Cagliari Calcio Itálie - Cagliari Calcio - Zprávy

Lecce hostí na svém stadionu hosty ze Sardinie

Další důležitý duel má před sebou i spodní část tabulky. V rámci 19. kola změří síly třinácté Lecce a osmnácté Cagliari. Ani jeden tým v závěru starého roku nevyhrál a v sobotu to budou chtít napravit.

Ofenzivní vozba Empoli ztroskotala i v Cagliari. Souboj tabulkových sousedů vyústil v remízu

Cagliari hrálo v 18. kole Serie A na vlastním hřišti s Empoli nerozhodně 0:0. Po prvním dějství, v němž ani jeden z celků nezamířil mezi tři tyče, měl nejblíže ke skórování hned dvakrát domácí Nicolas Viola. V prvním případě jej ovšem o gólovou radost obral verdikt rozhodčího, chvíli před koncem navíc zkušený záložník neproměnil penaltu. Již třetí z posledních čtyř vzájemných duelů tak přinesl remízu, přičemž hosté neskórovali už potřetí v řadě. Jakub Jankto se na trávníku ocitl až v nastavení druhé půle.

Neskončit rok 2023 v sestupovém pásmu, o to půjde v zápase Cagliari versus Empoli

Přímý souboj o záchranu svedou na konci kalendářního roku 2023 týmy Cagliari a Empoli. Oba celky se v tuto chvíli nacházejí v sestupovém pásmu, ale výhra toho či onoho katapultuje do bezpečnějších "vod".

Tragické představení Verony ukončila belgická souhra. Cagliari okamžitě pykalo za vyloučení

Hráči Cagliari prohráli v 17. kole Serie A s Veronou 0:2. Celek ze Sardinie se mohl hned několikrát dostat do vedení, když v první půli svého soupeře jasně přehrával, avšak nedokázal žádnou z vytvořených šancí proměnit. Po změně stran navíc oslabil hosty Antoine Makoumbou, jehož druhá žlutá karta nakopla ofenzivní motory domácích. Výhru žlutomodrým totiž bleskově po vyloučení vystřelil Belgičan Cyril Ngonge, jenž zužitkoval pobídku krajana Jacksona Tchatchouy. Český záložník Jakub Jankto proseděl celý zápas na lavičce náhradníků.

Hellas svede s Cagliari přímý souboj o záchranu

Ryze záchranářský duel se odehraje mezi předposledním Hellasem a nováčkem z Cagliari. Domácí celek ztrácí na svého sobotního soka dva body a případná výhra ho může katapultovat ze sestupových vod. Také Cagliari potřebuje vyhrát, protože jeho náskok na osmnáctou pozici činí jeden bod.

Osimhen po převzetí prestižní ceny spasil Neapol. Sympatický výkon Cagliari na body nestačil

Hráči Neapole v 16. kole Serie A přetlačili na domácím hřišti Cagliari 2:1 a po dvou ligových prohrách konečně zapsali plný bodový zisk. Úřadující šampion Itálie dlouho nemohl najít recept na skvěle chytajícího Simoneho Scuffeta. Ten kapituloval až po změně stran proti zakončení Victora Osimhena, jenž před startem utkání zapózoval s nově získanou cenou pro nejlepšího afrického hráče roku. Cagliari sice bleskově vyrovnalo, avšak poslední slovo měl znovu Nigerijec, který senzačním slalomem přichystal gól pro Chviču Kvaraccheliu.

Neapol potřebuje znovu zabrat, Cagliari se ale nevzdává

Sobotní podvečer zavede fanoušky italského calcia do stínu sopky Vesuv, kde se domácí Neapol pokusí zmátořit. Aktuální mistr totiž prožívá hodně nešťastné období a proto je rád, že tentokrát dorazí trápící se Cagliari, od něhož by si měl podle papírových předpokladů vzít všechny tři body snadno.

Přesná hlavička jubilanta k bodům nevedla. Cagliari rozrazilo obranný val soupeře v nastavení

Sassuolo v 15. kole Serie A prohrálo 1:2 na hřišti Cagliari. Úvodní branku utkání vstřelil při svém 100. zápase v soutěži už v sedmé minutě Martin Erlič. Závěrečnou půlhodinu museli hosté dohrávat bez vyloučeného Ruana Tressoldiho, což se také nakonec projevilo. Domácí sice početní výhodu zužitkovali až v nastavení, ale zato hned dvakrát. Vítězný gól si totiž připsal v osmé minutě nastavení Leonardo Pavoletti. Český fotbalista Jakub Jankto do duelu nezasáhl, celý ho sledoval pouze z lavičky náhradníků.

Cagliari už se zase nedaří, dokáže to proti Sassuolu změnit?

V pondělí večer půjdou do akce také Cagliari a Sassuolo. Domácí zůstávají i nadále v sestupovém pásmu, ovšem proti Sassuolu mají velkou šanci si polepšit. Proti Sardiňanům se Sassuolu zrovna dvakrát nedaří, navíc jejich forma v tomto ročníku Serie A je kolísavá.

Lazio přijelo po evropském úspěchu rozmlsané. Sladké potěšení obstaral divákům Pedro

Postupem do osmifinále Ligy mistrů povzbuzené Lazio zvítězilo ve 14. kole Serie A nad utrápeným Cagliari 1:0. Gólových oslav se diváci v Římě dočkali hned v osmé minutě, kdy se poprvé v sezoně prosadil nestárnoucí Pedro. Hosté navíc ještě do přestávky přišli o Antoina Makoumboua, jenž si záchranným faulem na hranici vápna vysloužil červenou kartu. Rossoblu se v oslabení na vyrovnání nezmohli, a prodloužili tak venkovní mizérii, když na hřištích soupeřů doposud vsítili pouhé čtyři branky a vybojovali jen dva body.

Trápící se Lazio vítá oblíbenou návštěvu ze Sardinie, čekají se góly

Lazio se po velmi podařeném pohárovém vystoupení utká v sobotu s Cagliari a musí rychle načerpat síly. V lize se totiž Římanům absolutně nedaří a potřebují každý bod. Což by právě proti návštěvě ze Sardinie nemuselo být vůbec obtížné.

Souboj trenérských generací jasný verdikt nepřinesl. Cagliari se s Monzou rozešlo smírně

Domácí Cagliari remizovalo ve 13. kole Serie A s ve formě hrající Monzou 1:1. V 10. minutě sice otevřeli skóre Rossoblu, jenže po změně stran vyrovnal premiérovým zásahem mezi italskou elitou Mirko Marič. Střet nejstaršího trenéra nejvyšší soutěže na Apeniském poloostrově Claudia Ranieriho s tím vůbec nejmladším 39letým Raffaelem Palladinem tak vítěze nepoznal. Jakub Jankto začal zápas na lavičce a na hřiště se podíval v 73. minutě.

Cagliari se po poledni vrhne na Monzu

Před reprezentační přestávkou se Cagliari podařilo získat dobré výsledky a odrazit se od posledního místa, jenomže porážka na hřišti Juventusu v kombinaci s pauzou může týmu ublížit. Jak se s tím Sardiňané popasují? Cagliari přivítá Monzu, se kterou se nepotkalo přes dvacet let.

Cagliari pošpinilo čistý štít Juventusu příliš pozdě. Starou dámu vyšvihli do čela stopeři

Fotbalisté Juventusu potvrdili skvělou formu z posledních týdnů, když ve 12. kole Serie A porazili Cagliari 2:1. Ofenzivní opory Bianconeri museli tentokrát zastoupit obránci. Nejprve se v 60. minutě prosadil hlavou Bremer, na kterého navázal o 10 minut později jeho kolega ze stoperské trojice Daniele Rugani. Jedinou kaňkou na výkonu domácích byla první obdržená branka po více než 600 minutách, i přes to se ale v neúplné tabulce vyhoupli do čela. Cagliari s Jakubem Janktem v základní sestavě sice padlo po více než měsíci, nadále ovšem balancuje na hraně sestupového pásma.

Juventus nahání Inter a přivítá zlepšující se Cagliari

V sobotu navečer se otevřou brány Allianz Stadium v Turíně, aby zde pokračoval boj dvou zcela odlišných ambicí. Domácí Juventus se dostal do skvělé formy a znovu bojuje o mistrovské Scudetto, zatímco Cagliari má mnohem skromnější cíl. Zachránit se mezi italskou elitou.