Rangers FC Skotsko - Rangers FC - Zprávy

Rangers FC - Heart of Midlothian 1:2

Glasgowští Rangers se už vzdali titulu ve prospěch Celtiku a hodlají dohrát soutěž po svém. Dnes před vlastními diváky nestačili na Hearts of Midlothian, a to i přestože po prvním poločase vedli. Ve druhé půli ale vyrovnal Black a jedenáct minut před koncem vstřelil vítěznou branku Hamill.

Preview: Rangers FC - Heart of Midlothian

Šlágrem tohoto kola skotské soutěže bude bezpochyby střetnutí Rangers s Heart of Midlothian. Rangers už na titul dosáhnou stěží a do konce sezony budou hrát o udržení druhé pozice. U Hearts je to jiné, Sergiovi hoši budou mít ještě co dělat, aby si zahráli o pohárovou Evropu.

Inverness Caledonian - Rangers FC 1:4

Rangers tentokráte dokázali vyhrát na půdě desátého Inverness celkem jasně a ve složité finanční situaci jim tento výsledek může alespoň částečně pomoci. Jezdci se tak vzdálili na druhém místě třetímu Motherwellu na rozdíl šesti bodů a opět mohou být klidnější. Inverness zůstává se sedmadvaceti body desáté, jedenácté Hibs se přiblížilo na rozdíl pěti bodů, ovšem Caledonian zatím přímo sestupem ohrožen není.

Preview: Inverness Caledonian - Rangers FC

Rangers nyní nezažívají úspěšnou éru a po 54 ligových titulech jim hrozil krach. Proto museli jít pod nucenou správu a skotská fotbalová federace jim odečetla deset bodů. Díky tomu Jezdci vzdali boj o titul a i jejich hra se zhoršila. Na Celtic mají v tuto chvíli dokonce třiaadvacetibodové manko a třetí Motherwell ztrácí pouze tři body, což rozhodně není dostatečný náskok. A klub z Glasgowa už dlouhá léta nekončí hůře než druhý.

Rangers FC - Kilmarnock FC 0:1

Rangers nezvládli ani druhý zápas proti Kilmarnocku a i tentokrát prohráli 0:1. Jedinou branku utkání obstaral už ve dvanácté minutě Dean Shiels. Domácí navíc nezvládli ani závěr poločasu, kdy přišli o vyloučeného Sašu Papače.

Preview: Rangers FC - Kilmarnock FC

Obhajoba titulu se hráčům Rangers vzdálila na nedosažitelnou metu. Klub byl nucen jít pod nucenou správu a to ho stálo rovných deset bodů. I tak Jezdci nadále drží druhou pozici a stále doufají v mistrovský titul, chtějí totiž napodobit to, co se povedlo Celtiku před Vánocemi, tedy smazat ohromný náskok vedoucího celku.

Rangers přišli za vstup pod nucenou správu o deset bodů

Rangers přišli v ligové tabulce o deset bodů. Vedení skotského svazu dnes formálně potvrdilo trest, který čtyřiapadesátinásobný mistr dostal za to, že přešel pod nucenou správu. Klub také nesmí registrovat nové hráče.

Glasgowští Rangers směřují pod nucenou správu

Nejúspěšnějšímu skotskému klubu Rangers hrozí ekonomický krach. Čtyřiapadesátinásobný mistr ligy už u soudu v Edinburghu podal dokumenty potřebné k tomu, aby přešel pod nucenou správu. Chce se tak vyhnout likvidaci, která mu kvůli finančním problémům hrozí.

Dunfermline Athletic - Rangers FC 1:4

Dunfermline dle očekávání nestačil na Rangers, se kterými nakonec prohrál vysoko 1:4, a to i přestože po čtvrthodině hry vedl zásluhou Kirka. Jezdci s odpovědí nečekali dlouho a nakonec vyhráli díky brankám Healyho, McCullocha, Aluka a Kerkara celkem jednoznačně.

Preview: Dunfermline Athletic - Rangers FC

Snadnou úlohu by měli mít krátce po sobotním poledni fotbalisté Rangers, jenž se představí na půdě aktuálně nejslabšího celku skotské soutěže Dunfermlinu Athletic. Hostující favorit ztrácí na první místo čtyři body a proto nic jiného než vítězství nepřipadá v úvahu.

Everton získal chorvatského kanonýra Jelaviće

Nikica Jelavić bude od nynějška dávat branky v anglické lize, kam odešel z glasgowských Rangers. O chorvatského reprezentanta dlouho usiloval West Ham United, obletovaného střelce ale nakonec získal za neoficiální částku šesti a půl milionu eur Everton...

Rangers FC - Hibernian FC 4:0

Fotbalisté Glasgow Rangers doma smetli nekompromisně Hibernian 4:0 a vytvořili tak tlak na vedoucí Celtic. Jezdci celý zápas jasně ovládali, dvě branky zaznamenal Davis, čtvrthodiny před koncem uviděl červenou kartu hostující Mcpake.

Preview: Rangers FC - Hibernian FC

Už čtyři body ztrácejí fotbalisté Rangers na první místo a pokud nechtějí, aby se jim titul ještě více vzdálil, musejí doma přehrát předposlední Hibernian. V minulém kole se Jezdcům nepodařilo uspokojit domácí fanoušky, nyní mají druhý pokus.

McCoist o Jelavičovi: Žádnou nabídku na stole nemáme

Anglická média neustále spekulují o blížícím se přestupu Nikicy Jelaviče do některého z tamních mužstev, změna dresu chorvatského je ale zatím daleko. Manažer Rangers Ally McCoist prohlásil, že klubové vedení nemá na stole ani jednu nabídku. To se týká všech hráčů, nejen Jelaviče.

Rangers si remízou s Aberdeenem ještě více zkomplikovali obhajobu

Rangers naprosto nepochopitelně i přes celou řadu šancí nedokázali přestřílet Aberdeen, který se tak postaral o velkou radost v táboře vedoucího Celticu, jehož náskok již nyní narůstá na čtyři body, ani to však ještě nemusí pro obhájce titulu znamenat neřešitelný problém.