Rangers FC Skotsko - Rangers FC - Zprávy

Preview: Rangers FC - Aberdeen FC

Fotbalisté Glasgow Rangers přivítají v rámci 24. kola ve svém Ibrox Parku FC Aberdeen. Cíl Jezdců je jednoznačný, zvítězit a udržet kontakt s vedoucím Celtikem, či v případě jeho zaváhání ho vystřídat na čele tabulky.

St. Johnstone FC - Rangers FC 1:2

Fotbalisté Rangers dokázali v těžkém zápase na půdě St. Johnstone zvítězit a odvážejí si z McDiarmid Parku všechny tři body. Minimalně si tak udrží dvoubodové manko na vedoucí Celtic. Do vedení se hosté dostali v polovině úvodního dějství, a i když soupeř po přestávce srovnal, tak zkušený celek nakonec deset minut před koncem převrhl misky vah na svou stranu.

Preview: St. Johnstone FC - Rangers FC

Z druhého místa budou útočit na průbžné vedení glasgowští Rangers. Budou k tomu však potřebovat vyhrát na půdě St. Johnstone a pochopitelně zaváhání konkurenčního Celticu. Rangers budou v McDiarmid Parku favoritem, avšak Saints chytli velmi dobrou formu a Jezdce mohou obrat o body.

Rangers FC - Motherwell FC 3:0

Rangers odčinili špatný závěr loňského roku a do toho nového vstoupili hladkým vítězstvím nad třetím Motherwellem 3:0. Jezdci svého soupeře načali už v prvním poločase, kdy se trefil Healy, ve druhém pak zvyšoval Aluko a třetí branku si hosté vstřelili sami, jmenovitě Craigan.

Preview: Rangers FC - Motherwell FC

Za šlágr 22. kola první skotské ligy se dá označit duel mezi Rangers a Motherwellem. Domácí zaujímají v tabulce druhé místo s dvoubodovou ztrátou na svého rivala Celtic a hosté jsou o příčku níže. Kdo vkročí správnou nohou do nového roku 2012?

Old Firm Derby rozhodl Ledley, Celtic je tak ve vedení!

Slavné glasgowské derby dopadlo lépe pro domácí Celtic, který se zároveň díky výhře vyhoupl do čela skotské Premiere league. Celtic doma přehrál rivala Rangers 1:0, když jedinou branku utkání vstřelil ve druhém poločase Ledley. Pravdou také je, že v Celtic Parku se nehrál bůhvíjaký fotbal, šancí bylo poskromnu.

Fotbalový rok 2011 zakončí ve Skotsku prestižní derby Old Firm!

Skončily vánoční svátky a ve Skotsku se schyluje k velké události. Ostře sledované a vypjaté glasgowské derby je opět tu - Celtic versus Rangers, derby Old Firm! Bitva o Glasgow a průběžné prvenství může naplno propuknout. Oba znepřátelené tábory od sebe dělí bod, vítěz klání zakončí rok 2011 ve vedení, Rangers k tomu stačí i remíza.

Rangers před Old Firm podruhé v sezóně zaváhali se St. Mirrenem

Štědrý den se fotbalistům Rangers vůbec nevydařil. Na půdě St. Mirrenu nepotvrdili úlohu favorita, utrpěli svou druhou porážku v sezóně, a protože Celtic vyhrál na půdě Kilmarnocku, je rozdíl mezi oběma glasgowskými celky už jen na jednom bodu. St. Mirren se naopak díky překvapivému vítězství posunul na sedmé místo.

Preview: St. Mirren FC - Rangers FC

Neztratit před Novým rokem náskok na čele tabulky, to jediné si přejí hráči Rangers. A jedinou jistotou, jak tenhle cíl splnit, pro ně bude zvítězit ve zbývajících dvou vánočních kolech. První překážkou a zároveň generálkou na derby Old Firm se Celticem mu bude St. Mirren, osmý tým tabulky.

Rangers FC - Inverness Caledonian 2:1

Rangers si i po tomto kole udrží minimálně čtyřbodový náskok před druhým Celtikem. Jezdci si dnes poradili s Invernessem 2:1, ovšem nutno podotknout, že měli co dělat. Rozhodující trefu zařídil až sedm minut před koncem navrátilec Kyle Lafferty.

Preview: Rangers FC - Inverness Caledonian

Před vánočními boji se v domácím Ibrox Parku představí vedoucí Rangers a jeho soupeř Inverness by neměl představovat vážnější problém. Rangers potřebují zvítězit především proto, aby se konkurenční Celtik nedotáhl na rozdíl jednoho bodu.

Jelaviče zájem těší, na přestup ale nemyslí

Nikica Jelavič momentálně představuje největší útočnou zbraň Rangers a je o něj stále větší zájem v cizině, především v Anglii. Chorvatský útočník ale zatím na přestup nemyslí, branky by tak dál měl střílet za glasgowský tým.

Hibernian FC - Rangers FC 0:2

Fotbalisté Rangers nezaváhali a ze hřiště Hibernianu si odvážejí plný počet bodů za vítězství 2:0. Jezdci o svém vítězství rozhodli ve druhém poločase, kdy proměnil penaltu Jelavič a stejný muž se trefil i o osm minut později.

Preview: Hibernian FC - Rangers FC

Již od půl druhé odpolední bude hájit čtyřbodový náskok Glasgow Rangers na půdě Hibernianu. Domácí dělí od sestupu jediný bod, takže těm by se bod zajisté hodil, ovšem Rangers nedávno příliš poztráceli, natož aby si dovolili zaváhat s desátým týmem soutěže.

Rangers FC - Dunfermline Athletic 2:1

Glasgow Rangers doma porazili Dunfermline 2:1 a pojistili si vedení v soutěži. Jezdcům přitom stačilo málo, první branku si hosté vstřelili sami, tu druhou dával z penalty Jelavič a ještě v poločase korigoval na konečných 2:1 hostující Cardle.