Turín FC Itálie - Turín FC - Zprávy

Turín plánuje předskočit domácí Monzu, s nimiž venku ještě neprohrál

Monza i Turín mají jednu věc společnou. Po několika zaváháních se jim povedlo v minulém kole konečně znovu vyhrát a hodlají v tom pokračovat i ve vzájemném utkání. Turín pojede do Monzy v dobré náladě, protože se mu tam daří.

Turín v bitvě tabulkových sousedů vyzrál na Sassuolo. Ofenzivu hostů pomohl zchladit Zima

Hráči Sassuola padli v 11. kole Serie A na půdě Turína FC 1:2. Domácí nakročili za tříbodovým ziskem už v páté minutě, kdy je poslal svou premiérovou trefou v sezoně do vedení Antonio Sanabria. Hosté sice dokázali o chvíli později vyrovnat, v 68. minutě ale rozhodl o výhře Granaty Nikola Vlašič. Na úspěchu Býků se podílel i český obránce David Zima, jenž se na plac dostal na konci první půle, kdy střídal za zraněného spoluhráče.

Turín změří síly se Sassuolem, oba celky od sebe dělí bod

V pondělní dohrávce na sebe narazí FC Turín a Sassuolo. Oba celky patří mezi hodně nevyzpytatelná mužstva, kterým se aktuálně příliš nedaří. Svědčí o tom aktuální postavení až ve druhé polovině tabulky.

Lecce se nemůže rozpomenout na úvod sezony. Turín po konfrontacích s favority zabral

Fotbalisté Turína zvítězili v 10. kole Serie A na půdě Lecce 1:0. Uspávací první poločas završil gólem odchovanec Alessandro Buongiorno, k němuž propadl balon po přihrávce talentovaného Samueleho Ricciho. Tým z města, kterému se přezdívá Florencie jihu Itálie, si sice své příležitosti vypracoval, avšak rezolutní stopku jim vždy vystavil Vanja Milinkovič-Savič. Býci tak po porážkách od Interu a Juventusu bodovali naplno, Giallorossi naopak nevyhráli popáté v řadě. Na posledních pár minut se na hřiště za hosty podíval i David Zima.

Lecce i Turín chtějí ukončit čekání na výhru

V sobotu odpoledne dojde také na souboj Lecce a Turína, ve kterém půjde o ukončení série bez vítězství. Lecce na něj čeká čtyři duely, šňůra Granata je pak ještě o jeden zápas delší.

Bývalá "Hříbata" zkrotila turínské "Býky". Výhru Interu zařídil gólový Thuram a bezchybný Sommer

Inter potvrdil roli favorita a v devátém kole Serie A zvítězil na půdě Turína 3:0. Domácí celek byl nucen využít netradiční obranu, což nebylo proti nejlepší ofenzivě v lize dostačující. Vítězství totiž po hodině hry vystřelil hostům Marcus Thuram, který tak podpořil dobrý výkon svého bývalého parťáka z Mönchengladbachu Yanna Sommera, jenž několika zákroky držel naděje svého týmu. Nerazzurri navíc prodloužili šňůru, při níž ještě venku neztratili ani bod a nedostali ani gól. Na domácí lavičce opět strávil celé utkání český obránce David Zima.

Inter si bude chtít spravit náladu na Turínu, který se léčí z derby

V sobotu od šesti hodin dostane Inter šanci napravit své poslední zaváhání a na remízu s Mottovou Bolognou bude chtít odpovědět v Turíně. Domácí FC by pro něj mohlo být ideálním soupeřem. Jednak se Býci s Interem dlouhodobě trápí a jednak je jejich současná forma dost kolísavá.

Juventus udržel Turín v černo-bílém hávu. Ústřední roli tradičně hrály standardní situace

Hráči Juventusu ovládli v osmém kole Serie A městské derby, když na domácím hřišti porazili Turín FC 2:0. Po bezgólové první půli rozhodl duel ve 47. minutě svou premiérovou trefou v nejvyšší italské soutěži Federico Gatti. Na jeho zásah navázal o čtvrthodinu později po rohovém kopu Arkadiusz Milik, a Stará dáma tak 11 z posledních 15 ligových branek do sítě Granaty vstřelila po standardních situacích. Zejména díky nim tak Bianconeri v soubojích s lokálním rivalem udrželi dlouhou sérii neporazitelnosti. David Zima strávil celý zápas na lavičce hostů.

Bitva o Piemont: Juventus přivítá FC Turín

Derby della Mole možná nepatří mezi ty absolutní italská derby, ale svojí prestiž bezpochyby má. Juventus i FC Turín do něho vstupují po bezbrankových remízách z minulého týdne a určitě chtějí vylepšit své stávající postavení. Loni byl v bitvě o Piemont úspěšnější Juventus a role horkého favorita je mu přisuzována i nyní.

Střelecký půst Verony pokračoval i v Turíně. Domácí při oblíbeném pondělí opět neprohráli

Dohrávka sedmého kola Serie A mezi Turínem FC a Veronou skončila nerozhodně 0:0. První poločas orámovaly důležité zákroky Lorenza Montipa, jenž své kvality ukázal například proti nadějné střele Valentina Lazara.

FC Turín chce proti Veroně zpět na vítěznou vlnu

Po dvou zápasech bez vítězství chce FC Turín jednoznačně zapsat tři body proti Hellasu Verona. Hosté sice odstartovali dobře, jenže velmi rychle jim došel dech a následoval pád tabulkou až na čtrnácté místo.

Býci z Turína svůj um v římské aréně nepotvrdili, Lazio si pro výhru došlo po změně stran

Hráči Lazia porazili v šestém kole Serie A na domácím hřišti mužstvo Turína 2:0, čímž začali pracovat na nápravě zpackaného úvodu ročníku. Výhru Biancocelesti, kteří v dosavadním průběhu nejvyšší italské soutěže porazili paradoxně pouze obhájce titulu z Neapole, načal zkraje druhého dějství svým prvním ligovým gólem od začátku března Matías Vecino. Pojistku přidal v závěrečné čtvrthodině Mattia Zaccagni, jenž konečně navázal na plodný minulý ročník, v němž se prosadil celkem desetkrát.

Lazio hostí nepopulární Turín a potřebuje vyhrát

Mizerný začátek v Serii A zažívá loňský vicemistr Lazio. Římané vyhráli v pěti kolech jen jednou a krčí se hluboko ve druhé polovině tabulky. Ve středu je navíc čeká neoblíbený soupeř, kterého už dvě sezony v řadě nedokázali porazit.

Římané s Býky na útočné rodeo nenavázali. Lukakův zásah znehodnotil Turín v závěru

Hráči Turína FC remizovali v pátém kole Serie A na domácím hřišti s AS Řím 1:1. Lepší vstup do utkání měli Býci, ti však ze své převahy z úvodní půle branku nevytěžili. Nebezpečnější situace tak nastaly až po změně stran. V 58. minutě vyslal Lorenzo Spinazzola ostrý míč do vápna, který nedokázal tečovat nabíhající spoluhráč, a ten tak skončil pouze na tyči. Vlky tento moment povzbudil k aktivitě, jež využil ke vstřelení vedoucího gólu důrazný Romelu Lukaku. Jeho trefa se ale nakonec jako vítězná neukázala, neboť v 85. minutě zajistil dělbu bodů Duván Zapata.

Býci doma zkusí zamíchat zavedenými pořádky a porazit Vlky

Turín se vzmáhá a poslední dva duely dokázal vyhrát, dokonce pokaždé i s čistým štítem. V neděli večer ho ale čeká náročná výzva, protože do Turína dorazí AS Řím. A proti němu se celku z Piemontu právě moc nedaří.