AS Řím Itálie - AS Řím - Zprávy

LM: Milan Baroš hrdinou Liverpoolu

Borussia Dortmund skládala po porážce od Arsenalu reparát doma proti francouzskému Auxerre. S Tomášem Rosickým opět v základní sestavě začala dobře, už v první minutě měl velkou šanci Ewerthon a hned po něm Evanilson. A už v šesté minutě šli domácí do vedení, po chybě Radeta našel Heinrich volného Jana Kollera a ten nezaváhal. Pak se hosté probudili, ale přes obranu Dortmundu se nedostali. V 66. minutě šel ze hřiště Tomáš Rosický a jeho místo zaujal dlouho zraněný Marcio Amoroso, kterého plné hlediště přivítalo s nadšením. A Amoroso se jim odměnil - po přihrávce Rickena zvýšil na 2:0. Hosté se už zmohli jen na zkorigování na konečných 2:1 - v 83. minutě do prázdné branky dorazil odražený míč Mwaruwari.

Guti vs. Ronaldo - boj o místo v základní sestavě

Pro mnoho lidí je útočník Realu Madrid Guti jenom náhradou za zraněného Ronalda. Ale poté, co vstřelil dva góly do sítě AS Řím v prvním kole Ligy Mistrů, je podle svých vlastních slov připraven vyzvat Ronalda na souboj místo v základní sestavě.

První den LM: Real řádil v Římě

Fotbalová sezóna 2002/2003 už začala v celé Evropě, včera večer konečně zahájila také hlavní část Ligy Mistrů. Ze zápasů prvního dne byl nejpřitažlivější určitě duel AS Řím s Realem Madrid, ale právě toto utkání nakonec skončilo největším rozdílem.

Emerson se zranil, MS pro něj skončilo

Velkou ránu utržila Brazílie ještě před svým úvodním zápasem Mistrovství. Kapitán Emerson si při tréninku vykloubil rameno a protože si léčení vyžádá asi čtyři týdny, letošní šampionát pro něj skončil.

Scudetto získal Juventus

Juventus v posledním kole vyhrál na hřišti Udinese 2:0 a protože Inter nezvládl zápas s Laziem, získal turínský velkoklub po čtyřech letech opět italský titul. Před víkendem byl sice v čele právě Inter, ale v posledním kole měl nejtěžší los - hrál venku proti Laziu. Lazio sice letos zaostává za svými loňskými výkony, se semifinalistou poháru UEFA si ale dokázalo poradit. Inter sice dvakrát vedl, dvakrát ale vyrovnal Karel Poborský a ve druhém poločase dokonali domácí zvrat skóre dalšími dvěma góly, na které už Inter nestačil odpovědět. Inter se nakonec propadl až na třetí místo, na druhé poskočil po výhře 1:0 v Turíně AS Řím.

V Itálii v boji o titul ještě tři týmy

V itálii je boj o titul dramatický až do posledního kola. Vyhrát Serii A mohou ještě tři kluby - Inter, Juventus a AS Řím. V posledním kole hrají všechny tyto týmy venku. Inter je sice zatím v čele tabulky, o bod před Juventusem a o dva body před AS, před posledním kolem má ale nejtěžší pozici. Jede totiž do Říma hrát proti Laziu, které ještě bojuje o účast v evropských pohárech. Do Ligy Mistrů jdou z Itálie čtyři týmy, dva přímo a dva do třetího předkola. Další dva týmy, z 5. a 6. místa, půjdou do poháru UEFA. Situace za vedoucím triem je ale velice vyrovnaná. Čtvrtý je zatím AC Milán, má 52 bodů. Stejný bodový zisk má i pátá Bologna, šesté Chievo, nováček a velké překvapení sezóny má o bod méně, další bod ztrácí sedmé Lazio. Ke čtvrtému místu a tedy i k Lize Mistrů má nejblíže AC Milán, pokud doma porazí sestupující Lecce, výsledky ostatních už ho nebudou zajímat. Chievo Verona, tým, který ze začátku ligu i senzačně vedl, ke konci sezóny trochu uvadá. A pokud v posledním kole získá z domácího zápasu s Atalantou méně bodů než Lazio doma s Interem, skončí až sedmé. Ze sedmého místa už se do pohárové Evropy nepostupuje a to by pro Chievo bylo po výborném úvodu sezóny určitě zklamání. Poslední z týmů bojujících o poháry, Bologna, jede na poslední zápas do Brescie.