Go Ahead Eagles Nizozemsko - Go Ahead Eagles - Zprávy

Zwolle prohrálo popáté v řadě, střídající Botos přisoudil Go Ahead Eagles finální výhru

Svého druhého vítězství v této sezóně se dočkal nováček Eredivisie. Go Ahead Eagles se zdařilo doma v prestižním IJsselderby nejtěsnějším možným způsobem skolit Zwolle, které tak jenom potvrdilo, že se i nadále hodně trápí. Poté, co domácí dostal do vedení v 77. minutě Giannis-Fivos Botos, na nepříznivý stav nedokázalo žádnými dostupnými prostředky reagovat, a padlo tak popáté za sebou.

Napraví PSV výprask s Feyenoordem? Venku vyzve nováčka ligy Go Ahead Eagles

Ten výsledek přišel na řadu jaksi zčista jasna. Až do minulého klání vykazovalo PSV velmi slušnou výkonnost, nicméně naposledy maximálně selhalo ve šlágru víkendu v domácím mači s Feyenoordem. Hledat nápravu hodlá urychleně. Představí se v rámci vložného kola na půdě Deventeru, kde místní Go Ahead Eagles slavil jakožto nováček ze tří pokusů už dvě výhry.

IJsselderby aneb Go Ahead Eagles versus Zwolle. Oba celky by potřebovaly zabrat

IJsselderby se vrací na scénu Eredivisie. Poprvé od roku 2017 se oba kluby střetnou v soutěžním zápase, poněvadž od té doby výběr z Deventeru působil po čtyři sezóny pouze ve druhé nejvyšší soutěži. Tenhle prestižní duel pro Go Ahead Eagles i Zwolle představuje ideální možnost, jak získat potřebnou vzpruhu poté, co do nového ročníku nevstoupily oba celky povedeným způsobem.

Přestřelka nováčků Eredivisie: Cambuur doma porazil Go Ahead Eagles

Dvě branky v prvním poločase, dalších pět po obrátce. Souboj dvou letošních nováčků Eredivisie vyústil v poměrně ostrou přestřelku, kterou ve druhém dějství výrazně lépe zvládl Cambuur, jenž se nakonec radoval ze třígólového vítězství. Mužstvo Go Ahead Eagles hlavně doplatilo na mizerný vstup po změně stran, během šesti minut inkasovalo celkem třikrát.

Souboj nováčků: Cambuur doma vyzve Go Ahead Eagles

Loni se oba celky pohybovaly na nižší úrovni, letos proti sobě stanou na poli Eredivisie. Vstup do tohoto ročníku zatím vykázaly výběry Cambuuru a Go Ahead Eagles zcela totožný, tedy mluvíme-li o bodovém zisku. V úvodních dvou kolech prohrály a pak zvítězily, a rozhodně tak budou chtít na svůj předchozí výsledek navázat, protože po papírové stránce by vlastně mohly být rovnocennými partnery.

Sparta na půdě Go Ahead Eagles neuspěla, nováček Eredivisie získal své první body

Tahle výhra byla pro Go Ahead Eagles prvním zdárným výsledkem v rámci nového ročníku Eredivisie po porážkách s Heerenveenem a Feyenoordem. Nováček nejvyšší soutěže zaznamenal také své dva premiérové přesné zásahy, kterými skolil před vlastními fanoušky Spartu. Ta má po třech odehraných kolech na svém kontě pouze jeden získaný bod.

Go Ahead ani Sparta nejsou ve formě, změnit se to pokusí v Deventeru

Jeden z nováčků letošního ročníku Eredivisie neprožívá zrovna povedený start a ve dvou odehraných zápasech nezískal jediný bod, k tomu ještě neskóroval. Teď se pokusí zlomit nepříznivou bilanci proti rotterdamské Spartě, která loni překvapila a dokonce si zahrála i dodatečnou kvalifikaci o Konferenční ligu, avšak teď se jí příliš nedaří. Doposud je taktéž bez výhry, v tuto chvíli tak určitě bude chtít především nabrat potřebné sebevědomí.

Feyenoord nezaváhal a s Eagles vyhrál 2:0

Feyenoord Rotterdam potvrdil výbornou formu z úvodu sezony a také nováčka Go Ahead Eagles porazil vyšším než jednobrankovým rozdílem. Svěřenci Jaapa Stama se sice prosadili až po hodině hry, ale stálo to za to. Střelcem obou branek se stal Bryan Linssen.

Feyenoord je ve formě, poradí si i s "Eagles"?

Od vítězství k vítězství kráčí na začátku nové sezony Feyenoord Rotterdam. Zda se "Stadionclub" reálně zapojí do boje o titul, je v tuto chvíli těžké předpovědět, nicméně začátek je působivý. Včetně evropských poháru už Feyenoord vyhrál pět soutěžních duelů z šesti a další hodlá přidat proti nováčkovi Go Ahead Eagles.

Heerenveen brzy skóroval a nakonec udolal houževnaté Go Ahead 1:0

Go Ahead úplně nezvládlo svůj návrat do nejvyšší nizozemské soutěže po dlouhých čtyřech letech a v úvodním utkání nového ročníku Eredivisie podlehlo silnému Heerenveenu nejtěsnějším poměrem 0:1. Jediný gól páteční předehrávky se zrodil už po necelých sedmi odehraných minutách. Domácí celek sice držel se svým rivalem krok a téměř ve všech ohledech se mu snažil vyrovnat, ale v ofenzívě se neprosadil.

Go Ahead započne svou nováčkovskou pouť proti nevyzpytatelnému Heerenveenu

Eredivisie po téměř tříměsíční přestávce vstupuje do své nové sezóny a jako první se objeví na ligovém trávníku SC Heerenveen s nováčkem Go Ahead Eagles. Domácí výběr bude mít jediný úkol a tím je záchrana, zatímco hosté by konečné chtěli vybřednout ze šedého průměru a po letech by si opět rádi zahráli evropské poháry. Na půdě nováčka budou považováni za mírné favority, na druhou stranu je nic jednoduchého nečeká.

Navrátil se trefil za Go Ahead Eagles, přesto postoupil Utrecht

Ani branka českého útočníka Jaroslava Navrátila nepomohla druholigovému Go Ahead Eagles k postupu do semifinále Nizozemského poháru. Utrecht nakonec potvrdil roli favorita, to když se do poločasu trefili Simon Gustafson a Adam Maher, přičemž po obrátce pečetili pohodlnou výhru svými trefami ještě Jean-Christophe Bahebeck a Kristoffer Peterson.

Utrecht se o utká o semifinále KNVB Bekeru s Go Ahead Eagles

Když se naposledy klub z Deventeru objevil v nejvyšší soutěži, psal se rok 2017. Od té doby se snažil dvakrát marně prokousat do Eredivisie zpět. Po dlouhé době se ale výraznějším způsobem ozval a o semifinále KNVB Bekeru se popere s Utrechtem. Nemusel by být v žádném případě bez šance, byť hosté budou v tomto utkání mírnými favority.

Waalwijk zvládl drama v Deventeru a po pěti letech se vrací do první ligy

Naprosto odlišný průběh než v sobotu ve Waalwijku zažili diváci v Deventeru při odvetě baráže o Eredivisii mezi místním Go Ahead a RKC. Úvodní duel skončil bezbrankovou remízou, tentokráte necelých deset tisíc fanoušků vidělo hned tři pokutové kopy a úctyhodných devět gólů. Z postupu do nejvyšší nizozemské soutěže se raduje Waalwijk, jenž po nesmírně napínavém průběhu zvítězil 5:4 až trefami v nastaveném čase.

Hráči Waalwijku věnovali postup lékaři, který dostal infarkt

Za dramatických okolností vybojovali hráči Waalwijku postup do nizozemské ligy. V poločasu odvetného barážového utkání s Go Ahead Eagles postihl dlouholetého týmového lékaře v šatně infarkt. Otřesení hráči po návratu na hřiště přišli o vedení 2:1, když soupeř otočil na 3:2, ale nakonec Waalwijk zvítězil 5:4.