PEC Zwolle Nizozemsko - PEC Zwolle - Zprávy

PEC Zwolle - AFC Ajax 1:1

Fotbalisté Ajaxu nezvládli ani druhý ligový souboj řadě za sebou a na půdě Zwolle získali pouze bod po remíze 1:1. Vzhledem k zaváhání ostatních hlavních konkurentů však udrželi na čele pětibodový náskok a v tuto chvíli je to tak nemusí příliš mrzet.

Preview: PEC Zwolle - AFC Ajax

Vedoucí Ajax přijíždí na stadion probuzeného PEC. Domácí by rádi prodloužili třízápasovou vítěznou sérii i proti úřadujícímu mistrovi, aktuálně vedoucí tým Eredivisie má však v plánu získat tři body, aby si udržel náskok před dotírajícími Twente a Vitesse.

Zwolle otočilo zápas s Utrechtem. Vyhrálo 2:1

Po cenné remíze s vedoucím Ajaxem zaznamenal o záchranu bojující Utrecht další porážku. Zwolle doma podlehl 1:2. Od pásma sestupu jej tak nadále dělí pouhé tři body.

Preview: FC Utrecht - PEC Zwolle

V rámci vloženého dvaadvacátého kola Eredivisie zavítá na půdu Utrechtu znovuprobuzené Zwolle. Domácí budou bojovat o první vítězství v novém roce a také o setrvání v klidném středu tabulky. Hráči PEC by naopak rádi navázali na zlepšené výkony z minulých kol a proti tabulkovému soupeři si připsali třetí vítězství řadě.

PEC Zwolle - Roda JC 3:1

Fotbalisté Zwolle potvrdili v domácím prostředí mírnou roli favorita a v souboji o šest bodů nakonec dokázali porazit konkurenční Rodu v poměru 3:1. Vítězství se ovšem vůbec nerodilo snadno, domácí rozhodli o své výhře až necelou čtvrthodinu před koncem po proměněné penaltě. PEC se tak v tabulce posunulo na osmé místo tabulky se ziskem osmadvaceti bodů, hosté z Rody naopak klesli na barážovou šestnáctou pozici s dvaadvaceti body.

Preview: PEC Zwolle - Roda JC

Fotbalisté Zwolle zatím ve své nováčkovské sezóně předvádějí obstojné výkony, ovšem k záchraně ještě vede dlouhá cesta a PEC potřebuje sbírat cenné body. Nyní se nachází na devátém místě tabulky se ziskem pětadvaceti bodů, ovšem za ním je to hodně našlapané a každá ztráta se na konci ročníku může projevit. V sobotním utkání přivítá na domácím stánku Rodu, která má jen o tři body méně a v Eredivisii ji patří patnácté místo.

NAC Breda - PEC Zwolle 1:2

Zwolle překročilo svůj stín a po devíti zápasech bez vítězství si konečně připisuje plný počet bodů. Na půdě Bredy totiž PEC dokázalo otočit vývoj utkání díky gólům Fernadeze a Saymaka. Po vítězství 2:1 se PEC posunulo na devátou příčku, Breda je aktuálně třináctá.

Preview: NAC Breda - PEC Zwolle

Dvacáté kolo svede dohromady Bredu a Zwolle. Domácí NAC se potřebuje vzpamatovat z porážky 3:0 z Alkmaaru a před domácími diváky poprvé v novém roce bodovat. Hosté však také mají co napravovat, jelikož PEC nebodovalo už čtyři zápasy v řadě a propadá se stále blíže sestupovým vodám.

PEC Zwolle - SBV Vitesse 1:2

Vitesse nakonec dokázalo na hřišti PEC Zwolle zvítězit 2:1 a nejméně do zítřka se znova posune na první příčku Eredivisie. Hostům zachránil výhru Patrick van Aanholt až v poslední minutě zápasu. PEC po čtvrté porážce v řadě okupuje jedenáctou pozici.

Preview: PEC Zwolle - SBV Vitesse

Tak trošku ve stínu velkého derby mezi Ajaxem a PSV se odehraje souboj mezi PEC Zwolle a aktuálně druhým celkem soutěže z Arnhemu. Domácí PEC bude doufat, že zimní přestávka odčarovala jejich tragickou formu z konce roku, naopak Vitesse má v úmyslu alespoň na chvíli obsadit vedoucí příčku a vytvořit tak tlak na svého největšího rivala z Amsterdamu.

Feyenoord Rotterdam - PEC Zwolle 3:0

Fotbalisté Feyenoordu potvrdili zlepšenou formu z poslední doby a na závěr tohoto roku s přehledem v domácím prostředí přehráli Zwolle 3:0, které naopak dál pokračuje ve své mizérii. Rotterdamský výběr si tak upevnil čtvrté místo o čtyři body před Heerenveenem a navíc stáhl manko na vedoucí Vitesse na rozdíl čtyř bodů. Naopak PEC zakončí podzimní část s dvaadvaceti body a v tuto chvíli je na desáté pozici.

Preview: Feyenoord Rotterdam - PEC Zwolle

Fotbalisty Feyenoordu letos určitě mrzí ztráty proti papírově slabším soupeřům, na úhlavní konkurenty se mu totiž daří. Díky posledním třem vítězstvím v řadě za sebou se posunuli na čtvrté místo tabulky se třiceti body o šest za vedoucí Vitesse, před pátým Heerenveenem si vytvořili již čtyřbodový náskok. Na závěr letošního roku budou chtít uspět proti Zwolle, které se po skvělém startu do soutěže začalo tabulkou postupně propadat.

PEC Zwolle - SC Heerenveen 1:2

Mizérie Zwolle pokračuje. Svěřencům populárního lodivoda Rona Janse se sice povedlo ve druhém poločase zásluhou Broerse reagovat na penaltovou trefu Finnbogasova z úvodní půle, poslední slovo však patřilo Heerenveenu, který slaví cenné vítězství 2:1.

Utrápené Zwolle hledá cestu krize. Najde ji proti Heerenveenu?

Vynikající forma z úvodu sezóny je dávnou minulosti, nyní fotbalisté Zwolle řeší, jak ukončit vleklé výsledkové strádání. O vylepšení své pozice budou v úvodním zápase sedmnáctého kola usilovat proti tabulkovému sousedovi z Heerenveenu.

Go Ahead Eagles - PEC Zwolle 4:1

Go Ahead Eagles doma rozstříleli svého velkého rivala PEC Zwolle v poměru 4:1. Atraktivní utkání pro sebe domácí rozhodli především díky vynikajícímu výkonu v prvním poločase, hostům naopak zlepšený herní projev v druhé půli zápasu nestačil na víc než korekci skóre. PEC tak zůstává na devátém místě, Eagles poskočili na jedenáctou pozici a mají stejně bodů jako slavný PSV Eindhoven.