AS ŘÍM - INTER MILÁN: HRA, SADA, ZÁPAS...

09.05.2007, 20:35
Previews
Neuvěřitelným výsledkem skončil první finálový duel Coppa Italia. V souboji letos dvou nejlepších mužstev vyhrálo římské AS nad mistrovským Interem Milán tenisově 6:2 a udělalo významný krok na cestě za ziskem trofeje...

Domácí svého soupeře vůbec nešetřili a již v 16. minutě svítil na světelné tabuli stav 3:0. Už v první minutě se trefil kapitán Francesco Totti, v páté přidal druhou trefu Daniele De Rossi a vynikající vstup do utkání korunoval po čtvrt hodině hry Simone Perrotta.

Šokovaní fotbalisté Interu se vrátili do hry poté, co ve 20. minutě snížil Hernan Crespo, římská kanonáda ovšem pokračovala. Ve 30. minutě se trefil také Mancini a na rozdíl čtyř branek poté po změně stran zvýšil obránce Cristian Panucci. Utkání mělo dva dvougólové hrdiny. Tím nakonec smutným byl Hernan Crespo, na jehož druhou branku odpověděl v samotném závěru Panucci.

Po výsledku 6:2 je tak o vítězi Italského poháru téměř rozhodnuto, Inter by k zisku double musel v domácí odvetě vyhrát o čtyři branky, což hraničí téměř s nemožným. Už proto, že nedávno na San Siru stejnému soupeři podlehl 1:3.

AS Řím - Inter Milán 6:2 (4:1)
Branky: 1. Totti, 5. De Rossi, 16. Perrotta, 30. Mancini, 54. a 90. Panucci - 20. a 56. Crespo.
Žluté karty: Tonetto - Maicon, Cordoba, Materazzi, Dacourt, Vieira.
Sestava AS Řím: Doni - Panucci, Ferrari, Mexes (46. Cassetti), Chivu - De Rossi, Pizarro (86. Tonetto) - Taddei (76. Aquilani), Perrotta, Mancini - Totti.
Sestava Interu Milán: Toldo - Maicon, Cordoba, Materazzi, Maxwell (67. Grosso) - Stankovič, Dacourt, Zanetti, Figo (51. Vieira) - Adriano (57. Recoba), Crespo.
Odveta na San Siru se bude hrát 17. května.

Autor: Tomáš Pavlík