Fabio Cannavaro se podle očekávání stal novým trenérem Udinese Calcio, kterému se upsal do konce sezony. Bývalý obránce, pro něhož to bude trenérský debut v Serii A, nahradil Gabrieleho Cioffiho.

To, o čem se spekulovalo v průběhu neděle, se stalo v pondělních dopoledních hodinách oficiálním. Udinese, aktuálně sedmnáctý celek Serie, propustil kouče Gabrieleho Cioffiho. Společně s ním v klubu skončili i jeho asistenti Cristiano Bacci a Gilberto António Ribeiro Andrade. Jméno nového nástupce uvedeno nebylo, italský celek nicméně v tiskové zprávě dodal, že tak bude v nejbližší době učiněno. Role nového šéfa lavičky by se měl podle italských médií ujmout Fabio Cannavaro.

udinese.it
22.04.202411:38

Cannavaro bude mít ve smlouvě opci

Udinese rozhodně neprožívá klidnou sezónu, klub se zmítá na pomezí sestupu, a proto by brzy mělo dojít na změnu na postu trenéra. Italský novinář Nicoló Schira přitom bere jako hotovou záležitost, že se týmu po Gabrielem Cioffim ujme padesátiletý Fabio Cannavaro. Ten by měl dostat kontrakt do konce sezóny s možností opce na jeho prodloužení. Jeho jediným cílem bude zachránit celek v Serii A.

twitter.com/NicoSchira
21.04.202420:33

Cioffi přijde o práci

Udinese se nedaří a propuštěn bude jeho trenér Gabriele Cioffi, vedení italského klubu je rozhodnuto a brzy vše potvrdí. Kormidla by se měl ujmout Fabio Cannavaro.

football-italia.net
21.04.202413:40

Udinese prý kontaktovalo Cannavara

Udinese má zájem o trenéra Fabia Cannavara a někdejšího obránce už mělo dokonce kontaktovat. Italskému klubu se nedaří a hrozí mu sestup z nejvyšší soutěže, jistou pozici díky tomu nemá Gabriele Cioffi.

21.04.202410:58

Udinese zvažuje propuštění trenéra

Gabriele Cioffi včera dost možná odtrénoval poslední zápas na lavičce Udinese. Kouč se do italského klubu vrátil koncem října, je s ním až na sedmnáctém místě tabulky a vedení po sobotním nezdaru na půdě Hellasu Verona zvažuje, že kormidelníka propustí.

20.04.202410:07

Udinese proti AS Řím příští týden

Zápas italské ligy mezi AS Řím a Udine, který byl minulý víkend po kolapsu obránce Evana Ndicky přerušen, se bude dohrávat 25. dubna. S termínem, jenž k odehrání zbývajících necelých 20 minut stanovilo vedení soutěže, ale není římský klub spokojený. Podle zástupců AS je staví do nevýhodné pozice pro následující semifinále Evropské ligy s Leverkusenem.

Utkání na hřišti Udine bylo 14. dubna předčasně ukončeno za stavu 1:1 poté, co římský obránce Ndicka v 70. minutě zkolaboval. Francouzský rodák si stěžoval na silnou bolest na hrudi a noc strávil v nemocnici, vyšetření ale žádný kardiologický problém neodhalila.

AS už příští týden čekají ligové zápasy v pondělí s Boloňou a v neděli Neapolí. Leverkusen v prvním zápase semifinále římský klub přivítá 2. května.

ČTK
14.04.202419:51

Udinese - AS Řím nedohráno

V náhradním termínu bude dohráno utkání italské ligy mezi Udinese a AS Řím. Zápas začínal dnes v 18 hodin a osmnáct minut před koncem byl přerušen poté, co si na zdravotní problémy stěžoval hostující obránce Evan N'Dicka. Fotbalista si stěžoval na bolesti v hrudníku a trávník opouštěl na nosítkách, ze stadionu zamířil rychle do nemocnice.

11.04.202416:46

Thauvin na marodce Udinese

Nucenou pauzu před sebou má Florian Thauvin, ofenzivně laděný fotbalista Udinese si poranil stehenní sval a na marodce si pobude zhruba měsíc.

gazzetta.it
11.04.202415:25

Udinese přišlo o Lovriće

Ze sestavy Udinese zhruba na měsíc vypadne Sandi Lovrić, záložník italského klubu si poranil stehenní sval.

gazzetta.it
23.03.202418:09

Lucca si počká na debut za Itálii

Italské reprezentaci v zítřejším přátelském utkání s Ekvádorem nebude k dispozici Lorenza Lucca, jenž mohl v národním týmu debutovat. Útočníkovi Udinese Calcio vystavilo stopku zranění stehenního svalu.

14.02.202411:46

Udinese kupuje útočníka Pizarra

Damián Pizarro v červenci opustí slavný chilský klub Colo Colo a vydá se do Itálie. 18letý útočník se stane novou posilou Udinese, v klubu už absolvoval zdravotní prohlídku.

Fabrizio Romano
01.02.202408:47

Udinese částečně uspělo s odvoláním

Odvolání Udinese proti trestu za rasistické pokřiky na brankáře AC Milán Mika Maignana bylo zčásti úspěšné. Namísto kompletního uzavření stadionu pro další domácí zápas nebudou fanoušci vpuštěni pouze na inkriminovanou tribunu, zato ale po dobu dvou utkání.

31.01.202413:48

Turín dojednal hostování Masiny

Turín obchoduje s obránci a dalším přírůstkem do zadní řady se podle všeho stane Adam Masina. Ten přijde z Udinese, kluby jsou domluveny na podmínkách hostování.

29.01.202423:28

Domingos Quina hostuje ve Vizele

Jenom několik měsíců se prozatím zdržel Domingos Quina v Udinese. Záložník se neprosadil a štěstí nově zkusí v Portugalsku, na hostování si ho vypůjčila Vizela.

29.01.202421:10

Maignan se čestným občanem nestane

Zastupitelé Udine neschválili návrh udělit čestné občanství města brankáři AC Milán Mikeu Maignanovi. Francouzský reprezentant tmavé pleti se stal v nedávném utkání italské ligy v Udine terčem rasistických urážek domácích fanoušků.

S návrhem udělit Maignanovi čestné občanství přišel starosta města Alberto Felice De Toni. Při dnešním hlasování ho podpořilo 25 členů městské rady, 13 bylo proti. Ke schválení byly potřeba tři čtvrtiny hlasů. "Nevyužili jsme šanci ukázat, že naše město je jednotné a distancuje se od toho, co se stalo," komentoval De Toni výsledek hlasování.

Maignan se stal v prvním poločase zápasu hraného 20. ledna terčem rasistických urážek a opičích skřeků od fanoušků z tribuny za svou brankou. Nejprve na to upozornil spoluhráče i rozhodčího a poté na protest odešel s celým týmem do kabin. Utkání, které AC Milán vyhrál 3:2, kvůli tomu bylo asi na pět minut přerušeno.

Vedení Udinese už v souvislosti s případem zakázalo pěti lidem doživotně vstup na stadion. Zároveň klub od italského svazu dostal trest v podobě zavřeného stadionu na jedno utkání, proti čemuž se odvolal.

ČTK
26.01.202414:30

Pafundi hostuje v Lausanne

Simone Pafundi prošel zdravotní prohlídkou a podepsal smlouvu s Lausanne Sport. Teprve sedmnáctiletý záložník přišel na roční hostování z italského Udinese, švýcarský klub disponuje opcí na přestup za patnáct milionů eur.

25.01.202415:39

Volendam má posilu do útoku

Do nizozemské ligy se pro zbytek letošní sezony uchýlí Vivaldo Semedo, mladý útočník Udinese byl odeslán na hostování do Volendamu.

25.01.202410:52

Pafundi přicestoval do Lausanne

Simone Pafundi je na odchodu z Udinese a jeho kroky překvapivě povedou do Švýcarska. O příchodu sedmnáctiletého záložníka jednala Neapol, úspěch ale nakonec slaví Lausanne-Sport, který hráče získá na roční hostování s opcí na přestup za patnáct milionů eur. Pafundi už je ve Švýcarsku, kde ho čeká zdravotní prohlídka.

25.01.202410:12

Udinese potrestalo čtyři fanoušky

Vedení Udinese nelení a doživotní zákaz vstupu na jeho stadion dostali už čtyři fanoušci. Italský klub před několika dny hostil AC Milán a zápas musel být přerušen poté, co se směrem do kabiny vydal brankář Mike Maignan. Gólman reagoval na chování domácích příznivců, kteří ho rasisticky uráželi.