Bayer Leverkusen Německo - Bayer Leverkusen - Zprávy

Nepříjemná zpráva pro Leverkusen: Boniface se před Africkým pohárem národů zranil

Vedoucí tým bundesligové tabulky z Leverkusenu bude nejspíš postrádat svého nejlepšího střelce Victora Boniface déle, než očekával. Spoluhráč Patrika Schicka a Adama Hložka si podle médií při tréninku s nigerijskou reprezentací vážně poranil třísla a bude Bayeru chybět i po skončení afrického šampionátu v Pobřeží slonoviny, jenž vyvrcholí 11. února.

Tři góly ze čtyř. Hložek s Schickem režírovali výhru Leverkusenu v přípravě

V české galapředstavení se proměnil nedělní přípravný zápas Bayeru Leverkusen s italským druholigovým týmem z Benátek. Bundesligový lídr vedl už v poločase vysoko 3:0, když dvě branky vstřelil Adam Hložek a zbývající zásah obstaral Patrik Schick. Po pauze pak německý tým náskok udržel a zápas vyhrál 4:1.

Hložkovo nelíbivé vysvědčení: Boj o minuty i nálepka útočníka na poloviční úvazek

Když dostane šanci, snaží se ukázat, že si zaslouží další. Adam Hložek (21) ale nemůže být s dosavadním angažmá v Leverkusenu spokojený. Zatímco trio Victor Boniface, Patrik Schick a Florian Wirtz je gólově potentní, někdejší sparťanský klenot sbírá herní praxi po minutách. I proto jej německý magazín Kicker označil za "útočníka na poloviční úvazek".

Schick po hattricku: Pořád mi něco chybí, mohu hrát mnohem lépe

Reprezentační útočník Patrik Schick, který hattrickem pomohl Leverkusenu k bundesligové výhře 4:0 nad Bochumí, během zimní přestávky příliš odpočívat nebude. Sedmadvacetiletý střelec má v plánu hodně trénovat, protože cítí, že po vleklém zranění ještě není ve stoprocentní formě a může hrát mnohem lépe.

Schick rozehnal obavy Leverkusenu z Afrického poháru. Bochum sestřelil hattrickem do půle

Fotbalisté Leverkusenu porazili v 16. kole Bundesligy na svém stadionu Bochum 4:0. Kouč lídra soutěže Xabi Alonso se rozhodl nenasadit do základní sestavy opory mužstva, které od ledna čeká až měsíční zápolení v Poháru afrických národů. Místo Victora Boniface ukázal na Patrika Schicka a ten se mu odvděčil už v prvním poločase třemi góly, v ligovém utkání se přitom od úvodního hvizdu představil poprvé od 15. října 2022. Ze Schickových kolegů z české reprezentace zasáhl do duelu také Adam Hložek, jenž nastoupil v 73. minutě.

Překoná Leverkusen letitý rekord Hamburku? Doma jen nesmí prohrát s Bochumí

Leverkusen se stal podzimním mistrem. O takové výsadě rozhodl minulou neděli pohotovou výhrou nad Frankfurtem, jeho ocenění přitom nesnižuje ani fakt, že druhý Bayern má o jeden odehraný zápas méně a že do Rückrunde zbývá odehrát v lednu ještě jedno kolo. Úspěšnou pouť domácí zakončí bitvou o Severní Porýní-Vestfálsko, na jejich hřiště přicestuje Bochum.

Zahrál si pod Mourinhem nebo Guardiolou. Kdo utvářel kometu jménem Alonso?

Xabi Alonso je nejen v Německu, ale i v celé Evropě velmi oceňovaným trenérem, který se prezentuje vyspělým pojetím hry. A není divu, bývalý záložník Realu Madrid, Liverpoolu nebo mnichovského Bayernu trénuje Leverkusen od října 2022 a v prosinci letošní sezony dovedl Werkself do čela bundesligové tabulky. Jeho svěřenci v 15 zápasech nasbírali 12 výher a tři remízy, což z nich dělá jediný neporažený tým v TOP 5 evropských ligách.

Leverkusen hodil rukavici svým pronásledovatelům. Frankfurt potvrdil bizarní bilanci debaklem

Frankfurt nestačil v 15. kole Bundesligy na Leverkusen, na jehož stadionu prohrál 0:3. Hosté zpočátku nepředváděli špatný výkon, mnoho šancí si ovšem vytvořit nedokázali. V domácím dresu se naopak prosadil kanonýr Victor Boniface a ve druhé půli třeba i asistent u první trefy Florian Wirtz, díky čemuž Farmaceuti zvýšili náskok na druhý Bayern již na sedm bodů. Právě mnichovský celek je zároveň jediným mužstvem, které Orli od 9. listopadu dokázali porazit, a to dokonce čtyřbrankovým rozdílem. Z českých fotbalistů se na trávníku po změně stran objevili Patrik Schick a Adam Hložek.

Leverkusen hodlá zůstat do konce roku na čele, doma uvítá nevyzpytatelný Frankfurt

Leverkusen může udělat závěrečný krok k tomu, aby zůstal do konce kalendářního roku na samotném čele tabulky. Porazit musí před vlastními fanoušky Frankfurt, jemuž se od minulé reprezentační přestávky nedaří vůbec podle představ. Domácí na každý pád na bundesligové scéně v předešlých dvou kolech též jaksi polevili a potřebovali by se vrátit na vítěznou vlnu.

Alonso se rozplýval nad návratem Schicka. Chválil i bodujícího Hložka

Trenér Leverkusenu Xabi Alonso po čtvrteční výhře v Evropské lize proti Molde (5:1) pochválil střelce úvodní branky Patrika Schicka i jeho kolegu z útoku Adama Hložka, jenž skóroval dokonce dvakrát. Španělský kouč ocenil nejen kvalitu v zakončení, ale i celkový přístup obou českých reprezentantů.

Rozjetý Schick chytá po návratu šanci za pačesy, k demolici Molde přispěl i produktivní Hložek

Fotbalisté Leverkusenu zvítězili na závěr podzimní části Evropské ligy 5:1 nad Molde, a skupinou H tak prošli bez ztráty jediného bodu. Patrik Schick nastoupil po více než 400 dnech v základní sestavě domácích a hned v šesté minutě vsítil při poklidné výhře úvodní gól. Pro 27letého útočníka to byla již třetí přesná trefa v pátém zápase po vleklém zranění. Mezi úspěšné střelce se zapsal i jeho kolega Adam Hložek, jenž zaznamenal také asistenci. Matěj Kovář tentokrát zůstal pouze na lavičce náhradníků. Norský celek, který šel do utkání s malou nadějí na postup, se nakonec musel smířit se třetí příčkou, a tedy posunem alespoň do play off Konferenční ligy.

Molde hraje o druhé místo, Bayer Leverkusen o stoprocentní bilanci

Když bychom hledali tým, který je v rámci top pěti lig v nejlepší formě, jedním z kandidátů by byl jistě Bayer Leverkusen. Aktuální lídr německé bundesligy nebude chtít polevit ani v posledním klání Evropské ligy, kdy se na jeho půdě objeví Molde. Norové ale mají rozhodně o co hrát.

Stuttgart kletbu jménem Leverkusen nezlomil. Bayeru pomohla expresní rekonvalescence Wirtze

Leverkusen remizoval ve 14. kole Bundesligy na hřišti Stuttgartu 1:1, se kterým tak neprohrál již 10. střetnutí v řadě. Vedení domácím zařídil v první půli Chris Führich, ve 47. minutě však srovnal Florian Wirtz. Německý 20letý talent přitom z důvodu čtvrtečního pohárového zranění trávil až sedm hodin denně léčením svého kotníku a málem nenastoupil, nakonec však zařídil, že Bayer zůstal v letošní sezoně stále neporažen. Farmaceuti sice po osmi po sobě jdoucích výhrách podruhé za sebou ztratili, nicméně i nadále vládnou tabulce nejvyšší německé soutěže. Ze tří českých reprezentantů se na trávník podíval v 73. minutě pouze Patrik Schick.

Ve šlágru 14. kola na sebe natrefí Stuttgart s Leverkusenem

VfB má ve svých řadách konečně spolehlivého střelce, díky kterému zatím okupuje skvělé třetí místo. Bayer se nachází ještě o dvě příčky výše a kromě skvělých výsledků se prezentuje i atraktivní hrou. Jejich vzájemné střetnutí by tedy mělo přinést výjimečnou podívanou.

Byl to klasický gól útočníka, Frimpongova nahrávka byla skvělá, řekl Schick

Patrik Schick popsal svoji trefu ve středečním osmifinále fotbalového Německého poháru jako klasický gól útočníka. V rozhovoru pro klubovou televizi ocenil přihrávku Jeremieho Frimponga, po níž zpečetil výhru Leverkusenu 3:1 nad druholigovým Paderbornem. Důležitost Schickovy branky vyzdvihl i brankář Matěj Kovář.