Turín FC Itálie - Turín FC - Zprávy

Turínskou pevnost prolomili nájezdníci Lazia, střelecké obrození prožil Cataldi

Lazio zvítězilo ve 21. kole Serie A na hřišti Turína FC 2:0 a dotáhlo se na rozdíl jednoho bodu za svého městského rivala AS. O rozhodující moment duelu se krátce po změně stran postaral Matteo Guendouzi, na něhož zanedlouho navázal svým prvním ligovým gólem od roku 2021 Danilo Cataldi. Býci tedy po dlouhé době zklamali své fanoušky, neboť prohráli domácí zápas poprvé od října loňského roku.

Turín svede s Laziem bitvu o evropské poháry

Italská Serie A nelení a volnějšího programu využila k zařazení dohrávky 21. kola. Ta proti sobě postaví domácí FC Turín a návštěvu z Říma. A zatímco Býci se naladili víkendovou výhrou, Lazio minule nestačilo na Bolognu a musí zabrat, pokud se chce znovu zapojit do boje o čtvrté místo.

Lecce nedalo počtvrté v řadě Turínu gól. Rozhodla jedovatá rána Bellanovy

Fotbalisté Turína FC porazili v předehrávce 25. kole Serie A na vlastním hřišti Lecce 2:0. Rozhodující gól vstřelil krátce po začátku druhého poločasu Raoul Bellanova. Na jeho premiérový zásah v dresu Granaty nenašli hosté odpověď i kvůli tomu, že hráli od 70. minuty po vyloučení Marina Pongračiče v oslabení. Býci tak zvítězili ve čtvrtém vzájemném střetnutí v řadě, znovu se jim to navíc povedlo bez inkasované branky.

Ofenzivně slabý Turín chce tři body od Lecce

Lecce se chtělo držet ve středu ligové tabulky, ale v poslední době se mu vůbec nedaří. Do páteční předehrávky v Piemontu půjde s vědomím, že musí napravit minulý debakl. Turínští "Býci" dostanou ideální šanci, jak přijít k relativně snadným třem bodům.

Turínští Býci si přijeli na půdu Sassuola pro tradiční dělbu bodů

Turín FC si ve 24. kole Serie A připsal třetí remízu z posledních čtyř duelů, když hrál na půdě Sassuola nerozhodně 1:1. Oba zásahy se vešly do první desetiminutovky. Skóre otevřel v dresu domácího celku přesně hlavičkující Andrea Pinamonti, na jehož zásah na druhé straně brzy reagoval Duván Zapata. Neroverdi se tak s Býky v lize podělili o body již poosmé z posledních 10 klání na vlastním stadionu, přičemž hned šestkrát se zrodil právě výsledek 1:1.

Sassuolo se namočilo do boje o záchranu a v sobotu se utká s FC Turín

Nepříjemné starosti má Sassuolo, které si vinou špatných výsledků zavařilo a namočilo se do bojů o záchranu. Neroverdi mají na nesestupových pozicích už jen jednobodový náskok a s Turínem by se jim hodilo vítězství.

Zastánci granátové barvy složili v Turíně zbraně a rozešli se bez branek

Ve formě hrající fotbalisté Turína pouze remizovali ve 23. kole Serie A se Salernitanou 0:0. Souboj týmů, které na základě typické barvy jejich dresů pojí přezdívka Granata, se dlouho odehrával bez větších šancí. Tu nejvážnější si dominantní domácí vypracovali v 58. minutě, kdy nebezpečně hlavičkoval Samuele Ricci. Hosté z ní ovšem vyvázli bez újmy a teprve podruhé v sezoně udrželi čisté konto, to se přitom na turínském Stadio Olimpico nikomu nepovedlo už od října.

Turín má dobrou formu, potvrdí jí proti Salernitaně?

Fotbalisté Turína se dostali do dobré formy a tři zápasy v řadě nepoznali přemožitele. Pozitivní bilanci si budou chtít proti Salernitaně prodloužit a v domácím prostředí jsou považováni za favorita.

Zima se vrací do Edenu, Slavia za něj zaplatila rekordní sumu

Poslední dny se intenzivně spekulovalo o návratu Davida Zimy do Slavie, ten se nyní přetavil ve skutečnost. Třiadvacetiletý stoper se stal historicky nejdražší koupí jakéhokoliv českého klubu, když za něj červenobílí zaplatili 4 miliony eur.

Zima do Hamburku nepůjde, rýsuje se obráncův návrat do Slavie

Přesun Davida Zimy z Turína do Hamburku měl být hotovou věcí. Poté, co se v posledních měsících ohromně trápil, měl vyrazit do Německa za herní praxí. Podle Gianlucy de Marzia je ale vše jinak, Zima má mít namířeno do Slavie.

Cagliari při loučení s klubovou legendou přišlo o domácí neporazitelnost

Hráči turínského FC porazili ve 22. kole Serie A domácí Cagliari 2:1. Vítěznou branku si připsal v nastaveném čase první půle Samuele Ricci. Po skórování sahal několikrát i Jakub Jankto, který ale nakonec odehrál jen poločas. V soupeřově dresu hrající David Zima sledoval utkání pouze z lavičky. Rossoblu tak prohráli na vlastní půdě poprvé od října a neslavně se rozloučili s legendou italského fotbalu Luigim Rivou, nejlepším střelcem Casteddu i Squadry azzurry, jenž začátkem týdne zemřel.

Zima je v Turíně nepotřebný, o jeho příchodu jedná Hamburk

David Zima si nedokázal vybojovat místo v základní sestavě Turína a spekuluje se o jeho odchodu z italského klubu. Minulý týden média přinesla informace o zájmu Hamburku a nejednalo se o výstřel do vzduchu, kluby už začaly jednat.

Trápící se Cagliari změří síly s ofenzivně marným Turínem

Serie A má na programu 22. kolo a jeho páteční předehrávka nás zavede na Sardinii. Domácí Cagliari se v prostorách stadionu Unipol Domus představí svým fanouškům proti Turínu a rozhodně ho nečeká snadná práce.

Tradiční remíze na stadionu Janova se po demolici mistra nevyhnul ani Turín

Dominantní výhrou nad Neapolí povzbuzený Turín FC remizoval ve 20. kole Serie A na hřišti Janova 0:0. Jeho nejvýraznější postavou byl brankář Vanja Milinkovič-Savič, jenž se už v první půli blýskl zejména proti dalekonosnému pokusu Ruslana Malinovského. Rossoblu byli nebezpečnějším týmem prakticky po celé utkání, jejich šance však zůstaly nevyužity, a zápas tak dospěl ke čtvrté domácí remíze Janovanů za sebou.

Turín chce po Neapoli taky skalp oslabeného Janova

V sobotu se od tří hodin odpoledne hrají dva duely a jeden z nich bude k vidění v Janově. Do přístavního města přijedou "Býci" z Turína, aby se pokusili zopakovat velmi úspěšné minulé kolo. I domácí ale mají pro strach uděláno.