Fortuna Düsseldorf Německo - Fortuna Düsseldorf - Zprávy

Další články

Düsseldorf bude v Berlíně bojovat o šestnáctou barážovou pozici

Düsseldorf letos nezažívá úplně povedenou sezónu a po roce stráveném v nejvyšší soutěži se nachází nad propastí druhé ligy. Momentálně mu patří šestnáctá příčka s třiceti body a je jisté, že minimálně baráži se nevyhne. Teď na půdě nováčka z Berlína má vše ve svých rukách, k jistotě udržení současného postavení potřebuje Union porazit. Za určitých okolností mu může stačit remíza, ale na to se v žádném případě určitě spoléhat nechce.

Düsseldorf a Augsburg si rozdělily po bodu

Fortuna Düsseldorf remizovala doma s Augsburgem 1:1. Die Fuggerstädter tak mají před závěrečným kolem šestibodový náskok na barážovou pozici. Tu okupuje právě Fortuna a bude doufat v bodový zisk na stadionu Unionu Berlín.

Fortuna Düsseldorf chce Augsburgu oplatit prosincovou porážku

Pokud by domácí uhrály všechny tři body, učinili by velký krok k udržení barážové příčky, ačkoli ledacos napovídá, že o sestupujících se bude rozhodovat až v závěrečném kole. Augsburg se sice také může teoreticky propadnout na barážový post, avšak hlavní adepty na boj o udržení je třeba hledat jinde.

Lipsko selhalo v závěru, s Düsseldorfem pouze plichtilo

RB Lipsko mělo obrovskou možnost dotáhnout se na dostřel druhému Dortmundu, který nečekaně zaváhal doma s Mohučí, a zároveň si výrazně pojistit pozice zaručující účast v Lize mistrů na příští sezónu, jenže totálně zpackalo samotný závěr zápasu s Düsseldorfem, se kterým nakonec uhrálo jen remízu. A to přitom vedlo nad soupeřem už o dvě branky.

Lipsko bude proti Düsseldorfu hledat pojištění své pozice v tabulce

Lipsko se v závěrečných třech bundesligových kolech může pokusit ještě zaútočit na druhý Dortmund, fakticky chce ale splnit jeden jediný hlavní cíl, a to zůstat v první čtyřce, která znamená kvalifikaci do Ligy mistrů pro příští ročník. Pokud naplno uspěje v duelu s o záchranu usilujícím Düsseldorfem, může udělat zásadní krok ke kýženému úspěchu.

Borussia Dortmund zásluhou pozdního gólu zvítězila v Düsseldorfu

Tamní Fortuna stále bojuje o setrvání v soutěži a druhému celku tabulky rozhodně nechtěla nechat nic zadarmo. I přes statečný a odhodlaný výkon se ji však na body nepodařilo dosáhnout.

Düsseldorf nutně potřebuje body, čeká jej však těžký zápas s Dortmundem

Fotbalisté Dortmundu vyhráli osm z posledních devíti ligových zápasů, přesto to vypadá, že na trofej pro vítěze Bundesligy opět nedosáhnou. V rámci 31. kola je čeká utkání v Düsseldorfu, který ještě čeká tvrdý boj o záchranu.

Hoffenheim neudržel vedení na hřišti Fortuny a z Düsseldorfu si veze jen bod

Fortuna Düsseldorf přivítala ve 30. kole Bundesligy na svém stadionu Hoffenheim. Domácí bojují o záchranu, zatímco hosté o pohárovou účast - oba celky tak měly před vzájemným duelem jistou motivaci k výhře. Té se však nakonec i přes veškerou snahu nedočkal nikdo.

Podceňovaný Düsseldorf se utká s Hoffenheimem a bude se snažit o záchranu

Düsseldorf se utká s Hoffenheimem v jednom z jeho záchranářských soubojů. Fortuna je se sedmadvaceti body šestnáctá a v tuto chvíli by tak šla do baráže o udržení.

Bayern bez sebemenších problémů přejel Düsseldorf

Po výhře nad Dortmundem míří Bayern Mnichov za osmým titulem v řadě. Na čele tabulky má prozatím desetibodový náskok, který se může ztenčit na sedm bodů, pokud Schwarzgelb zítra porazí Paderborn. Pět kol před koncem by však musel obhájce prvenství potkat totální výpadek formy. Naopak Fortuna dál balancuje nad propastí.

Bayern přivítá Düsseldorf, který se snaží uniknout ze sestupového pásma

Bayern Mnichov v týdnu nepřipustil zdramatizování souboje o titul a rozšířil svůj náskok na čele. Potvrdit se jej bude snažit v domácím souboji s Düsseldorfem, který bojuje o záchranu a po restartu soutěže ještě neprohrál.

Schalke znovu selhalo, po porážce 1:2 odjíždí z Düsseldorfu bez bodů

Schalke neprolomilo mizérii ani na půdě zachraňujícího Düsseldorfu a domů se vrací s prázdnou po porážce 1:2. V Bundeslize tak nevyhrálo již podeváté za sebou, z tříbodového zisku se naposledy radovalo před více jak čtyřmi měsíci. Naopak pro Fortunu má středeční vítězství cenu zlata, neboť domácí výběr se oddálil sedmnáctým Brémám na rozdíl pěti bodů a za patnáctým Mainzem zaostává už jen o bod, se sedmadvaceti body na kontě je šestnáctý.

Malátné Schalke vyzve papírově přijatelný Düsseldorf

Fortuna minulou neděli prožila pořádně hořký zápas proti Kolínu nad Rýnem, inkasovala totiž hned dvakrát v samotném závěru klání a přišla o možnost důležitého vítězství v boji o záchranu. Teď by se ráda svým fanouškům odvděčila revanšem proti Schalke, jemuž vstup do restartované soutěže vůbec nevyšel, a potřebovalo by nutně a co nejrychleji zabrat.

Köln v závěru vyválčil bod proti Düsseldorfu

Fotbalisté Kölnu a Düsseldorfu společně uzavřeli 27. kolo Bundesligy. Toto bylo jedno z těch utkání, u nichž můžeme jen litovat toho, že se zatím všechny fotbalové duely hrají bez přítomnosti diváků na stadionech. Domácí totiž v závěru dokázali během několika málo minut dvěma slepenými góly srovnat zdánlivě rozhodnuté skóre, což by dozajista domácí fandové bouřlivě oslavili, kdyby bývali mohli být přímo u toho.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele