Cagliari Calcio Itálie - Cagliari Calcio - Zprávy

Neapol při ligové premiéře kouče Calzony jen remizovala s Cagliari

Fotbalisté Cagliari ve 26. kole Serie A remizovali na vlastním hřišti s Neapolí 1:1. Domácí byli po většinu zápasu aktivnějším týmem, jenže se po změně stran dopustili chyby v rozehrávce, kterou dokázal využít Victor Osimhen, jenž po návratu z Afrického poháru skóroval podruhé v řadě. Nový kouč Francesco Calzona se již připravoval na vítěznou ligovou premiéru na lavičce Partenopei, oslavy mu však na poslední chvíli překazil vyrovnáním Zito Luvumbo. Jakub Jankto po hodině hry střídal vinou zranění.

Neapol bude na Sardinii usilovat o první výhru pod trenérem Calzonou

Obhájce titulu z Neapole nastoupí ve 26. kole na Sardinii k utkání s Cagliari. Partenopei sáhli k další změně trenéra a v neděli odpoledne se pokusí dosáhnout prvního vítězství pod charismatickým Francescem Calzonou. Impuls potřebují i domácí, Cagliari totiž bojuje o záchranu a v tabulce je předposlední.

Jankto se při návratu do základní sestavy Cagliari dočkal bodu

Týmy Udinese a Cagliari ve 25. kole Serie A potvrdily nepříliš dobrou výkonnost z poslední doby a po remíze 1:1 se rozešly smírně. Na rychlý úvodní gól Jordana Zemury ještě do poločasu stihl zareagovat Gianluca Gaetano. Zatímco Rossoblu tak přišli o možnost získat premiérové venkovní vítězství v ročníku, Bianconeri nedosáhli na první dva po sobě jdoucí ligové triumfy od loňského března. V základní sestavě hostů se po dvouzápasové pauze představil také český záložník Jakub Jankto.

Potvrdí Udinese senzační výhru z minulého kola?

Fotbalisté Udinese zvítězili v minulém kole nad slavným Juventusem a nejenže utnuli nelichotivou sérii výsledků, ale ještě si přilepšili v boji o záchranu. Zebry ale ještě vyhráno nemají a cenný výsledek musí potvrdit v následujícím kole proti jinému sestupem ohroženému týmu Cagliari.

Kritizované Lazio si vylepšilo reputaci, Immobile dosáhl na střelecký milník

Fotbalisté Lazia si ve 24. kole Serie A odvezli po výhře 3:1 z Cagliari všechny body. K zastavení třízápasové šňůry Biancocelesti bez vítězství nejprve přispěl vlastní gól Alessandra Deioly a definitivně poté duel rozhodla branka Cira Immobileho krátce po změně stran. Pro italského kanonýra to navíc byla při jeho 341. startu už 200. přesná trefa v italské nejvyšší soutěži. Stal se tak teprve osmým hráčem, který na tuto metu dosáhl. Jakub Jankto proseděl celé utkání na lavičce domácích.

Lazio se potřebuje vzchopit, Cagliari by mělo být snadným terčem

Cagliari pokračuje v "římském týdnu", protože po AS Řím se utká v dalším kole s jeho rivalem. Na Sardinii se vydává Lazio, jemuž se v poslední době moc nedaří a které bude chtít ukončit sérii tří zápasů bez výhry.

Uvolněné Římany táhl za drtivým vítězstvím opět kapitán Pellegrini

Fotbalisté AS Řím porazili ve 23. kole Serie A Cagliari 4:0. O úspěchu Vlků znovu rozhodl Lorenzo Pellegrini, jenž už ve druhé minutě zaznamenal třetí vítězný zásah Giallorossi za sebou. Ve formě hrající kapitán poté korunoval povedený výkon asistencí na pojišťovací trefu v zápase dvougólovému Paulu Dybalovi. Římané tak i podruhé v sezoně vyzráli na celek ze Sardinie, který se po třech porážkách v řadě propadl na 18. sestupovou příčku. Český záložník Jakub Jankto sledoval celé utkání z lavičky náhradníků.

Ranieri se vrací do Říma, aby se utkal se svým žákem

Římané se pod vedením trenéra Danieleho De Rossiho opět vrací na svou půdu a doufají, že jim vášniví příznivci pomohou k lepšímu představení než minule. Do důvěrně známého prostředí se vrací také Claudio Ranieri, jehož Cagliari potřebuje bodovat přímo zoufale.

Cagliari při loučení s klubovou legendou přišlo o domácí neporazitelnost

Hráči turínského FC porazili ve 22. kole Serie A domácí Cagliari 2:1. Vítěznou branku si připsal v nastaveném čase první půle Samuele Ricci. Po skórování sahal několikrát i Jakub Jankto, který ale nakonec odehrál jen poločas. V soupeřově dresu hrající David Zima sledoval utkání pouze z lavičky. Rossoblu tak prohráli na vlastní půdě poprvé od října a neslavně se rozloučili s legendou italského fotbalu Luigim Rivou, nejlepším střelcem Casteddu i Squadry azzurry, jenž začátkem týdne zemřel.

Trápící se Cagliari změří síly s ofenzivně marným Turínem

Serie A má na programu 22. kolo a jeho páteční předehrávka nás zavede na Sardinii. Domácí Cagliari se v prostorách stadionu Unipol Domus představí svým fanouškům proti Turínu a rozhodně ho nečeká snadná práce.

Hibernujícímu Frosinone rozlepila víčka povedená druhá půle

Hráči Frosinone po více než měsíčním čekání bodovali, když ve 21. kole Serie A porazili Cagliari 3:1. Navzdory probíhajícímu Africkému poháru byli velmi vidět právě hráči z černého kontinentu, ale zatímco šance domácího Walida Cheddiry zůstaly nevyužity, v barvách Rossoblu se ve 26. minutě radoval ze svého vůbec prvního gólu v seniorském fotbale Ghaňan Ibrahim Sulemana. Ve druhé půli však Canarini po hřišti takřka létali a jejich aktivita byla odměněna obratem, který dokonal z přímého kopu Matías Soulé. Jakub Jankto sledoval utkání jen z lavičky.

Frosinone hostí v souboji nováčků Cagliari, oba týmy dělí jen bod

Frosinone se po dobrém startu poslední dobou hodně trápí a situace je tak vážná, že trenér Eusebio Di Francesco hraje o své zaměstnání. Jeho vyhlídky se mu v neděli krátce po obědě pokusí znepříjemnit další legenda calcia, Claudio Ranieri se svým Cagliari.

Dlouholeté soužení Bologni v Cagliari podtrhl vlastní gól

Hráči Cagliari využili ve 20. kole Serie A výhody domácího prostředí k výhře 2:1 nad Bolognou. První dějství přineslo branky na obou stranách, když se nejprve ve 24. minutě prosadil lobem z ostrého úhlu Riccardo Orsolini, na nějž o sedm minut později odpověděl úspěšnou kličkou kolem vyběhnuvšího brankáře Andrea Petagna. Rozhodující pak byl až vlastní gól Riccarda Calafioriho, který se v 69. minutě neúspěšně snažil odvrátit nebezpečný centr.

Bologna se potřebuje zase chytit, Cagliari to s ní ale doma umí

Nedělní odpoledne se z pohledu Cagliari stane zajímavou šancí na body, i když jeho oponent má skvělé renomé. Na Sardinii dorazí Bologna, která sice hraje velmi překvapivě o Ligu mistrů, ale v poslední době jí trochu dochází dech.

Falconeho dravé skoky na výhru nestačily. Cagliari venku bodovalo poprvé od konce října

Cagliari vybojovalo v utkání 19. kola Serie A na stadionu Lecce remízu 1:1. O jediný přesný zásah domácích se postaral 23letý francouzský obránce Valentin Gendrey, jenž se v dospělém fotbale prosadil úplně poprvé. Jeho gól však vítězný punc nedostal, protože se po změně stran v dresu celku ze Sardinie nemýlil Gaetano Oristanio, jehož střelu vyrazil Wladimiro Falcone až za brankovou čarou. Rozdíl mezi oběma týmy tak zůstal šestibodový. Hosté zároveň přerušili sérii pěti venkovních porážek za sebou, nadále ovšem platí, že mimo svůj stadion v lize nevyhráli od konce loňské sezony. Jakub Jankto kvůli zdravotním problémům v nominaci Rossoblu scházel.