PEC Zwolle Nizozemsko - PEC Zwolle - Zprávy

Švejdík je v Nizozemsku jako doma - poznal i trenéra Zwolle

Naučil se holandsky a podle vlastních slov je obránce Sparty Ondřej Švejdík v Nizozemsku jako doma. Před čtvrtečním zápasem 4. předkola Evropské ligy ve Zwolle má jednatřicetiletý fotbalista navíc ještě jednu výhodu - v Groningenu totiž hrál pod vedením soupeřova současného kouče Rona Janse.

Spartu čeká ve Zwolle boj s umělou trávou, ale i sebevědomím

Spartu čeká ve čtvrtek od 20:00 úvodní zápas 4. předkola Evropské ligy proti Zwolle. A pro posledního českého zástupce v pohárech to nebude nic lehkého. V Nizozemsku se totiž bude muset vypořádat nejen s umělým povrchem na stadionu IJsseldelta, ale také s poklesem formy.

FC Dordrecht - PEC Zwolle 1:2

Užuž to vypadalo, že Zwolle poprvé v letošním ročníku zaváhá, Mustafa Saymak byl však proti a krásnou střelou pod břevno ve třetí minutě nastavení zařídil svému celku další cenné tři body. Blauwvingers tak zůstávají i před čtvrteční bitvou s pražskou Spartou naladěni na vítěznou notu.

Preview: FC Dordrecht - PEC Zwolle

Zwolle, nadcházející soupeř pražské Sparty v Evropské lize, prožívá zatím snový vstup do nového ročníku. Po senzačním vítězství v nizozemském Superpoháru se Blauwvingers předvedli také před týdnem, kdy přejeli doma ambiciózní Utrecht. PEC je na koni a před střetnutím v Dordrechtu srší optimismem.

Necid bude z CSKA Moskva hostovat ve Zwolle

Český útočník Tomáš Necid odchází z CSKA Moskva na roční hostování do nizozemského Zwolle, které je soupeřem Sparty ve 4. předkole Evropské ligy. ČTK to potvrdil hráčův agent Jiří Müller s tím, že v zimě si ruský klub může čtyřiadvacetiletého fotbalistu stáhnout zpět.

Podle asistenta Jílka je Zwolle silnější v útoku než v obraně

Mladý a moderně střižený tým silnější v útoku než v obraně čeká fotbalisty Sparty ve 4. předkole Evropské ligy proti Zwolle. V rozhovoru pro klubový web to po návratu z Nizozemska, kde sledoval výhru 2:0 nad Utrechtem v úvodním ligovém kole, prohlásil asistent trenéra Václav Jílek.

PEC Zwolle - FC Utrecht 2:0

Soupeř pražské Sparty ve 4. předkole Evropské ligy dokázal v domácím prostředí porazit Utrecht 2:0 a do nového ročníku nizozemské ligy vstoupil tou správnou nohou. V celém průběhu utkání byl mírně lepším celkem a vytvořil si také více vyložených příležitostí, ovšem úvodní branku vsítil až čtvrthodiny před koncem a svůj náskok pojistil ve třetí nastavené minutě. Rozhodně ale naznačil, že nebude pro Spartu v žádném případě snadným soustem.

Preview: PEC Zwolle - FC Utrecht

Téměř tříměsíční pauzírování je u konce. Kolotoč s názvem Eredivisie se rozjíždí nanovo a hned na úvod tu máme bitvu jak se patří: Zwolle, vítěz loňského KNVB Bekeru a letošního Superpoháru, hostí Utrecht. O zábavu patřičné úrovně by mělo být náležitě postaráno.

FC Twente - PEC Zwolle 2:2

Fotbalisté Twente se na závěr nizozemské Eredivisie utkali s vítězem národního poháru ze Zwolle a rozešli se tak s ním smírně po remíze 2:2. V konečném účtování to pro ně nic neznamená, už po minulém kole měli jistotu třetího místa a tedy účasti v Evropské lize v příštím ročníku. Do této pohárové soutěže se podívá také Zwolle díky výhře v domácím poháru, v lize nakonec skončilo na jedenácté příčce se čtyřiceti body.

Preview: FC Twente - PEC Zwolle

Fotbalisté Twente byli v letošním ročníku jako na houpačce, nakonec je pro ně tato sezóna celkem úspěšná. Konečná třetí pozice a účast v Evropské lize v příštím ročníku se určitě počítá. Enschede doposud posbíralo dvaašedesát bodů a za druhým Feyenoordem je o čtyři body, před PSV má náskok šesti bodů. Nyní ve svém závěrečném utkání sezóny přivítá Zwolle, které je ve středu tabulky a letos dosáhlo na velký úspěch.

PEC Zwolle - PSV Eindhoven 1:2

Ani tentokrát to nebylo ze strany Eindhovenu stoprocentní, tři body jsou ovšem doma. PSV ve Zwolle utnulo svou sérii porážek a po pracně ubojovaném vítězství 2:1 se posunulo na čtvrtou příčku, znamenající přímý postup do Evropské ligy.

Preview: PEC Zwolle - PSV Eindhoven

Ať už závěrečná dvě kola dopadnout jakkoliv, v Eindhovenu označí letošní sezónu zcela jistě za zpackanou. Velkými plány překypujícímu PSV se totiž nepovedlo zhola nic. Svou pošramocenou reputaci si nyní bude snažit alespoň trochu napravit proti Zwolle, čerstvému vítězi Nizozemskému poháru.

Zwolle poprvé vyhrálo domácí pohár. Ajax schytal debakl

Nečekaným debaklem skončilo pro Ajax finále Nizozemského poháru, Zwolle totiž rozdrtilo v Rotterdamu favorizované mužstvo z Amsterdamu 5:1 a po právu získalo cennou trofej. O svém vítězství rozhodli modrobílí už v prvním poločase, kdy nasázeli svému soupeři čtyři branky. Zápas však provázely i nefotbalové momenty.

Preview: PEC Zwolle - AFC Ajax

Fotbalisté Ajaxu mají v letošním ročníku velkou šanci na double a první krok mohou udělat tento víkend, druhý o týden později a v lize jim dokonce k titulu schází jeden jediný bod. Nyní se ve finále národního poháru v Rotterdamu na stánku De Kuip utkají s překvapivým účastníkem finálového duelu ze Zwolle, které se nachází ve středu tabulky Eredivisie. O favoritovi nemůže být pochyb, ovšem PEC rozhodně umí v letošním ročníku překvapit.

RKC Waalwijk - PEC Zwolle 1:1

Duel mezi Waalwijkem a Zwolle vítěze nenašel a obě mužstva si po remíze 1:1 rozdělí po bodu. Góly padaly až v druhé půli v rozmezí pouhých devíti minut. Za domácí střílel přesně de Ridder, hostům zajistil alespoň bod Mateusz Klich. PEC zůstává deváté, Waalwijk stále okupuje nepopulární šestnáctou pozici.