Werder Brémy Německo - Werder Brémy - Zprávy

Další články

Pavlenku po sedmi letech čeká stěhování, Werder s ním přestal počítat

S hledáním nového angažmá zřejmě může začít Jiří Pavlenka. 31letý český brankář na podzim přišel o pozici jedničky mezi tyčemi Werderu, německý klub navíc podle médií nemá zájem o prodloužení spolupráce.

Přijde po měsíci výhra? Union i Brémy hodlají ukončit čekání

Union Berlín i Werder Brémy učinily po zimní přestávce krok vpřed, nyní už ale zase nějakou chvíli čekají na tříbodový zisk. Ukončí "Eisernen" či "Grün-Weißen" sérii bez výhry ve vzájemném klání?

Borussia vlétla do zápasu díky svým ostrým křídlům. Výhru neohrozil ani kiks Sabitzera

Hráči Borussie Dortmund si ve 25. kole německé Bundesligy poradili s Werderem Brémy 2:1. K vítězství hosty nasměrovaly trefy Donyella Malena a Jadona Sancha z prvního poločasu. Další průběh zápasu výrazně ovlivnila červená karta pro Marcela Sabitzera, kvůli které hosté sáhli do druhé půle po defenzivnější taktice, která BVB dovedla k výhře navzdory snížení ze 70. minuty. Brankář Jiří Pavlenka v bráně domácích opět chyběl, naposledy se v bundesligovém klání představil na začátku října.

Dortmund touží po druhé venkovní výhře v řadě. Tentokrát hraje v Brémách

Po zdařilém výletu do Berlína se Dortmund podruhé za sebou představí na hřišti soupeře. V rámci 25. kola cestuje Borussia do Brém. Na Weserstadionu se po delší době opět shledají známé tváře. Pořád se ale bude bojovat o ligové body a nelze tedy očekávat, že zápas proběhne pouze v přátelské atmosféře.

Ozvěny z Bundesligy: Brémy našly investory. Myslely ovšem i na fanoušky

Tak už i Werder. Klub z hanzovního města se stal v krátké době druhým účastníkem Bundesligy, jenž otevřel dveře investorům. Zároveń ale bral ohled na své skalní příznivce. Ostatně jedním z mužů, kteří získali kus koláče, je taky legenda Brém.

Střeleckou formu Beiera pocítily po Dortmundu i Brémy

Hoffenheim porazil ve 24. kole Bundesligy Brémy 2:1. Utkání sousedů v tabulce, kteří se toužili ještě zapojit do bojů o evropské poháry, gólově rozhodl Maximilian Beier. Ten po dvou trefách v Dortmundu znovu zařídil dvěma úspěšnými zásahy Hoffe tři body. Hosté naproti tomu přerušili sérii tří venkovních ligových výher v řadě, a odmítli tak vytvořit nový klubový rekord. Z českých reprezentantů do duelu zasáhl pouze Pavel Kadeřábek. David Jurásek a Jiří Pavlenka sledovali duel z laviček svých celků.

Brémy útočí na klubový rekod. Přípíší si v Hoffenheimu další venkovní výhru?

Zatímco Brémy vstoupily do kalendářního roku 2024 výborně, Hoffenheim se dlouho trápil. Před týdnem ovšem vyloupil Dortmund a v tabulce Bundesligy se posunul na sedmé místo. Uhájí toto postavení proti Werderu., který za 23 kol taktéž nasbíral 30 bodů?

Darmstadt pálil v Brémách na všechny strany. Domácí v honbě za top šestkou ztratili

Brémy nestačily ve 23. kole Bundesligy na poslední Darmstadt a doma získaly pouze bod za remízu 1:1. Obě trefy si však připsali hráči hostů. Nejdříve zaznamenal po smolném zásahu vlastní gól obránce Christoph Zimmermann, jenž dosud v dresu Die Lilien do soupeřovy branky neskóroval, utkání ale po půlhodině srovnal šťastnou ranou Julian Justvan. Pro zelenobílé, kteří se v tabulce blíží k pohárovým příčkám, tak byl nerozhodný výsledek velkou ztrátou. Jiří Pavlenka odseděl celý duel na lavičce.

Poslední Darmstadt se utká se sedmým Werderem

Zatímco ze strany die Lilien je to stále spíše trápení, Brémy zvítězily z posledních pěti střetnutí hned čtyřikrát, díky čemuž rázem okupují pozici, jaká v Německu zajišťuje účast v pohárové Evropě. Soupeře však v žádném případě nehodlají podcenit.

Zraněný Pavlenka sledoval v Kolíně pomstu Brém za loňský debakl

Fotbalisté Brém porazili v předehrávce 22. kola Bundesligy domácí Kolín nad Rýnem 1:0. Diváci přítomní na stadionu se těšili na podobnou kanonádu jako v lednu roku 2023, kdy Jiří Pavlenka v brance Werderu lovil míč ze sítě hned sedmkrát. Český reprezentant tentokrát i kvůli zranění prstu v sestavě nefiguroval a jeho náhradník Michael Zetterer si vedl o poznání lépe, byť hned dvakrát mu zásadně vypomohl kapitán Marco Friedl. Kromě úspěšného obranného snažení se nakonec z pohledu hostů ujala i jedna ofenzivní akce, když o jejich první výhře na tomto stadionu od roku 2005 rozhodl Justin Njinmah.

Kolín přivítá Brémy. Zatančí si "Kozli" v rytmu karnevalu?

V Kolíně se za poslední dny mírně spravila nálada. Nemůže za to jen probíhající karneval, ale taky zlepšené výsledky tamních "Kozlů". Ti však na své konto pořád potřebují získávat body. Urvou další v utkání proti Brémám?

Dvouměsíční série neporazitelnosti nováčka přetrvala i po souboji s Brémami

Fotbalisté Heidenheimu zvítězili ve 21. kole Bundesligy na půdě Brém 2:1. Nováčka soutěže nasměroval k dalšímu bodovému zisku už ve 12. minutě Lennard Maloney, jemuž naservíroval míč od rohového praporku Jan-Niklas Beste, který jen pár okamžiků nato sám navýšil vedení. Hostující celek tedy prodloužil svou sérii neporazitelnosti již na osm zápasů, zatímco Werder prohrál poprvé po dvou měsících.

Dokáže Heidenheim potřetí v řadě přehrát Brémy?

Výsledky z posledních zápasů tentokrát spíše favorizují celek z města nad řekou Vezerou. Ovšem není pochyb, že nikdo ze spoluhráčů Jiřího Pavlenky si nedovolí ligového nováčka vzhledem k jeho dosavadním výkonům podcenit.

Werder potvrdil svou narůstající sílu na hřišti bídné Mohuče

Brémy porazily ve 20. kole Bundesligy Mohuč 1:0. Hosté, v jejichž bráně znovu dostal před Jiřím Pavlenkou přednost Michael Zetterer, rozhodli o tříbodovém zisku už ve druhé minutě, kdy se prosadil Marvin Ducksch. Pro dortmundského rodáka šlo o devátý přesný zásah v ročníku, kterým odsoudil domácí k 10. ligové porážce. Werder naopak zvítězil potřetí v řadě a v tabulce se přiblížil pohárovým příčkám.