Cagliari Calcio Itálie - Cagliari Calcio - Zprávy

Další články

Monza i Cagliari jsou ve formě, kdo ovládne vzájemný duel?

V minulém kole vyhrála jak Monza, tak i Cagliari a oba celky budou chtít v tomto trendu pokračovat. Každý však sleduje jiný cíl. Domácí Monza si chce upevnit postavení ve středu tabulky, Sardiňanům jde zase o záchranu.

Cagliari se po trefách jmenovců a uzbeckého supernáhradníka vyšvihlo nad zónu sestupu

Hráči Cagliari porazili ve 28. kole Serie A Salernitanu 4:2 a vyšvihli se nad sestupové pásmo. Celek ze Sardinie nasměroval k tříbodovému zisku ve 12. minutě paraguayský útočník Gianluca Lapadula, jehož ještě v první půli na střelecké listině doplnil jmenovec Gianluca Gaetano. Rossoblu s Jakubem Janktem v základní sestavě přidali po změně stran díky střídajícímu Eldoru Shomurodovi ještě dva góly a po čtvrtém duelu bez porážky v řadě se posunuli ve vyrovnaném boji o záchranu na 13. příčku, zatímco naděje beznadějně poslední Granaty na setrvání v italské nejvyšší soutěži se i přes dvě branky ve druhé půli smrskly na minimum.

Poslední Salernitana se pokusí o body na Sardinii

Cagliari se zase postupně zlepšuje a vidí naději na záchranu. Navíc k němu los byl velmi milosrdný, protože ve 28. kole Serie A se tým trenéra Claudia Ranieriho postaví Salernitaně. A poslednímu týmu soutěže se pořád hrubě nedaří.

Jankto vystřelil v záchranářské bitvě proti Empoli první venkovní výhru Cagliari

Cagliari přerušilo sérii nevýrazných výkonů ve 27. kole Serie A, když zvítězilo na hřišti Empoli 1:0. Domácí se v duelu dvou celků s naprosto odlišnou formou sice prosadili jako první, jejich gól z 62. minuty ovšem odvolal videorozhodčí. Na druhé straně poté zaúřadoval český záložník Jakub Jankto, který svou první trefou v dresu Rossoblu zajistil svému týmu první letošní výhru mimo vlastní stadion. Celek ze Sardinie přesto setrval v zóně sestupu.

Empoli stoupá tabulkou, proti Cagliari je favoritem

Fotbalisté Empoli už šest ligových zápasů v řadě neprohráli a v neděli jsou připraveni na sedmý "zářez" proti sestupem ohroženému Cagliari. Sardiňané se v minulém kole také vytáhli a s obhájcem titulu z Neapole remizovali.

Neapol při ligové premiéře kouče Calzony jen remizovala s Cagliari

Fotbalisté Cagliari ve 26. kole Serie A remizovali na vlastním hřišti s Neapolí 1:1. Domácí byli po většinu zápasu aktivnějším týmem, jenže se po změně stran dopustili chyby v rozehrávce, kterou dokázal využít Victor Osimhen, jenž po návratu z Afrického poháru skóroval podruhé v řadě. Nový kouč Francesco Calzona se již připravoval na vítěznou ligovou premiéru na lavičce Partenopei, oslavy mu však na poslední chvíli překazil vyrovnáním Zito Luvumbo. Jakub Jankto po hodině hry střídal vinou zranění.

Neapol bude na Sardinii usilovat o první výhru pod trenérem Calzonou

Obhájce titulu z Neapole nastoupí ve 26. kole na Sardinii k utkání s Cagliari. Partenopei sáhli k další změně trenéra a v neděli odpoledne se pokusí dosáhnout prvního vítězství pod charismatickým Francescem Calzonou. Impuls potřebují i domácí, Cagliari totiž bojuje o záchranu a v tabulce je předposlední.

Jankto se při návratu do základní sestavy Cagliari dočkal bodu

Týmy Udinese a Cagliari ve 25. kole Serie A potvrdily nepříliš dobrou výkonnost z poslední doby a po remíze 1:1 se rozešly smírně. Na rychlý úvodní gól Jordana Zemury ještě do poločasu stihl zareagovat Gianluca Gaetano. Zatímco Rossoblu tak přišli o možnost získat premiérové venkovní vítězství v ročníku, Bianconeri nedosáhli na první dva po sobě jdoucí ligové triumfy od loňského března. V základní sestavě hostů se po dvouzápasové pauze představil také český záložník Jakub Jankto.

Potvrdí Udinese senzační výhru z minulého kola?

Fotbalisté Udinese zvítězili v minulém kole nad slavným Juventusem a nejenže utnuli nelichotivou sérii výsledků, ale ještě si přilepšili v boji o záchranu. Zebry ale ještě vyhráno nemají a cenný výsledek musí potvrdit v následujícím kole proti jinému sestupem ohroženému týmu Cagliari.

Kritizované Lazio si vylepšilo reputaci, Immobile dosáhl na střelecký milník

Fotbalisté Lazia si ve 24. kole Serie A odvezli po výhře 3:1 z Cagliari všechny body. K zastavení třízápasové šňůry Biancocelesti bez vítězství nejprve přispěl vlastní gól Alessandra Deioly a definitivně poté duel rozhodla branka Cira Immobileho krátce po změně stran. Pro italského kanonýra to navíc byla při jeho 341. startu už 200. přesná trefa v italské nejvyšší soutěži. Stal se tak teprve osmým hráčem, který na tuto metu dosáhl. Jakub Jankto proseděl celé utkání na lavičce domácích.

Lazio se potřebuje vzchopit, Cagliari by mělo být snadným terčem

Cagliari pokračuje v "římském týdnu", protože po AS Řím se utká v dalším kole s jeho rivalem. Na Sardinii se vydává Lazio, jemuž se v poslední době moc nedaří a které bude chtít ukončit sérii tří zápasů bez výhry.

Uvolněné Římany táhl za drtivým vítězstvím opět kapitán Pellegrini

Fotbalisté AS Řím porazili ve 23. kole Serie A Cagliari 4:0. O úspěchu Vlků znovu rozhodl Lorenzo Pellegrini, jenž už ve druhé minutě zaznamenal třetí vítězný zásah Giallorossi za sebou. Ve formě hrající kapitán poté korunoval povedený výkon asistencí na pojišťovací trefu v zápase dvougólovému Paulu Dybalovi. Římané tak i podruhé v sezoně vyzráli na celek ze Sardinie, který se po třech porážkách v řadě propadl na 18. sestupovou příčku. Český záložník Jakub Jankto sledoval celé utkání z lavičky náhradníků.

Ranieri se vrací do Říma, aby se utkal se svým žákem

Římané se pod vedením trenéra Danieleho De Rossiho opět vrací na svou půdu a doufají, že jim vášniví příznivci pomohou k lepšímu představení než minule. Do důvěrně známého prostředí se vrací také Claudio Ranieri, jehož Cagliari potřebuje bodovat přímo zoufale.

Cagliari při loučení s klubovou legendou přišlo o domácí neporazitelnost

Hráči turínského FC porazili ve 22. kole Serie A domácí Cagliari 2:1. Vítěznou branku si připsal v nastaveném čase první půle Samuele Ricci. Po skórování sahal několikrát i Jakub Jankto, který ale nakonec odehrál jen poločas. V soupeřově dresu hrající David Zima sledoval utkání pouze z lavičky. Rossoblu tak prohráli na vlastní půdě poprvé od října a neslavně se rozloučili s legendou italského fotbalu Luigim Rivou, nejlepším střelcem Casteddu i Squadry azzurry, jenž začátkem týdne zemřel.