Empoli FC Itálie - Empoli FC - Zprávy

Preview: Empoli FC - AS Livorno

38. kolo nabídne také souboj už jistého sestupujícího Livorna s domácím Empoli, které bude nejspíše dalším týmem, který uvidíme v Serii B. Livorno definitivně zpečetilo svůj osud v minulém kole, když podlehlo před domácím publikem turínskému FC 0:1. Prohrálo i Empoli, a šance na záchranu už je jen teoretická.

Reggina Calcio - Empoli FC 2:0

Reggina Calcio porazila v důležitém utkání o záchranu Empoli 2:0, a tím si definitivně zajistila start v příštím ročníku Serie A. Naopak Empoli musí o svojí účast v nejvyšší soutěži bojovat do posledního kola. Branky padaly ve druhém poločase. V 68. minutě se trefil Edgar Barreto a za dalších jedenáct minut Nicola Amoruso.

Preview: Reggina Calcio - Empoli FC

Na stadionu Oreste Granillo v Kalábrii přivítá domácí Reggina fotbalisty Empoli. Ani jeden z týmů ještě nemá jistotu startu v příštím ročníku Serie A. Reggina se může po tomto kole za jistých okolností zachránit a hostující Empoli si může v případě porážky zpečetit sestup.

Empoli FC - Udinese Calcio 0:1

Udinese zvítězilo díky brance Fabia Quagliarelly na půdě Empoli 1:0 a posunulo se na šestou příčku, znamenající účast v Poháru UEFA. Domácí celek zůstává nebezpečně v sestupovém pásmu. Na záchranu ztrácejí Azzurri dva body.

Preview: Empoli FC - Udinese Calcio

Tvrdý souboj se dá očekávat na Stadio Carlo Castellani v Empoli, kam zavítá sedmé Udinese Calcio. Domácí jsou pouhý bod od sestupu, kterého se pochopitelně budou chtít vyvarovat. Udinese zase ztrácí dva body na šestou příčku, který by ho posunula do Poháru UEFA.

FC Janov - Empoli FC 0:1

Empoli udělalo výrazný krok směrem za záchranou, když v Janově zvítězilo 1:0. O jedinou branku utkání se postaral v 15. minutě Ignazio Abate. Empoli se tedy vyšplhalo ze sestupového pásma a nyní mu patří 16. příčka.

Preview: FC Janov - Empoli FC

Předposlední Empoli zavítá do Janova, kde se na stadionu Marassi utká s místním FC. Domácí by teoreticky ještě mohli bojovat o Pohár UEFA, ale reálné šance jsou minimální, zato Azzurri musí zabrat, neboť se nachází pouhý bod od záchrany.

Cagliari Calcio - Empoli FC 2:0

Cagliari Calcio pokračuje ve skvělých výkonech a má velmi slibně nakročeno za záchranou. Na stadionu Sant’Elia porazilo spoluadepta na sestup Empoli 2:0. Domácí se vyšplhali již na 16. příčku, zatímco hosté zůstávají předposlední.

Preview: Cagliari Calcio - Empoli FC

Poslední Cagliari Calcio přivítá na svém stadionu Sant‘Elia předposlední Empoli. Domácí mají dobrou formu a stále se zvedají ze dna tabulky. Mezi oběma soupeři je pouze jednobodový rozdíl. Cagliari hraje doma výtečně a je proto favoritem tohoto zápasu.

Empoli FC - FC Parma 1:1

Další ze záchranářských duelů byl k vidění na stadionu Carla Castellaniho, kde hraje své domácí zápasy Empoli. To si v zápase rozdělilo body s FC Parmou za remízu 1:1. Za Empoli se trefil ve 30. minutě Sebastian Giovinco, bohužel to byla pro domácí jen vyrovnávací branka. Už v 7. minutě totiž otevřel skóre utkání Cristiano Lucarelli.

Preview: Empoli FC - FC Parma

Záchranářský duel bude k vidění na stadionu Carla Castellaniho, kam zavítá Parma. Domácí Empoli je na osmnáctém místě, což je poslední příčka zaručující sestup do nižší soutěže. Hosté z Parmy na tom nejsou o moc lépe. S třiceti body se krčí na šestnácté pozici.

FC Turín - Empoli FC 0:1

Poslední Empoli překvapivě zvítězilo v Turíně nad domácím FC 1:0 a tím pádem se odpoutalo ze dna tabulky, kam spadla Reggina. Nejtěsnější výhru zajistil dvě minuty před koncem útočník Ighli Vannucchi.

Preview: FC Turín - Empoli FC

Na Olympijském stadionu v Turíně přivítá remízový král soutěže poslední celek Serie A. Aneb domácí FC Turín hostí Empoli. Turínští v posledním zápase prolomili na půdě Catanie třízápasovou šňůru bez vítězství, naopak hosté doma podlehli Sampdorii Janov, čímž prodloužili svojí krizi.

Empoli FC - Sampdoria Janov 0:2

Sampdoria Janov dokázala díky povedenému začátku v prvním poločase vyhrát na hřišti posledního Empoli. Vítěznou branku vstřelil už po sedmi minutách hry Paolo Sammarco. Sampdoria se tak bodově dotáhla na AC Milán, který prohrál doma s Atalantou Bergamo.

Preview: Empoli FC - Sampdoria Janov

Na stadionu Carla Castellaniho hostí poslední celek soutěže Empoli janovskou Sampdorii. Hosté bojují o pohárovou Evropu, naopak domácí Empoli o holé přežití v Serii A.