VfB Stuttgart Německo - VfB Stuttgart - Zprávy

Šlágr kola ve Stuttgartu: Průběžně třetí celek Bundesligy vyzve čtvrté Lipsko

V případě Lipska se vlastně očekávalo, že by se mělo pohybovat na předních místech tabulky, u Stuttgartu v kontextu toho, že se loni zachraňoval v Bundeslize na poslední chvíli v baráži, rozhodně ne. Nakonec jsou však Die Schwaben v průběžném pořadí po osmnácti kolech výše než jejich protivník. Pokud hodlají hosté svého soka předskočit, budou muset získat tři body.

Pauza způsobená fanoušky Stuttgartu nejvíce vyhovovala slovenskému střelci Bochumi

Hráči Bochumi porazili v 18. kole německé Bundesligy Stuttgart 1:0 a vzdálili se sestupovým příčkám. Jedinou a zároveň rozhodující branku duelu, který na zhruba půlhodinu přerušili příznivci hostů zablokováním únikového východu transparentem, vstřelil na začátku druhého poločasu slovenský reprezentant Matúš Bero. Modrobílí tak díky vítězství prodloužili sérii domácí neporazitelnosti už na šest zápasů, svého soka navíc předčili v ligovém zápase poprvé od roku 2005.

Stuttgart bude chtít proti Bochumi odčinit týden staré zaváhání

VfB se vstup do nového kalendářního roku nevydařil podle představ, když si zajeli do Gladbachu pro porážku 1:3. Díky zaváhání Lipska však o třetí příčku nepřišel. VfL naopak uhráli remízu s Werderem, přičemž o tři body přišli až v nastaveném čase.

Stuttgart se ze zásahů Hacka do obranného systému nevzpamatoval

Hráči Gladbachu vyhráli v 17. kole Bundesligy na vlastní půdě nad rozjetým Stuttgartem 3:1, a prodloužili tak domácí sérii bez prohry na osm soutěžních střetnutí po sobě. Lví podíl měl na tomto úspěchu dvougólový Robin Hack, přičemž útočníkův zásah po necelé půlminutě od úvodního hvizdu byl jeho vůbec prvním ligovým v dresu Hříbat. Letní posila z Bielefeldu se v základní sestavě objevila i díky absenci Tomáše Čvančary.

Udrží ve Stuttgartu formu z podzimu? Poslední duel Hinrunde stráví v Mönchengladbachu

Před sezónou se predikovalo, že tomu bude naopak. Mönchengladbach měl být tím, kdo se bude rvát minimálně o ty příčky zajišťující účast v pohárové Evropě pro následující ročník, kdežto Stuttgart měl být na jeho místě, tedy spíše v dolní polovině tabulky, usilující hlavně o co nejhladší záchranu. Karty jsou ovšem rozdány rozdílně. I proto jsou hosté v roli favorita.

Stuttgart už trumfl loňský ročník. Proti Augsburgu se ocitlo u kormidla stabilní ofenzivní duo

Hráči Stuttgartu si poradili v 16. kole Bundesligy s tápajícím Augsburgem, když ve svém posledním zápase tohoto roku vyhráli 3:0. Po necelé dvacetiminutovce poprvé rozvlnil soupeřovu síť Deniz Undav, jenž se po rohovém kopu dostal k ostré střele, na kterou brankář neměl nárok reagovat. Krátce před odchodem do šaten vstřelil již 17. letošní ligový gól Serhou Guirassy, a definitivně tak nasměroval domácí celek za vítězstvím. Švábi zároveň už v této fázi soutěže dosažením 34 bodů překonali svůj zisk za celý minulý ročník. Tomáš Koubek sledoval duel znovu jen z lavičky.

Augsburg si brousí zuby na dalšího silného soupeře. Překvapí taky Stuttgart?

Stuttgart o víkendu podlehl Bayernu, stále ovšem může být s průběhem podzimní částí sezóny nadmíru spokojen. S kalendářním rokem 2023 se "Schwaben" budou chtít rozloučit vítězně. To se snadno řekne, ale hůře plní. Na hřiště VfB totiž dorazí rozjetý Augsburg, který v posledním bundesligovém kole obstál v souboji se silným protivníkem.

Stuttgart udržel v Allianz Areně čistý štít necelé dvě minuty, tahák kola opanoval Kane

Utkání 15. kola Bundesligy zvládl lépe favorizovaný Bayern, který si s černým koněm soutěže ze Stuttgartu dokázal poradit výsledkem 3:0. Skóre otevřel po obrovské minele Alexandera Nübela již ve druhé minutě Harry Kane, jenž krátce po změně stran přidal i další trefu. K té mu pomohla asistence jihokorejského obránce Min-Jae Kima, který v 63. minutě sám upravil na rozdíl tří branek. Hostujícímu celku se tak šlágr víkendu vůbec nepovedl a jeho ztráta na čelo tabulky vzrostla na osm bodů.

Bayern se chce revanšovat v souboji proti tabulkovému sousedovi ze Stuttgartu

Po uplynulém víkendu má Bayern co napravovat. Frankfurtskou blamáž již sice částečně napravil v průběhu týdne, jeho fanoušci by ovšem jistě uvítali zlepšení též v Bundeslize. To ovšem nebude jednoduché, neboť do Mnichova zavítá rozjetý Stuttgart.

Evropská vzpoura outsiderů: S Gironou už se musí počítat, baví i Aston Villa a Stuttgart

Girona vede španělskou ligu a Barceloně nasázela čtyři góly. Aston Villa se pyšní skalpy Manchesteru City a Arsenalu a pod vedením trenéra Emeryho je už jen dva body od první příčky Premier League. A v Bundeslize zase válí Stuttgart. Tým, který se v květnu zachránil v baráži, hraje dnes jeden z nejofenzivnějších fotbalů. Evropské top soutěže zažívají vzpouru outsiderů.

Stuttgart kletbu jménem Leverkusen nezlomil. Bayeru pomohla expresní rekonvalescence Wirtze

Leverkusen remizoval ve 14. kole Bundesligy na hřišti Stuttgartu 1:1, se kterým tak neprohrál již 10. střetnutí v řadě. Vedení domácím zařídil v první půli Chris Führich, ve 47. minutě však srovnal Florian Wirtz. Německý 20letý talent přitom z důvodu čtvrtečního pohárového zranění trávil až sedm hodin denně léčením svého kotníku a málem nenastoupil, nakonec však zařídil, že Bayer zůstal v letošní sezoně stále neporažen. Farmaceuti sice po osmi po sobě jdoucích výhrách podruhé za sebou ztratili, nicméně i nadále vládnou tabulce nejvyšší německé soutěže. Ze tří českých reprezentantů se na trávník podíval v 73. minutě pouze Patrik Schick.

Ve šlágru 14. kola na sebe natrefí Stuttgart s Leverkusenem

VfB má ve svých řadách konečně spolehlivého střelce, díky kterému zatím okupuje skvělé třetí místo. Bayer se nachází ještě o dvě příčky výše a kromě skvělých výsledků se prezentuje i atraktivní hrou. Jejich vzájemné střetnutí by tedy mělo přinést výjimečnou podívanou.

Brémy ve městě automobilů pocítily sílu rozjetých kanonýrů. Stuttgart se vrací do boje o čelo

Stuttgart zvítězil ve 13. kole Bundesligy nad Brémami 2:0. O rozhodující trefu se postaral již v 17. minutě Deniz Undav. Švábové během celého střetnutí nepustili zelenobílé téměř k ničemu, zato několikrát mohli zvýšit náskok. To se jim nakonec povedlo, když v 75. minutě proměnil pokutový kop druhý kanonýr domácích Serhou Guirassy. V hlavním městě Bádenska-Württemberska tak k žádnému překvapení nedošlo, a zatímco domácí pokračují v dobývání nejvyšších příček, celek Jiřího Pavlenky, který do utkání vinou zranění nemohl nastoupit, už počtvrté v řadě nevyhrál.

Guirassy a Undav poprvé spolu od začátku: Stuttgart chce skolit nebojácné Brémy

Stuttgart bez Serhoua Guirassyho v Bundeslize dvakrát klopýtl, avšak po návratu klíčového útočníka zase zabral. Nyní je druhý nejlepší střelec soutěže konečně stoprocentně fit a proti Brémám si může poprvé pořádně vyzkoušet spolupráci s dalším produktivním spoluhráčem.

Hroty Stuttgartu neotupila ani změna v útoku. Orlům z Frankfurtu přistřihl křidélka Undav

Fotbalisté Frankfurtu podlehli ve 12. kole Bundesligy na vlastním hřišti Stuttgartu 1:2, a zaznamenali tak premiérovou porážku v Deutsche Bank Parku v aktuálním ročníku německé nejvyšší soutěže. Na vítězství Švábů měl lví podíl především Deniz Undav, jenž na hrotu útoku parádně zastoupil unaveného snajpra Serhoua Guirassyho a dokázal vsítit dvě branky, které znamenaly vylepšení jeho statistik na sedm gólů z posledních sedmi ligových střetnutí.