US Lecce Itálie - US Lecce - Zprávy

Lecce věří v zázrak, Inter je ale venku suverénní

V neděli odpoledne se na Stadio Via del Mare ukáže tým, proti kterému se domácí Lecce střelecky hrozně trápí. Inter by i bez toho byl jasným favoritem, protože jeho sezona se zatím vyvíjí nad očekávání dobře. Nerazzurri ale dobře vědí, že nesmí soupeře podcenit.

Parma v dohrávce odčinila debakl a vyhrála nad Lecce

Pětibrankový výprask od Atalanty je alespoň pro tuto chvíli zapomenut. Parma v dohrávce 19. kola italské nejvyšší soutěže porazila trápící se Lecce 2:0 a díky dalšímu zaváhání se přiblížila evropským pohárům už na rozdíl jediného bodu. Všechno podstatné se událo až po změně stran, kdy se prosadili Iacoponi a Cornelius.

Parma chce odčinit debakl, Lecce zase potřebuje body pro záchranu

Jak starý rok skončil, tak ten nový začal. V případě Lecce bohužel porážkou. Svěřenci Fabia Liveraniho se ocitli nebezpečně blízko sestupu a pokud se po 19. kole nechtějí na posledních třech místech octnout, měli by přivézt body z Parmy a to nebude nic jednoduchého. Parma prožila velmi dobrou první polovinu sezony, ve které porážka 0:5 z minulého kola je jen nepříjemnou výjimkou.

De Paul v závěru rozhodl o výhře Udinese

Udinese se vrací z jihu Itálie s dobrou náladou, neboť dokázalo porazit Lecce nejtěsnějším rozdílem. Důležitý záchranářský duel se lámal až v samotném závěru, Rodrigo De Paul rozhodl minutu před koncem a Lecce na jeho zásah už nedokázalo reagovat.

Stadion Via del Mare zažije záchranářskou bitvu, Lecce hostí Udinese

Ryze záchranářský duel se uskuteční na jihu Itálie v Lecce. Domácí výběr se střetne s Udinese, které je na tom v tabulce lépe, avšak ne zas o tolik. Oba celky od sebe dělí jen dva body. Lecce i Udinese využily přestávku k odpočinku a k načerpání sil, které teď budou hodně potřebovat. Oba celky jsou namočené do boje o záchranu a potřebují body.

Boloňa vyloupila jih Itálie, v Lecce zvítězila 3:2

Pětigólová přestřelka na stadionu Via del Mare v Lecce skončila výhrou hostující Boloni 3:2. Pro domácí je to další ztráta, navíc tým se přiblížil sestupovým příčkám už na rozdíl jediného bodu. Boloňa šla do vedení na sklonku prvního poločasu a po obrátce přidala další dva góly a zdálo se být rozhodnuto. Lecce ale v závěru dvěma góly snížilo a zdramatizovalo koncovku, více však nestihlo.

Utkání Lecce s Boloňou nemá favorita

Z druhé poloviny tabulky na sebe narazí Lecce a Boloňa. Zápas nemá jednoznačného favorita, oba celky se spolu utkají po téměř osmi letech, přičemž poslední vzájemný duel skončil bezbrankovou remízou.

Brescia se dočkala prvního domácího vítězství, Lecce doma přejela 3:0

Druhý zápas - druhá výhra. Eugenio Corini se vrátil ke kormidlu Brescie ve velkém stylu a po jeho zpětném angažování Le Rondinelle vybojovali už šest bodů. Velice důležitých v boji o záchranu. V tuto chvíli se Brescia vyhoupla na sedmnácté místo, ale oba janovské kluby mají utkání teprve před sebou. Brescia doma porazila Lecce jednoznačně 3:0 a zaznamenala premiérové vítězství na svém stadionu Maria Rigamontiho.

Brescia chce po návratu staronového kouče konečně vyhrát doma

Eugenio Corini se vrátil ke kormidlu týmu a jeho zpětné angažování mělo bezprostřední účinek. Brescia totiž vyhrála záchranářský souboj na půdě SPALu, když o tom jedinou brankou rozhodl Mario Balotelli. Le Rondinelle přidali tři body po dlouhých devíti kolech! Proti Lecce by to měl být podobný typ zápasu, Brescia v něm bude chtít poprvé na domácí půdě zvítězit.

V Lecce se body dělily, hosté promarnili dvoubrankový náskok

Lecce si na své konto připisuje další remízu a nakonec může být rádo, protože s Janovem o půli prohrávalo už o dva góly. Grifové si všechno pokazili ve druhém dějství, kdy nejprve dovolili soupeři snížit a pak přišli o vyloučeného Agudela. Hvězdou zápasu se stal domácí Falco, autor jedné branky a asistence.

Lecce proti Janovu, kdo získá důležité tři body?

Trenér Grifonů Thiago Motta doufá, že jeho tým po postupu v Coppa Italia zabere i v ligové soutěži a na jihu Itálie vydoluje potřebné tři body. Lecce sice zápas poháru vůbec nezvládlo, zato si minulý týden přivezlo z Florencie nečekanou jednobrankovou výhru. Utkání na Via del Mare je na programu krátce po poledni.

Viola opět padla, popravilo ji Lecce

Fiorentina znovu zklamala a padla. O překvapení sobotního programu se postaralo Lecce a konkrétně Andrea La Mantia. Zkušený útočník se prosadil ve 49. minutě a popravil tím bezbrannou Violu.

Lecce se prokousává výš. Zastaví ho domácí Fialky?

Posledním sobotním utkáním Serie A v jejím 14. kole je souboj na stadionu Artemia Franchiho, kde se střetnou domácí Fiorentina a Lecce. Nováček první ligy se pořád nalézá v problémech a domácí budou favoritem, ale ani "Fialkám" se poslední dobou moc nedaří.

Dramatické utkání v Lecce skončilo remízou 2:2

Cagliari sice v Lecce prodloužilo svojí neporazitelnost už na jedenáct zápasů v řadě, nicméně konečný výsledek je pro něho velkým zklamáním. Sardiňané ještě osm minut před konce vedli o dva góly, jenomže výsledek ve vypjatém závěru neudrželi. Sudí Mariani odpískal dva pokutové kopy a rozdal celkem tři červené karty.

Lecce přivítá deset zápasů neporažené Cagliari

Fotbalisté Cagliari budou na stadionu Via del Mare usilovat už o čtvrtou výhru v řadě a prodloužení série bez porážky na jedenáct zápasů. Sardiňané jsou vzhledem ke své formě favoritem, na druhou stranu Lecce umí potrápit kterýkoliv tým a určitě není bez šance. Svěřenci Fabia Liveraniho by potřebovali vyhrát, protože tři body naposledy brali koncem září.