PEC Zwolle Nizozemsko - PEC Zwolle - Zprávy

Další články

Sestupující Zwolle se rozloučí s nizozemskou elitou proti gigantovi z Eindhovenu

Tento závěrečný souboj 34. kola Eredivisie se spíše bude nést v pochmurném duchu, jelikož domácí PEC opouští nejvyšší soutěž po dlouhých deseti letech. V minulém kole totiž nezvládlo klíčový zápas v Rotterdamu s konkurenční Spartou (0:2) a nyní je jisté, že obsadí poslední nebo předposlední místo tabulky. Ani PSV nepojede do Zwolle v nejlepší náladě, jelikož i přes vítězství ve středečním vloženém kole přišlo o jakoukoli naději na titul.

Zwolle je prvním sestupujícím z Eredivisie, venku nestačilo na Spartu

Po devíti letech se Zwolle loučí s Eredivisie. Klíčový zápas na půdě Sparty totiž nezvládlo a na závěr sezóny může bojovat pouze o sedmnáctou příčku v tabulce, která tak jako tak vyústí v nekontrolovatelný pád do druhé nejvyšší soutěže. Domácí se naopak vyhoupli nad pásmo sestupu, od barážové příčky je však dělí pouze lepší skóre, než má aktuálně šestnáctá Fortuna.

Veledůležitý mač ze spodku: Sparta vyzve přímého soupeře v boji o záchranu ze Zwolle

Propracovat se ještě k přímé záchraně bude pro Spartu i Zwolle dost náročné. Situaci ohledně tohoto tématu nemají ve vlastních rukou, musejí zkrátka doufat, že ostatním konkurentům se v závěrečných dvou zápasech nepovede. Pokud každopádně míní ještě zabojovat o umístění nad sestupovým pásmem, představuje tohle vzájemné střetnutí nesmírně důležitou položku.

Zwolle nedokázalo porazit Utrecht a v tabulce se propadlo na poslední místo

PEC se po hodně nepovedené první polovině sezóny snaží zachránit prvoligovou licenci a chvílemi dokonce opustilo sestupové pásmo, ovšem po sobotní remíze 1:1 s Utrechtem znovu kleslo na poslední osmnáctou příčku a dvě kola před koncem se nachází v nejhorší výchozí pozici. Se sedmadvaceti body zaostává za sedmnáctým Willemem i šestnáctou Spartou o dva body a na patnáctou Fortunu vzrostlo jeho manko dokonce na bodů pět.

Zwolle by rádo oživilo své šance na záchranu proti Utrechtu, který už prakticky nemá o co hrát

Zwolle se po katastrofální první polovině sezóny vrátilo do boje o udržení prvoligové licence a teď ho vskutku čekají tři klíčové duely o holé přežití. Doposud vybojovalo šestadvacet bodů a nachází se na šestnáctém barážovém místě jen o skóre před předposlední Spartou i posledním Willemem, naopak za patnáctou Fortunou zaostává o body tři. Jeho favorizovaný sobotní protivník je sedmý s pětačtyřiceti body.

Ajax zvládl i duel se Zwolle a po výhře 3:0 je znovu blíže k obhajobě titulu

Nizozemský suverén posledních let nezaváhal ani ve 31. kole a zachraňující se Zwolle přehrál celkem hladce po výsledku 3:0. V tabulce Eredivisie se proto udržel na vedoucí pozici s osmasedmdesáti body a před druhým PSV je stále o body čtyři. Pokud ve zbývajících třech kolech alespoň dvakrát zvítězí, tak ho o mistrovský primát již nikdo nepřipraví. Na PEC naopak čeká velice napínavá bitva o holé přežití.

Ajax není v nejlepší pohodě, proti Zwolle je i tak jasným favoritem

Ajax v poslední době rozhodně nepůsobí tak dominantně. Ale svůj náskok na čele si hájí, kolo od kola je obhajobě ligového triumfu blíže a blíže. Až do konce ročníku má jen jediný úkol, a to udržet na uzdě dotírající PSV. Zwolle by mu nyní nemělo stát zásadním způsobem v cestě, v tabulce se nachází na opačném pólu, navíc s de Godenzonen prohrálo už dvanáctkrát v řadě.

Zwolle navázalo na senzaci s Alkmaarem a znovu oživilo svou šanci na záchranu

Důležitý sobotní duel o záchranu vyzněl ve prospěch hostujícího celku, který po nečekané výhře nad Alkmaarem (2:1) nyní uspěl ve Waalwijku po výsledku 2:0 a rázem se vyhoupl na patnácté místo se šestadvaceti body o skóre před šestnáctou barážovou příčku Fortuny a o bod před sedmnáctou Spartu. Naopak RKC si udržení prvoligové licence hodně zkomplikovalo a s osmadvaceti body na kontě zůstává čtrnácté.

Waalwijk sehraje možná klíčovou záchranářskou bitvu se Zwolle

V nizozemské nejvyšší soutěži vrcholí boj o titul i o pohárové příčky, velice zajímavé však bude sledovat také dění okolo udržení prvoligové licence. Jeden u klíčových duelů o holé přežití se odehraje ve Waalwijku, kde domácí celek může udělat velmi důležitý krok, ovšem naopak v případě porážky by si situaci výrazně zkomplikoval. V tuto chvíli mu patří čtrnáctá příčka s osmadvaceti body, zatímco PEC je předposlední sedmnácté se třiadvaceti body.

Alkmaar selhal ve Zwolle a přímá účast v pohárech se mu znovu vzdálila

Zachraňující se Zwolle sice prohrálo v předchozích třech ligových duelech, ovšem nyní si v domácím prostředí vyšláplo na vysoce favorizovaný Alkmaar a nakonec ho porazilo nejtěsnějším poměrem 2:1. Díky cennému tříbodovému zisku opustilo sestupové pásmo a s třiadvaceti body poskočilo na patnáctou pozici o skóre před šestnáctou barážovou příčku Willemu. AZ zůstává na pátém místě s pětapadesáti body a na čtvrté Twente ztrácí tři body.

Alkmaar se pokusí dotáhnout na čtvrté Twente proti poslednímu Zwolle

AZ se v této sezóně už může plně koncentrovat na ligovou scénu, jelikož vypadlo z evropských pohárů i z KNVB Bekker. Ve zbývajících šesti kolech bude usilovat o elitní čtyřku, která zaručuje přímou účast v Evropě i pro nadcházející ročník a jednoduché to mít určitě nebude. Nyní je páté se ziskem pětapadesáti bodů a za čtvrtým Twente i třetím Feyenoordem zaostává o tři body, na rotterdamský celek však také ještě čeká duel 29. kola.

Zwolle těsně nestačilo na Go Ahaed a záchrana se mu opět vzdálila

Hráči Zwolle se sice na začátku druhé poloviny tohoto ročníku zvedli a začali dotahovat obrovské manko, jenomže poslední dobou se opět zasekli a teď kvůli inkasované brance v samém závěru nestačili na nováčka Go Ahead, celkově v Eredivisii prohráli již potřetí za sebou a zůstávají na posledním místě s dvaceti body s tříbodovým mankem na patnáctý Willem. Naopak celek z Deventeru zřejmě udělal rozhodující krok k udržení.

Zwolle se pokusí přiblížit k záchraně proti nevyzpytatelnému Go Ahead

Zwolle před závěrečnými sedmi koly Eredivisie vyhlíží jediný cíl a tím je záchrana, která na jednu stranu není daleko, ovšem po téměř celé sezóně strávené na posledním místě ho čeká obtížný úkol. Nyní může oživit naději na udržení prvoligové licence proti nováčkovi z Deventeru, jenž také ještě nemá jistotu, ale v tuto chvíli je na tom mnohem lépe. PEC je osmnácté s dvaceti body, Go Ahead získalo o deset bodů více a patří mu dvanácté místo.

Twente potřetí v řadě vyhrálo 1:0 a v tabulce je už čtvrté

Hráči Twente i v závěrečné čtvrtině tohoto ročníku předvádějí konstantní výkony, nyní již potřetí za sebou zvítězili nejtěsnějším poměrem 1:0 a stále zvyšují šance na přímou účast v evropských pohárech pro následující ročník. Díky vydřenému úspěchu nad posledním Zwolle se prozatím vyhoupli na čtvrté místo Eredivisie se čtyřiapadesáti body a za třetím Feyenoordem zaostávají o jediný bod.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele