporting touží zopakovat rok 2005

Sporting Lisabon přivítá v odvetě čtvrtfinále Poháru UEFA na svém hřišti skotský Glasgow Rangers. Domácí si minulý týden přivezli z Ibrox Park remízu 0:0, a tak je odveta otevřená pro oba týmy.

Dundee United - Rangers FC 3:3

Šestigólová přestřelka byla k vidění na Tannadice Parku, v zápase mezi Dundee United a Rangers FC. Do vedení šli v 37. minutě domácí gólem Kalvenese, minutu před koncem poločasu ale vyrovnal Weir. Ve druhé půli se za domácí trefil Hunt a vlastní gól si dal obránce Rangers Cuellar. Za hosty potom skórovali Novo a Boyd, zápas tak skončil smírně 3:3.

Preview: Dundee United - Rangers FC

Dundee United čeká velmi těžký soupeř - vedoucí klub tabulky, Rangers FC. Dundee je ovšem jedním ze tří klubů bojujících o poslední vstupenku do pohárové Evropy, zaváhat tak nesmí ani pro Rangers.

Rangers FC - Sporting CP 0:0

Rangers nevyužili domácího prostředí a jenom remizovali 0:0 se Sportingem. Nerozhodný výsledek z Ibrox Parku tak do odvety dává šanci oběma klubům.

Preview: Rangers FC - Sporting CP

Ibrox Park uvidí souboj dvou týmů, jejichž pouť letošním ročníkem evropských pohárů začala v Lize mistrů - proti sobě nastoupí glasgowští Rangers a lisabonský Sporting...

Rangers FC - Celtic FC 1:0

Možná nejdůležitější zápas celé sezóny měly před sebou Rangers a Celtic. Rangers si díky brance Thomsona z 45. minuty zajistili v derby výhru 1:0 a už jsou jen krůček od titulu.

Preview: Rangers FC - Celtic FC

Skotský fotbalový svátek je tady, Rangers na Ibrox Parku hostí Celtic a výsledek zápasu může hodně napovědět o tom, kdo se stane mistrem ligy. Oba kluby hrají ve skvělé formě a soupeře k ničemu nepouští, derby bude hodně zajímavé.

Rangers FC - Hibernian FC 2:1

Rangers si na své konto připisují další vítězství a stále se drží na prvním místě ligy. Ve 40. minutě poslal domácí do vedení Darcheville, v 79. minutě vstřelil druhý gól Novo a v 90. už jen snížil Shiels. Rangers obtížný zápas zvládli a připisují si za výhru 2:1 nad Hibernianem, tři body.

Preview: Rangers FC - Hibernian FC

Rangers bojují o ligové prvenství a zatím se jim to daří, proto nechtějí připustit zaváhání ani proti silnému Hibernianu. "Hibs" se díky posledním výsledkům propracovali už na třetí příčku SPL, hned za dvojici klubů z Glasgowa.

Los čtvrtfinále Poháru UEFA

Své losování za sebou má i menší bratr Ligy mistrů, a sice Pohár UEFA. V cestě za finále (v anglickém Manchesteru) této soutěže se ve čtvrtfinále v příštích dnech střetnou Bayer Leverkusen se Zenitem Petrohrad, skotské Rangers proti Sportingu, favorit Bayern Mnichov s outsiderem z Getafe a Fiorentina s PSV Eindhoven.

Rangers jdou dál hlavně díky McGregorovi, míní Smith

Trenér Rangers Walter Smith velebí po odvetě osmifinále Poháru UEFA svého brankáře Allana McGregora. Fantastický výkon gólmana Skotů byl podle Smithe klíčový pro postup jeho celku mezi nejlepší osmičku.

McGregor vychytal Rangers postup

Brémy sice na domácím hřišti porazily Rangers 1:0, po prohře 0:2 v Glasgow ale do čtvrfinále poháru UEFA postupuje skotský tým.

Brémy se pokusí smazat náskok Rangers

Dvougólový náskok a s ním spojené dobré postupové vyhlídky si vezou glasgowští Rangers do odvety na brémském Weser-Stadionu. Proti ofenzivnímu Werderu ovšem ještě není nic rozhodnuto.

Rangers FC - Werder Brémy 2:0

Werder odjíždí s Ibrox Parku poražen. Rangers možná trochu překvapivě porazili Brémy 2:0 a zásluhou Cousina s Davisem jsou velice blízko postupu. I když má před sebou Werder ještě domácí zápas, tak odvracet výsledek 2:0 nebude nic jednoduchého.