NAC Breda Nizozemsko - NAC Breda - Zprávy

Preview: NAC Breda - SBV Vitesse

Breda je v tabulce zatím až jedenáctá a formu nemá především v posledních zápasech. Úvod do soutěže byl sice geniální, jenomže poté přišlo období útlumu, a proto se Breda propadla až do druhé poloviny tabulky. Tápe jak defenzíva, tak i ofenzíva a i když v posledním střetnutí si věřila na body v Alkmaaru, nakonec na ně dosáhnout nedokázala. Arnhem naopak po zbabraném začátku zabral a průběžné sedmé místo je zatím obrovským překvapením.

AZ Alkmaar - NAC Breda 1:0

Alkmaar udělal první krok ke zlepšení a je známý tím, že umí držet dlouhé, ať už vítězné, nebo prohrané, série. Po třech neúspěších v řadě dokázal doma zdolat silnou Bredu a poprvé nadějný výsledek udržel až do konce, neztratil tak body v nastavení jako v Lize mistrů proti Standaru Lutych. Naopak NAC pokračuje v mizérii a propadla se o další pozici na 11. místo, bude mít hodně co dělat, aby ještě zabojovala o poháry.

Preview: AZ Alkmaar - NAC Breda

Fotbalisté Alkmaaru se pokusí dostat před vlastními fandy z krize a konečně chtějí vydolovat vítězství, na které čekají už hezkou řádku zápasů. Po perfektním úvodu jako kdyby se vše dobré utlo po prohře na půdě outsidera z Den Haagu a série neúspěchů trvá kromě jednoho už pět uelů v řadě.

NAC Breda - Feyenoord Rotterdam 0:2

Feyenoord si spravil chuť po nepovedeném domácím střetnutí s PSV a odváží si všechny body z půdy Bredy. Potvrzuje tak, že může bojovat o čelo tabulky či případně o titul, na ten totiž ze čtvrtého místa ztrácí pouze čtyři bodíky. Hosté dali branku až v polovině druhé půle a stav definitivně pojistili až v nastavení. Jedinou kaňkou proto je celkem zbytečně vyloučení Dennyho Landzaata těsně před pojišťovací trefou.

Preview: NAC Breda - Feyenoord Rotterdam

Stroj Feyenoordu se zasekl v minulém kole, kdy domácí výběr podlehl Eindhovenu 1:3 a utrpěl tak vůbec první prohru této sezóny. Nyní pojede na hřiště Bredy, která v minulých dvou kolech nedala ani branku a inkasovala hned osmkrát. Šestkrát na půdě silného Ajaxu, dvakrát na půdě Rody Kerkrade. Chuť si ovšem spravila v poháru, kde vykradla Tilburg, může tak být pro favorita velmi vyrovnaným soupeřem.

Roda JC - NAC Breda 2:0

Poslední vysoká porážka na půdě Ajaxu zanechala na hráčích Bredy zřejmě přeci jen nějaké následky. V utkání s Rodou totiž předvedli opět jeden z horších výkonů a pochopitelně tak dostali za vyučenou. Domácí fotbalisté si zásluhou dvou gólů kanonýra Junkera z úvodu druhé půle připsali na konto další velmi cenné tři body, díky kterým se konečně dostali dál od sestupových pozic.

Preview: Roda JC - NAC Breda

Roda na tom není nejlépe, nachází se i přes celkem dobré výkony až na patnáctém místě tabulky a tedy těsně před sestupovou zónou, krušné jsou pro ni především poslední zápasy. Roda totiž 3x v řadě prohrála a ráda by tento fakt konečně před vlastními fandy prolomila. Breda je na osmém místě a zatím tak splňuje očekávání, navíc při případném úspěchu může poskočit o něco výše. Má též co napravovat, Ajax ji totiž v minulém kole deklasoval 6:0.

AFC Ajax - NAC Breda 6:0

Ajax sice navázal na poslední vítězství z Heraclesu, ale tentokrát se proti Bredě příliš nenadřel. Ta si nakonec odvezla z Amsterdamu rovných šest branek a tento hrůzostrašný zápas bude její hráče děsit zřejmě ještě hodně dlouho. Hattrickem se blýskl útočník Dario Cvitanich. Breda až dosud patřila k celkům, u kterých byla naděje, že na půdě Ajaxu nebude jen výhradně bránit. Bohužel ani ona ale nakonec nic nepřevedla, a proto se v první půli spíše jen řešila otázka, kolik gólů se podaří domácím hráčům nastřílet. Ti se nakonec se zastavili až na čísle čtyři, což však bylo vzhledem k nespočtu tutových šancí poměrně překvapující. Pouhých deset minut stačilo všem přihlížejícím, aby dospěli k názoru, kdo že to bude v tomto klání tahat za kratší konec provazu. Ajax si udělal ze zápasu exhibici, zatímco přímo chaotická defenzíva Bredy se jen modlila, kdy už bude konec. Velké chyby se dopustila již při úvodním gólu. Kennedy sice se svou střelou z velkého úhlu neuspěl, se štěstím se ale dostal opět k míči, zbavil se bránícího hráče a před bránou našel volného Cvitaniche, který už tak zakončoval do prázdné brány. Uběhlo osm minut a nádhernou ranou se prezentoval Vertonghen, jenž přitom neměl do zápasu kvůli zranění vůbec zasáhnout. Jeho dělovka po rozehrání přímého kopu letěla přesně do rohu brány, kde už na ní nemohl gólman Rouwelaar dosáhnout. Po tomto momentu se brankostroj Ajaxu poněkud zadrhnul a na další přesné zásahy si museli diváci počkat až na závěr prvního poločasu. I když viděli řadu zajímavých příležitostí, míč propasíroval do brány až v 43. minutě Suáreze, jenž se zbavil Penderse a střelou k tyči zvýšil na 3:0. V nastaveném čase naopak dodělal dílo zkázy Cvitanich, jenž se ocitl ve vápně trestuhodně neobsazený a v poklidu skóroval. Ani na jeden gól se tak příliš nenadřel. Absolutní potupa přišla pro Bredu hned na začátku druhého dějství. Po dlouhém pasu De Zeeuwa na Suáreze se snažil uruguayského kanonýra zastavit včasným vyběhnutím gólman Rouwelaar, jenže svému týmu rozhodně nepomohl. Suárez si s ním totiž pohrál v blízkosti rohového praporku, poslal centr do pokutového území, kde hlavičkoval do prázdné brány Kennedy. Za tuto akci sklidili hráči Ajaxu bouřlivý potlesk. Hosté byli z průběhu utkání skutečně frustrování, což dávali najevo svým agresivním chováním. V 63. minutě navíc dokončil svůj hattrick Dario Cvitanich, jenž se probil k zakončení a s přehledem zvýšil na rozdíl šesti branek. Svou souhrou se Suárezem ale bavil diváky i v následujících minutách. Jedna z mála možností Bredy na snížení přišla v 80. minutě, kdy se snažil Leonardo prokličkovat až ke střele, ale nakonec byl od míče odstaven. Zápas již následně dospěl ke konci bez jediné změny.

Preview: AFC Ajax - NAC Breda

Po dvou neúspěšných výsledcích si Ajax během předminulého týdne napravil u fanoušků svou reputaci výhrou na hřišti Almela. Poměrně cenné vítězství by však ztratilo svou hodnotu, kdyby jej nenapodobil také tentokrát, kdy přivítá ve své aréně nepříjemnou a poměrně nevyzpytatelnou Bredu.

NAC Breda - SC Heerenveen 2:0

NAC Breda přivítala na své půdě hostující "srdíčka" z Heerenveenu. Ta ukázala, že momentálně opravdu nemají formu, a z Bredy jedou domů naprázdno po porážce 2:0.

Preview: NAC Breda - SC Heerenveen

Heerenevenn se chce okamžitě postavit na vlastní nohy a opět se pokusí získat nějaké ty bodíky do tabulky. V prozatímním ligovém ročníku zatím posbíral jen čtyři, což není na vítěze národního poháru a účastníka evropských pohárů příliš mnoho. Tým, kde působí střídavě v základní jedenáctce hned tři Češi, sice dokázal postoupit do hlavní fáze Evropské ligy, když doma remizoval s řeckým PAOK 0:0, v lize je ovšem pro všechny obrovským zklamáním.

PSV Eindhoven - NAC Breda 3:1

Starý známý Eindhoven je zpátky. Svěřenci kouče Ruttena opět potvrdili, že jejich výpadky ze začátku sezóny jsou minulostí. Po vítězství nad Ajaxem si připsali dnes tři body také proti Bredě.

Preview: PSV Eindhoven - NAC Breda

Po nevýrazném startu do nové sezóny se PSV Eindhoven vrátilo do zaběhnutých kolejí a tabulkou hodlá stoupat pouze směrem nahoru. Nyní jej ale čeká další nepříjemný soupeř. O druhé vítězství bude usilovat doma proti rozjeté Bredě.

FC Groningen - NAC Breda 1:2

Breda celkem překvapivě dokázala vykrást stánek nevyzpytatelného Groningenu a získala tak už svůj sedmý bod, rázem se dělí o třetí příčku a vstup o soutěže si nemohla přát lepší. K tomu pokračuje v evropských pohárech a úspěch na konci sezóny může být obrovský. To Groningen se musí spokojit s jediným bodíkem a prozatímní šestnáctou pozicí znamenající baráž.

Preview: FC Groningen - NAC Breda

Groningen se zatím bez kanonýra Marcuse Berga, jenž odešel do Hamburku, trápí. Po odehrání včerejších zápasů se dokonce propadnul až na sestupové 16. místo. Nyní má ale možnost na nápravu. Na svém svatostánku přivítá NAC Bredu.