Udinese Calcio Itálie - Udinese Calcio - Zprávy

AC Milán touží oplatit Udinese listopadovou porážku

V loňském kalendářním roce dokázalo Udinese porazit slavný AC Milán jak na jeho půdě, tak i doma a nyní se to pokusí zopakovat. Hosté mají opačný úkol, vrátit "Zebrám" porážky a pojistit si průběžné třetí místo.

Povadlé Fialky postavil na nohy až strádající rebel z Angoly

Hráči Udinese remizovali ve 20. kole Serie A na hřišti Fiorentiny po sympatickém výkonu 2:2. Bianconeri vstoupili do utkání velmi dobře a z gólu se radovali už po 10 minutách, když se po hezké akci prosadil Sandi Lovrič. Slovinský záložník navíc zhruba čtvrthodinu před koncem nahrál na branku Floriana Thauvina, která se jevila být vítěznou. V 87. minutě však proměnil pokutový kop M’Bala Nzola, jenž i kvůli špatné střelecké formě odmítl účast na Africkém poháru v dresu podceňované Angoly a dal přednost klubu.

Udinese umí vystrčit růžky, Fiorentina ale málokdy šlápne vedle

Udinese minulé kolo nezvládlo a po delší době opět prohrálo. Na porážku od Lazia bude chtít tým trenéra Cioffiho reagovat v neděli navečer, kdy se vypraví do Florencie. Tamní "Fialky" mají taky co napravovat, ale je otázka, jak na tom budou fyzicky.

Lazio na výletě do Udine opět uspělo. Římany vysvobodili sváteční střelci

Hráči Lazia navázali na dobrou formu i v novém roce, když v 19. kole Serie A porazili Udinese na jeho půdě 2:1. Vyrovnaný duel gólově otevřel už ve 12. minutě Luca Pellegrini, pro kterého šlo o vůbec první zásah v nejvyšší italské soutěži. Tři body však hostům zařídila až trefa Matíase Vecina v 76. minutě duelu. Biancocelesti tak na hřišti bíločerných neprohráli od roku 2013 a zároveň se díky třetí výhře v řadě posunuli alespoň dočasně na šesté místo v tabulce. Domácí naopak zůstávají i nadále velmi blízko sestupovému pásmu.

Lazio chce navázat na závěr roku, představí se v Udine

Na závěr roku dokázalo Lazio přehrát jak Frosinone, tak i Empoli a vrátit se do bojů o evropské poháry. V této cestě chtějí Sarriho svěřenci pokračovat i na půdě Udinese, kde se jim pravidelně daří.

Udinese si na konec roku přichystalo pro fanoušky sladkou tečku. Bologna padla rozdílem třídy

Udinese si v 18. kole Serie A nečekaně poradilo s Bolognou 3:0, a vůbec poprvé v sezoně tak v ligovém střetnutí zvítězilo na domácím trávníku. Bianconeri možná i k překvapení vlastních fanoušků od úvodu posledního klání tohoto roku střelecky dominovali a zaslouženě šli ve 23. minutě po dorážce Roberta Pereyry do vedení. Po změně stran navíc přidali další dvě trefy a v tabulce se odpoutali od sestupových příček. Hosté naopak nenavázali na sérii čtyř výher v řadě a poprvé v aktuálním ročníku inkasovali více než dvakrát.

Udinese dalším týmem, který se pokusí zastavit rozjetou Bolognu

Girona ve Španělsku, Bayer Leverkusen v Německu, Aston Villa v Premier League. Italským černým koněm a velkým překvapením je Bologna, která bude senzační čtvrtou příčku hájit na půdě trápícího se Udinese.

Udinese se ze spirály smírných výsledků nevymanilo. Silná obrana Turína si pošpinila štít

V zápase Udinese se opět nenašel vítěz, když fotbalisté Le Zebrette remizovali v 17. kole Serie A na hřišti Turína 1:1. Hosté zaznamenali již 11. dělbu bodů v sezoně a jen těsně se udrželi nad sestupovým pásmem. Ze spirály remízových výsledků se pokusil Le Zebrette vyvést střídající Oier Zarraga, jenž po 10 minutách na hřišti oslavil premiérovou trefu v nejvyšší italské soutěži. Chvíli nato však na druhé straně kontroval Ivan Ilič. Defenziva Býků, v níž znovu nefiguroval na lavičce sedící David Zima, tak ukončila sérii tří utkání bez inkasovaného gólu.

FC Turín hraje s Udinese

Sobota svede dohromady i FC Turín a Udinese. Domácím se v prosinci podařilo prolomit výsledkovou krizi a polepšit si v tabulce, jenomže to samé se nedaří Udinese. "Zebry" mají po šestnácti kolech pouze jednu výhru a jako zázrakem se ještě drží nad sestupovým pásmem.

Pravidlové prohřešky stály Udinese výhru. Neprohru Sassuola odvrátil dvougólový Berardi

Fotbalisté Udinese remizovali v rámci 16. kola Serie A na domácí půdě se Sassuolem 2:2. Přestože šli Bianconeri do dvougólového vedení zásluhou přesné trefy a asistence Roberta Pereyry, museli se po smolné závěrečné půlhodině smířit s bodem. V 59. minutě byl totiž vyloučen Pereyrův argentinský krajan Martín Payero, což dodalo hostům potřebnou vzpruhu. Dvakrát se pak z penaltového puntíku prosadil Domenico Berardi, čímž znovu odsunul domácí blíže sestupovému pásmu.

O důležité body si to rozdají Udinese a Sassuolo

Tři body budou vítaným zbožím jak pro Udinese, tak i Sassuolo. Oba celky jich nemají na zbyt a v případě domácích jde dokonce o sestupové ohrožení. Únorový duel předchozí sezony skončil naposledy remízou, bude se dělba bodů opakovat?

Milánské kanóny trestaly pasivitu Udinese. Morálku hostů zdecimoval závěr první půle

Inter prolétl 15. kolem Serie A ve velkém stylu, když na svém hřišti snadno porazil Udinese 4:0. Na San Siru se o úvodní trefu postaral ve 37. minutě z bodu pro pokutový kop Hakan Calhanoglu. Krátce po něm skóroval i jiný muž známý svými dělovými projektily Federico Dimarco a hororovou fázi zápasu v podání Le Zebrette zakončil ještě před odchodem do kabin Marcus Thuram. Domácí tak pokračují v přetahované s Juventusem o první příčku, třetí AC naopak ztrácí na čelo již devět bodů.

Udinese doufá v opakování, chce tři body z Milána i proti Interu

Sobotní večer vypustí do hry lídra Serie A, neboť domácí Inter na slavném San Siru uvítá Udinese. A o tom, kdo je favorit tohoto střetu, samozřejmě nemůže být ani sporu. Přesto se Zebry nehodlají předem vzdávat a Inter čeká plno práce.

Udinese pokračuje na remízové vlně. Dvougólový Lucca využil smolného zranění Successe

Udinese neudrželo nadějný dvoubrankový náskok a ve 14. kole Serie A doma pouze remizovalo s Veronou 3:3. Svižný první poločas přinesl už v sedmé minutě nucené střídání Isaaca Successe, jehož na hrotové pozici nahradil Lorenzo Lucca, který svého kolegu dokázal zastoupit dvěma přesnými trefami. A přestože se jeho druhý gól dlouho jevil jako vítězný, v nastaveném čase udeřil hostující Thomas Henry a bláznivý duel definitivně završil. Pro Bianconeri se jednalo už o čtvrtý domácí nerozhodný výsledek v řadě.

Boj ve spodku tabulky: Udinese narazí na Hellas

O tolik potřebné body budou v Dacia Aréně bojovat Udinese a Hellas. Prvně jmenovaný celek je na průběžném patnáctém místě, hosté jsou dokonce předposlední.