Kilmarnock FC Skotsko - Kilmarnock FC - Zprávy

Aberdeen FC - Kilmarnock FC 0:1

Všechny pozitivní zprávy jsou mávnutím kouzelného proutku smazány. Začínající nadějné plamínky, že Aberdeen bude zvládat konce, brzy pohasly. Dons sice zvítězili v dvou kolech po sobě a cenili si třech bodů ze stánku St. Johnstone, jenomže nyní nedokázali po celých devadesát minut vstřelit branku outsiderovi z Kilmarnocku. A k tomu ještě v samém závěru školácky inkasovali. Průběžné první místo se tak rozplynulo do ztracena.

Preview: Aberdeen FC - Kilmarnock FC

Fotbalisté Aberdeenu vstoupili do nového ročníku SPL skvostně a je vidět, že mají po nepovedené předchozí sezóně velkou chuť do hry. Tento fakt chtějí potvrdit i teď, kdy přivítají na Pittodrie Stadium podceňovaný Kilmarnock. Ten se bez své největší opory Kevina Kyleho jen těžko bude dostávat z dolních pater tabulky a hlavním úkolem je pro něj záchrana. Prozatím nemá na kontě ani bod, avšak k nim mu vždy chyběl pouhý jeden gól.

Kilmarnock FC - Motherwell FC 0:1

Motherwell si připsal první body v tomto ročníku a naznačil, že by chtěl hrát podobně vysoko jako v loňském roce. V těžkém utkání s Kilmarnockem rozhodla jediná branka v prvním poločase, kterou vsítil útočník Nick Blackman. Hráč, který hostuje z Blackburnu, dal svou první branku po svém příchodu. Hosté tak napravili první prohru s Hibernian před vlastními fandy a posunuli se do horní poloviny tabulky. Kilmarnock je bez bodu předposlední.

Preview: Kilmarnock FC - Motherwell FC

Kilmarnock se pokusí poprvé v sezóně bodovat, procházka růžovou zahradou ho ale rozhodně nečeká. V tomto klání je možná díky minulým výsledkům mírným favoritem, ovšem pouze co se týče aktuální formy. Kvalita je totiž jasně na straně hostujícího výběru.

Rangers FC - Kilmarnock FC 2:1

Rangers ve svém prvním zápase v nové sezóně ukázali, že hodlají získat ligový titul i napotřetí v řadě. První krok splnili a tím bylo vítězství nad Kilmarnockem. K tomu měli domácí brzy našlápnuto gólem Millera, ve druhé půli navíc zvýšil Naismith a Kilmarnock už dokázal jen snížit na zásluhou Hamilla.

Preview: Rangers FC - Kilmarnock FC

Obhájce titulu Rangers FC vstoupí do nové sezóny zápasem na domácím hřišti s Kilmarnockem, který měl na rozdíl od svého soupeře velké starosti s udržením se v soutěži. Se začátkem ročníku se však rozdíly mažou a pro domácí bude důležité s outsiderem nezaváhat.

Kilmarnock FC - Falkirk FC 0:0

Nedá se nic dělat, i ve Skotsku musí občas někdo sestoupit. A ani ukrutný boj mnohdy nepomůže. Falkirk měl sice situaci velmi ztíženou a dobře věděl, že výhra v Rugby parku by byla velkým překvapením, nicméně po celý zápas dělal, co mohl. Domácí se do útoku příliš nehnali a snažili se především odvracet útoky soupeře, které občas byly vskutku nebezpečné. Avšak remízou hodně riskovali, Falkirk pak hrál vabank a k brance měl blíže.

Preview: Kilmarnock FC - Falkirk FC

Klid před bouří, která už byla nevyhnutelná. Již před několika koly bylo téměř jistě, že o setrvání v nejvyšší soutěži budou zřejmě bojovat tyto dva kluby a jako pikantní tečku na závěr si to rozdají právě přímo v posledním kole. Lepší výchozí pozici sice mají domácí, kteří drží dvoubodový náskok, ovše proti bojovnému soupeři to vůbec nebudu mít lehké. Mírnými favority však přeci jen zůstávají.

Aberdeen FC - Kilmarnock FC 1:2

Tak že by přeci jen uspěla zkušenost? Fotbalisté Kilmarnocku nakročili výrazně k záchraně a před posledním kolem mají jediný úkol - neprohrát. Nyní totiž dokázali zvítězit na půdě Aberdeenu 2:1 a mají vše ve svých rukách.

Dvě kola do konce sezóny a nervy drásající souboj o udržení se v lize. Kilmarnock je prozatím v lepší situaci, protože má o tři branky lepší skóre a pokud bude mít stejně bodů jako Falkirk i před posledním kolem, bude mu stačit remíza. Ovšem oba výběry teď do toho dají všechno, každá ztráta by se jim mohla vymstít.

Kilmarnock FC - St. Johnstone FC 1:2

St. Johnstone uspěl na hřišti Kilmarnocku, bojujícího o setrvání v nejvyšší soutěži. Domácí přitom od 38. minuty vedli po gólu Wrighta, brzy ale stačil srovnat Deuchar a ve druhé půli zajistil St. Johnstonu vítězství 2:1 Samuel.

Preview: Kilmarnock FC - St. Johnstone FC

Kilmarnock bojuje o holé přežití, je jen bod od sestupové poslední pozice. St. Johnstone, nováček ligy, je naopak na prvním místě skupiny o udržení a vlastně mu o tolik jako soupeři nejde. Zatímco hosté z pěti zápasů prohráli pouze jednou, Killie prohráli z deseti zápasů hned osmkrát. V Rugby Parku navíc budou nově bez tří zraněných hráčů.

St. Mirren FC - Kilmarnock FC 1:0

St. Mirren udělal další rázný krok k záchraně, díky gólu Andyho Dormana totiž zvítězil v domácím utkání nad Kilmarnockem 1:0 a o další tři body se vzdálil sestupovému ohrožení.

Preview: St. Mirren FC - Kilmarnock FC

Velice důležitý zápas čeká v sobotu týmy St. Mirrenu a Kilmarnocku, hraje se totiž o body potřebné pro setrvání v soutěži i pro příští rok. Oba celky jsou na tom momentálně stejně, mají totožný náskok jednoho bodu před posledním Falkirkem.

Hamilton Academical - Kilmarnock FC 3:0

Hamilton Academical si i pro příští ročník zajistil místo mezi nejlepšími skotskými týmy, nad nevýrazným Kilmarnockem zvítězil 3:0. Všechny góly přitom přišly až v rozmezí posledních dvaceti minut, kdy se trefili Imrie, Flavio Paixao a Thomas.