Werder Brémy Německo - Werder Brémy - Zprávy

Brémy odpověděly na životní trefu středopolaře Bochumi v samotném závěru

Hráči Bochumi remizovali v 17. kole Bundesligy na vlastním hřišti s Brémami 1:1. Vyrovnaný zápas dlouho spěl k vítězství domácích, když se v 64. minutě prosadil životním gólem záložník Patrick Osterhage, jehož výstavní trefa představovala zároveň jeho teprve druhou branku v nejvyšší německé soutěži. Modrobílí si však nepohlídali nastavení, v němž vyrovnal s přispěním teče Niklas Stark. Brankář Jiří Pavlenka dohlížel na třetí vybojovaný bod Werderu ze hřišť soupeřů pouze z lavičky.

Zvládnou Brémy pošesté za sebou porazit Bochum?

Werder v Bochumi naposledy prohrál v roce 1998! Nicméně, v současné době dělí oba mančafty v tabulce jediný bod. A VfL v uplynulých šestnácti kolech ukázali, že se s nimi musí počítat.

Lipsko proti oblíbenému soupeři klopýtlo. Forsberg se s Bundesligou rozloučil remízou

Brémy remizovaly v zápase 16. kola Bundesligy s Lipskem 1:1. Úvodní půli poznamenala řada neproměněných šancí, a tak se prvním úspěšným střelcem stal až krátce po změně stran třetí nejlepší kanonýr celé soutěže Loïs Openda. O vyrovnání se postaral v 75. minutě Justin Njinmah, na více se však domácí fotbalisté nezmohli, a jejich poslední výhra nad neoblíbeným sokem se tak stále datuje do roku 2017. S dresem Lipska se rozloučil Emil Forsberg, jenž po devíti letech odchází do týmu New York Red Bulls. Český brankář Jiří Pavlenka zůstal pouze na lavičce náhradníků.

Dokáže Werder zaskočit Lipsko?

Domácí v posledních týdnech začali pravidelněji bodovat, díky čemuž mají jistotu, že zimní pauzu nestráví v sestupové zóně. Rudí býci naopak nebudou chtít dát příležitost dotírajícímu Stuttgartu, aby zabral jejich třetí příčku.

Snový zápas odchovance Gladbachu zhatila chyba obrany. Čvančarův konkurent dvakrát asistoval

Mönchengladbach remizoval v 15. kole Bundesligy na vlastním hřišti s Brémami 2:2. Aktivní začátek hostů anuloval dvěma brankami domácí odchovanec Rocco Reitz. Mladému záložníkovi jeho trefy zhořkly v 76. minutě, kdy hosté po nedůrazu defenzivy srovnali a dali výsledku konečnou podobu. Tomáš Čvančara do zápasu kvůli nemoci nezasáhl, kvalitně jej však nahradil Robin Hack, jenž si připsal dvě asistence. Jiří Pavlenka zůstal připravený na lavičce.

Gladbachu se daří doma, Brémy to venku neumí. Potvrdí se to i ve vzájemném klání?

Mönchengladbach před týdnem opět ukázal, že se mu mimo svůj stadion tolik nedaří. Podobný problém ovšem mají též Brémy, které v pátek dorazí právě na hřiště Borussie. Potvrdí se bilance obou mužstev a zůstanou tři body v Porýní? Nebo se Werder dočká první venkovní výhry v probíhajícím ročníku?

Augsburg po dvou měsících padl. Čeští brankáři se na trávník stadionu v Brémách nedostali

Fotbalisté Brém protrhli krátký střelecký půst a ve 14. kole Bundesligy porazili na domácí půdě rozjetý Augsburg 2:0. K prvním bodům z posledních čtyř vzájemných zápasů nasměroval Werder ve 39. minutě stoper Niklas Stark, na nějž pak navázal nejdůležitější muž zeleno-bílé ofenzivy Marvin Ducksch. Jiří Pavlenka se ani po sérii neúspěchů v podání domácího celku nevrátil mezi tři tyče a zápas sledoval z lavičky. Stejný osud potkal i na druhé straně Tomáše Koubka.

Brémy potřebují zabrat. Ukončí bodovou šňůru Augsburgu?

Léčba Jessem Thorupem zabírá. Augsburg po příchodu dánského trenéra ani jednou neprohrál a díky bodové šňůře se v tabulce Bundesligy přehnal i přes Brémy. Werder v probíhající sezóně sbírá body především na vlastním hřišti, což chce potvrdit i proti FCA. Poslední dobou to ale "Grün-Weißen" moc nejde ani doma, ani venku.

Brémy ve městě automobilů pocítily sílu rozjetých kanonýrů. Stuttgart se vrací do boje o čelo

Stuttgart zvítězil ve 13. kole Bundesligy nad Brémami 2:0. O rozhodující trefu se postaral již v 17. minutě Deniz Undav. Švábové během celého střetnutí nepustili zelenobílé téměř k ničemu, zato několikrát mohli zvýšit náskok. To se jim nakonec povedlo, když v 75. minutě proměnil pokutový kop druhý kanonýr domácích Serhou Guirassy. V hlavním městě Bádenska-Württemberska tak k žádnému překvapení nedošlo, a zatímco domácí pokračují v dobývání nejvyšších příček, celek Jiřího Pavlenky, který do utkání vinou zranění nemohl nastoupit, už počtvrté v řadě nevyhrál.

Guirassy a Undav poprvé spolu od začátku: Stuttgart chce skolit nebojácné Brémy

Stuttgart bez Serhoua Guirassyho v Bundeslize dvakrát klopýtl, avšak po návratu klíčového útočníka zase zabral. Nyní je druhý nejlepší střelec soutěže konečně stoprocentně fit a proti Brémám si může poprvé pořádně vyzkoušet spolupráci s dalším produktivním spoluhráčem.

Lodivod Bayeru mohl sfouknout svíčku s radostí. Leverkusen táhl gólové akce po krajích hřiště

Hráči Leverkusenu porazili po návratu z reprezentační přestávky ve 12. kole Bundesligy domácí Brémy 3:0. Werder si zkomplikoval situaci vlastním gólem z deváté minuty, přičemž míč ze sítě nelovil Jiří Pavlenka, který po návratu z marodky seděl pouze na lavičce. Vedení favorita navíc ještě v první půli navýšil pravý bek Jeremie Frimpong, na nějž necelou čtvrthodinu před koncem duelu navázal kolega z druhé strany hřiště Alejandro Grimaldo. Bayer tak nejlepším možným způsobem oslavil 42. narozeniny Xabiho Alonsa.

Leverkusen pojede v rámci 12. kola do Brém s jasným cílem

Leverkusen má v Brémách jasný cíl. Tím pochopitelně musí být další vítězství, který se z posledních čtyř výjezdů na Weserstadion urodilo hned třikrát. Werder má ovšem za sebou tři utkání trvající sérii bez porážky, kterou se pokusí prodloužit.

Brémy neudržely pohodlný náskok. Návrat Frankfurtu do zápasu iniciovali muži ze zadních řad

Brémy remizovaly v 11. kole Bundesligy na domácí půdě s Frankfurtem 2:2. Gól Raffaela Borrého z 50. minuty je přitom poslal už do dvoubrankového vedení, jenže poté se do zápasu vložili nečekaní střelci z tábora hostů. Nejprve snížil defenzivní záložník Ellyes Skhiri, na jehož zásah následně navázal Hrvoje Smolčič. Chorvatský stoper svým prvním ligovým zásahem v dresu Eintrachtu udržel při životě sérii neporazitelnosti Orlů, kteří nepadli již v sedmém soutěžním klání v řadě. Jiří Pavlenka do utkání nezasáhl z důvodu zranění.

Werder se pokusí přibrzdit rozjetý Frankfurt

Orli si poradili v DFB-Pokalu s Viktorií Köln, postup v rámci Evropské konferenční ligy už je v podstatě nemůže minout a v domácí soutěži okupují pohárovou pozici. I Brémy však zlepšily svoje výkony, což slibuje na Weserstadionu zajímavou podívanou.

Wolfsburg se s českým křídelníkem trefil do černého. Přetahovaná s Brémami vítěze nepoznala

Hráči Wolfsburgu remizovali v 10. kole Bundesligy s Brémami 2:2. Jako první se už v úvodu střetnutí prosadil ve skvělé formě hrající Marvin Ducksch. Werder však těsné vedení neudržel, když vyrovnávací trefu zajistil Václav Černý, jenž tak oslavil svůj první ligový start v základní sestavě od 23. září. Oba celky si totožný gólový průběh zopakovaly v opačném gardu po změně stran, a z utkání si tak odnesly po bodu. Český brankář Jiří Pavlenka vinou zranění na trávníku opět scházel.